MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Natychmiastowe zwolnienie z pracy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 22

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

123terazty

Post #1 Ocena: 0

2016-04-21 18:13:31 (8 lat temu)

123terazty

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: southend on sea

Witam,
Zwolniono mnie z pracy bez jakiegokolwiek uprzedniego upomnienia tak po prostu.Jestem opiekunka osob starszych.Ale od poczatku.Zaczelam prace 15lutego tego roku i bylam na 6cio miesiecznym okresie probnym.Bardzo cieszylam sie ze dostalam ta prace w prestizowej firmie.Pielegniarka z poprzedniej pracy ostrzegala mnie zebym uwazala w tej nowe pracy bo tam zwalniaja bez "powodu".Puscilam mimo uszu niestety.Na poczatku praca byla ok ale po jakims miesiacu zaczely sie schody i tzw utrudnienia czyli short staff itp.Wymagania duze.Oskarzono mnie o abuse i dano do wyboru albo dyscyplinarke albo zwolnienie.Przy wyborze 2opcji obiecali dac mi referencje i wyplate za tygodniowy okres wypowiedzenia.Przyslali mi po paru dniach list a w nim nie bylo mowy o abuse,napisali tylko ze nie bylam w stanie wykonywac rzetelnie swoich obowiazkow.
W tej chwili czekam na dbs i referencje w nowej pracy.Zamartwiam sie czy moga mi te referencje spaprac.Nie zrobilam abuse i wedlug mnie zwolnienie nie bylo sluszne.Teraz jak emocje czesciowo minely zastanawiam sie czy nie lepsza opcja by bylo gdybym wybrala opcje dyscyplinarnego zwolnienia bo pracodawca musi to wtedy udowodnic.Bardzo na nowej pracy mi zalezy,nie wspomnialam o zwolnieniu bo nie chcialam zle mowic o poprzednim pracodawcy a w sumie dyscyplinarki nie bylo.No i powiedzieli ze referencje dadza(zeby mnie przekonac do tej opcji).Czuje sie z tym fatalnie.Nic nie zrobilam a konsekwencje moga byc fatalne.Wiem ze najlepiej poczekac ale jesli...to co powiedziec nowemu pracodawcy,jak sie wytlumaczyc?
Moze ktos cos mi doradzi.Zwolniono mnie 13kwietnia+tydzien wypowiedzenia.
Dziekuje za ewentualne odpowiedzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2016-04-21 18:23:08 (8 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Pracowalas tam tylko dwa miesiace , wiec nie masz praw. Jesli chcieli Cie zwolnic to mogli to zrobic w taki wlasnie sposob. Przykre, ale prawdziwe. Powiedzieli, ze dadza referencje, to moze dadza. Jesli bedzie cos nie tak, mozesz wytlumaczyc, ze atmosfera w pracy byla niesprzyjajaca czy cos w tym stylu. Pracodawcy to tez ludzie i rozumieja, ze czasami cos idzie nie tak. Jesli o poprzednim miejscu mowiono niepochlebnie, jest duza szansa, ze obecny szef tez to wie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2016-04-21 18:28:11 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Przy tak powaznym zarzucie, to bym sie cieszyla, ze firma zaproponowala polubowne rozstanie i nie upieralabym sie przy dyscyplinarce.
Jesli byla firma pojdzie na reke, to w ramach referencji potwierdzi Twoje zatrudnienie (teoretycznie nie mozna dac negatywnych referencji), ale w praktyce nikt nikomu nie zabroni wspomniec o braku rzetelnosci i problematycznym pracowniku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2016-04-21 18:39:20 (8 lat temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Gdyby to naprawde bylo cos powaznego to powinni to zglosic, a nie sie bawic w ciuciu babke z pracownikem. Jesli nie zglosili, to nie bylo nic powaznego, albo byla to ich wina. Tak czy inaczej, cos sciemniaja.

Pomin ich w cv i daj referencje od innej firmy. W opiece zwykle przyjmuja i bez doswiadczenia, tak ze moga sie wypchac ci twoi dziwni pracodawcy.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

123terazty

Post #5 Ocena: 0

2016-04-21 18:43:22 (8 lat temu)

123terazty

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: southend on sea

Dziekuje,mam nadzieje,ze nie dojdzie do tego ze bede musiala sie tlumaczyc pracodawcy nowemu.Wiesz,jak ktos cos na Ciebie powie to trudno jest to odkrecic.Etykietka idzie w swiat.Jestem bardzo rozzalona i mysli mam rozne w tej chwili.Pracuje dlugo i jeszcze nie spotkalam sie z czyms takim*DONT_KNOW*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #6 Ocena: 0

2016-04-21 18:45:31 (8 lat temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Poza tym, jak oni juz tam w srodowisku opieki maja "reputacje" to po prostu powiedz, ze nie dogadywalas sie z zaloga i szefostwem. Pewnie juz tam z tego slyna, i nowego pracodawce to wcale nei zdziwi.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

123terazty

Post #7 Ocena: 0

2016-04-21 18:45:58 (8 lat temu)

123terazty

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: southend on sea

Cytat:

2016-04-21 18:39:20, galadriel napisał(a):
Gdyby to naprawde bylo cos powaznego to powinni to zglosic, a nie sie bawic w ciuciu babke z pracownikem. Jesli nie zglosili, to nie bylo nic powaznego, albo byla to ich wina. Tak czy inaczej, cos sciemniaja.

Pomin ich w cv i daj referencje od innej firmy. W opiece zwykle przyjmuja i bez doswiadczenia, tak ze moga sie wypchac ci twoi dziwni pracodawcy.
no sciemniaja i dopuscili sie zaniedban sami 9za malo ludzi)a w referencjach nie moge ich pominac bo sie wygadalam ze tam pracowalam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2016-04-21 18:47:44 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Gal, nie musi byc cos bardzo powaznego, by pracodawca stracil zaufanie do pracownika. Moze byc na tyle, ze nie chcieli sie bawic w formalnosci, koszty.
Trudno oceniac nie znajac sytuacji, czasem cos nam sie bedzie wydawalo ok, a z punktu widzenia pracodawcy bedzie problemem, a czasem 'misunderstanding'.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

123terazty

Post #9 Ocena: 0

2016-04-21 18:49:07 (8 lat temu)

123terazty

Posty: 10

Kobieta

Z nami od: 21-04-2016

Skąd: southend on sea

Cytat:

2016-04-21 18:28:11, karjo1 napisał(a):
Przy tak powaznym zarzucie, to bym sie cieszyla, ze firma zaproponowala polubowne rozstanie i nie upieralabym sie przy dyscyplinarce.
Jesli byla firma pojdzie na reke, to w ramach referencji potwierdzi Twoje zatrudnienie (teoretycznie nie mozna dac negatywnych referencji), ale w praktyce nikt nikomu nie zabroni wspomniec o braku rzetelnosci i problematycznym pracowniku.
zarzut bardzo powazny i dyskredytujacy wykonywanie go w przyszlosci.Co masz na mysli mowiac ze nie mozna dac negatywnych referencji?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #10 Ocena: 0

2016-04-21 18:49:15 (8 lat temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Tego akrat tak nie przedstawiaj nowemu pracodawcy jakby co, bo braki kadrowe to akurat w opiece norma. Wszedzie.

; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,