MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Okres wypowiedzenia w kontrakcie a redundancy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

maciej031987

Post #1 Ocena: 0

2016-10-20 18:30:47 (8 lat temu)

maciej031987

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 20-10-2016

Skąd: Coventry

Witam.
Szukałem na forum, ale nie znalazłem nic, co jednoznacznie rozwiązałoby mój problem. Proszę o pomoc.

Na początek pytanie:
Czy w UK jest jakieś prawo, które przy redukcji etatu niewluje zapisany w umowie miesięczny okres wypowiedzenia na rzecz tygodniowego?

A teraz opis sytuacji:
Firma, w której byłem (do wczoraj) zatrudniony w oparciu o kontrakt full-time, od dwóch tygodni nie ma zleceń, w związku z czym zostałem poproszony o wykorzystanie urlopu. W trosce o dobre relacje i w oparciu o dotychczasowe doświadczenia z tymi ludźmi, zgodziłem się. Po pierwszym tygodniu zaproponowano mi przejście na kontrakt zero-hour, na co już nie przystałem, za to nazajutrz złożyłem wypowiedzenie dotychczasowej umowy.
Kontrakt jednoznaczenie przewiduje miesięczny okres wypowiedzenia.
Dzisiaj, dzień po złożeniu rezygnacji, otrzymałem maila z działu księgowości, że moje stanowisko pracy zostało zredukowane i mam prawo do tygodniowego okresu wypowiedzenia, który zostanie mi wypłacony.
I tu pytanie: co z tym miesiącem wypowiedzenia, o którym wspomina kontrakt full-time. Mogę się tym podetrzeć?
Dodam, że składając wypowiedzenie, rzekomo nie było nikogo, kto mógłby mi podpisać kopię dla mnie. Pismo złożyłem u bezpośredniego przełożonego.

Jeszcze raz proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #2 Ocena: 0

2016-10-20 19:08:24 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Obowiazuje kontrakt, który z Toba podpisali. W nim byla mowa o miesiacu wypowiedzenia.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2016-10-20 19:28:49 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #4 Ocena: 0

2016-10-20 19:34:14 (8 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

To czemu sie sam zwolniles? Jakby cie firma zredukowala to milbys lepiej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maciej031987

Post #5 Ocena: 0

2016-10-21 15:06:49 (8 lat temu)

maciej031987

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 20-10-2016

Skąd: Coventry

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

RobertMa, Jeśli chodzi o dziwne zapisy w kontrakcie, nic takiego tam nie znalazłem.
Jeśli chodzi o złożone wypowiedzenie, przekazałem je przełożonemu, ale ponoć nie było nikogo, kto mógłby mi potwierdzić kopię, w co oczywiście nie wierzę. No ale przecież nie zmuszę nikogo do składania podpisów. Nie wiem czy to coś warte, ale mam na to dwóch świadków.

kubusandpuchate, jeśli chodzi o zwolnienie, to trochę skomplikowane. W związku z brakiem zleceń, firma chciała przenieść mnie z full-time'u na kontrakt zero-hour i obiecała zajęcie za 5-6 tygodni. Nie mogę sobie na to pozwolić, więc zrezygnowałem.
Dlaczego miałbym lepiej, gdyby firma mnie zredukowała? Jaka jest różnica w obliczu tego miesięcznego wypowiedzenia, o którym mówi kontrakt?

Mam jeszcze jedną prośbę. Gdyby nie udało się załatwić sprawy polubownie, są jakieś instytucje, do których możnaby się zwrócić z takim tematem? Pytam zarówno o pomoc darmową, jak i płatną.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie informacje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2016-10-21 15:12:01 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #7 Ocena: 0

2017-02-10 20:35:48 (7 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Ja maminny problem - moja firma jest likwidowana- dostane tzw redundancy payment i to troche wyzszy niz statutory ale w kontrakcie mam miesiac wypowiedzenia a firma zamykana jest z koncem tego miesiaca. Czy bede miala normalnie cala wyplate za miesiac wypowiedzenia plus the redundancy czy wyplata bedzie juz wliczona do tego redundancy payment ? Inna sprawa - firma kazala nam znalesc prawnika za kotorego kokryje koszt do £ 250 , gdzie szukac prawnika najlepiej.
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2017-02-10 22:06:51 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Zobacz tutaj jak twoj okres zatrudnienia sie odnosi do okresu wypowiedzenia. Nie moga sobie tak zmienic. Firme moga zamknac juz jutro ale placic musza za caly okres wypowiedzenia.

https://www.gov.uk/redundant-your-rights/notice-periods

Prawnik za 250 funtow? Zalezy jaka usluga ma sie w tej kwocie zmiescic... wiele tej uslugi nie bedzie, chyba ze to 250 na pracownika i sie zlozycie razem.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #9 Ocena: 0

2017-02-11 16:50:35 (7 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

tak £250 na pracownika - czy to znaczy ze mamy wszyscy razem szukac jednego prawnika ? Skoro prawnik bierze wiecej niz 250£ to chyba ja nie moge miec swojego by tylko przejrzal moje prawa ?
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2017-02-11 16:57:07 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Firma sie zabezpiecza, by pracownicy nie ciagali jej po sadach.
Podzwon po prawnikach, pare lat temu opinia takiego o dokumentacji 'redunancy' i potencjalnych mozliwosciach zaniedban firmy/wyzszej kwoty odprawy kosztowala bodajze 150£, koszty szlyby w gore, gdyby doszlo do sprawy sadowej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,