MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Problem z otrzymaniem dokumentu Payslip od firmy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Lesiuu

Post #1 Ocena: 0

2016-06-07 20:31:19 (8 lat temu)

Lesiuu

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 13-08-2015

Skąd: Plymouth

Hej!

Zostałem zwolniony z pracy w restauracji po płatnym okresie próbnym, który wynosił 9 dni. Przed tym dodatkowo odbyłem 3 godzinowy bezpłatny okres próbny. Jako, że firma nie chciała mnie zatrzymać po tych dwóch okresach czasu zacząłem się ubiegać o wypłatę za te 9dni oraz o dokument Payslip. Wypłatę otrzymałem z potrąceniem odpowiedniego 10% podatku, ale dokumentu Payslip mówią że nie mogą mi wydać, jako że to był okres próbny.
Sam nie jestem przekonany co do tego stanowiska, wydaje mi się że po jakiejkolwiek pracy zarobkowej taki certyfikat pracownikowi się należy, niezależnie na jakich zasadach się to odbywało... Najgorsze, że nie miałem do podpisania, żadnego papieru świadczącego o mojej pracy, a moja obecność w firmie została pewnie zarejestrowana jedynie na kamerach zamieszczonych w zakładzie.

Co mogę zrobić waszym zdaniem w takiej sytuacji? Będę wdzięczny za pomoc ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2016-06-07 20:36:52 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Masz racje, payslip i P45 nalezy sie niezaleznie od tego czy to okres probny czy nie. Pracowales i zaplacili Ci, teraz potrzebujesz dokumenty na potwierdzenie zarobkow i kwoty zaplaconego podatku.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GRZEGORZ69

Post #3 Ocena: 0

2016-06-07 21:36:04 (8 lat temu)

GRZEGORZ69

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 29-10-2009

Skąd: LONDYN

Cytat:

2016-06-07 20:36:52, Richmond napisał(a):
Masz racje, payslip i P45 nalezy sie niezaleznie od tego czy to okres probny czy nie. Pracowales i zaplacili Ci, teraz potrzebujesz dokumenty na potwierdzenie zarobkow i kwoty zaplaconego podatku.


Richmond a jak wyglada sprawa ze samozatrudnionym,kolega pracowal jako dekorator dla Polaka ktory zapewnial go ze placi podatek od wynagrodzenia,ma nawet wydruki z poczty internetowej od faceta, ktory zaklina sie ,ze wszystko przez 8 miesiecy oplacal ale potwierdzenia na to ,ze placil nie chce wyslac,malo tego,zmienil nr.telefonu i adres mailowy,oczywiscie ustalismy jego firme,miejsce zamieszkania lacznie z telefonem ale nie chcemy na razie go ploszyc,co mozna w tej sprawie zrobic,skoro ksiegowa koledze odliczy to wszystko od podatku a okaze sie ze ten gosc podatku nie odprowadzal a wedlog mnie jest to spora suma pieniedzy, ktora kolega moze stracic.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GRZEGORZ69

Post #4 Ocena: 0

2016-06-07 21:37:37 (8 lat temu)

GRZEGORZ69

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 29-10-2009

Skąd: LONDYN

Cytat:

2016-06-07 21:36:04, GRZEGORZ69 napisał(a):
Cytat:

2016-06-07 20:36:52, Richmond napisał(a):
Masz racje, payslip i P45 nalezy sie niezaleznie od tego czy to okres probny czy nie. Pracowales i zaplacili Ci, teraz potrzebujesz dokumenty na potwierdzenie zarobkow i kwoty zaplaconego podatku.


Richmond a jak wyglada sprawa ze samozatrudnionym,kolega pracowal jako dekorator dla Polaka ktory zapewnial go ze placi podatek od wynagrodzenia,ma nawet wydruki z poczty internetowej od faceta, ktory zaklina sie ,ze wszystko przez 8 miesiecy oplacal ale potwierdzenia na to ,ze placil nie chce wyslac,malo tego,zmienil nr.telefonu i adres mailowy,oczywiscie ustalismy jego firme,miejsce zamieszkania lacznie z telefonem ale nie chcemy na razie go ploszyc,co mozna w tej sprawie zrobic,skoro ksiegowa koledze odliczy to wszystko od podatku a okaze sie ze ten gosc podatku nie odprowadzal a wedlog mnie jest to spora suma pieniedzy, ktora kolega moze stracic.
Chce jeszcze dodac ze wszystkie pieniadze wplywaly legalnie na konto kumpla z logo firmy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #5 Ocena: 0

2016-06-07 21:40:39 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

A ksiegowa tak na gebe wszystko odlicza?
To pewnie calkiem fachowa ona jest.

A o tym gosciu, to skarbowka moze tez nie wiedziec. On pewnie za samego siebie tak samo podatki odprowadza, jak za kolege.
Telefon do lapki i zapytac w urzedzie podatkowym.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 07-06-2016 21:42 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GRZEGORZ69

Post #6 Ocena: 0

2016-06-07 21:42:54 (8 lat temu)

GRZEGORZ69

Posty: 73

Mężczyzna

Z nami od: 29-10-2009

Skąd: LONDYN

Cytat:

2016-06-07 21:40:39, tomaszzet napisał(a):
A ksiegowa tak na gebe wszystko odlicza?
To pewnie calkiem fachowa ona jest.

A o tym gosciu, to skarbowka moze tez nie wiedziec. On pewnie za samego siebie tak samo podatki odprowadza, jak za kolege.
Telefon do lapki i zapytac w urzedzie podatkoweym.


Jak na gebe,skoro wyraznie napisane, ze otrzymywal przelewny na konto bankowe razem z nazwa firmy pracodawcy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lesiuu

Post #7 Ocena: 0

2016-06-08 18:58:14 (8 lat temu)

Lesiuu

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 13-08-2015

Skąd: Plymouth

Wracajac do sprawy nieotrzymanie dokumentu payslip moze spowodowac, ze pracodawca najwyrazniej moze sam przytulic podatek, ktory rzekomo odprowadza za pracownika i nikt nie jest w stanie go pociagnac do oplat jako, ze nie rejestruje przez to pracownikow. Stad pracodawcom na reke jest nie okazywanie payslipow. Czy mniej wiecej to rozumowanie jest kompletne?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lesiuu

Post #8 Ocena: 0

2016-06-15 02:43:03 (8 lat temu)

Lesiuu

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 13-08-2015

Skąd: Plymouth

Sluchajcie, jezeli facet, o ktorym wspominalem nie chce mi okazac dokumentu payslip, to czym moge go postraszyc? Zgloszenie sprawy do urzedu miasta czy na policje czy gdzie jeszcze indziej byloby odpowiednie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2016-06-15 08:00:08 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zgloszenie do HMRC, a najlepiej to po prostu zadzwon do HMRC i zapytaj sie co masz zrobic, jak pracodawca nie chce Ci dac payslip i jak masz ustalic ile zarobiles u niego.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

MARIO460

Post #10 Ocena: 0

2016-10-31 16:57:33 (8 lat temu)

MARIO460

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 31-10-2016

Skąd: Omagh

Witam ja mam podobny problem. Pracuje w firmie w Irlandii Północnej od 10 października tego roku , od samego początku nie mogę się doprosić kontraktu i payslipów , wyprosiłem dokument od firmy poto żeby otworzyć konto w banku ale w banku poprosili o payslipy , na chwile obecną pracodawca drogą emajl powiedział że nie ma dla mnie pracy i mam jechać do Polski . Co mogę zrobić w tej sytuacjii ? Nie mam konta , payslipów i kasy za moją prace , tylko w dalszym ciągu obietnice . Dodam że mój angielski jest na tyle słaby że wyklucza rozmowe przez telefon .Pozdrawiam .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer AIM

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,