MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 21

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

radiesteta

Post #1 Ocena: 0

2016-04-08 00:23:43 (8 lat temu)

radiesteta

Posty: 293

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2015

Skąd: Chatham

Jak wygląda w Anglii sprawa picia wody w pracy. Praca jest ciężka fizycznie na hali. Czy mogę w czasie pracy wypić coś czy tylko podczas przerwy? Bo wg pracodawcy nie mogę mieć przy sobie żadnej butelki z napojem a jeśli przez 6 min nie naciskam skanera to już mi zaczynają to odliczać od wynagrodzenia. Z kolei automaty z darmową wodą są tak ustawione że nie ma szans by w 6 min się zmieścić. Ktoś wyjaśni ten problem.
Duma i honor tego bez naszej zgody nikt nam nie odbierze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2016-04-08 00:31:10 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ja musze pić dużo wody w pracy , w domu jakoś mniej mi się chce pić, ale jakby pracodawca zabronilby mi pić zwykłej wody w pracy kiedy chce to bym niezły burdel zrobił . Rozumiem gdy ktoś pracuje na hali przy kosztownych tkaninach i nie może pić kawy czy coli ale wody? Pierwsze słysze o takich zakazach. To pewnie wymysł jakiego wlazodupa managera który chce wyśrubowac normy produkcyjne

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 08-04-2016 00:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radiesteta

Post #3 Ocena: 0

2016-04-08 01:48:22 (8 lat temu)

radiesteta

Posty: 293

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2015

Skąd: Chatham

Stąd moje pytanie. Pracowałem kiedyś w Niemczech w magazynie i tam każdy wózek miał nawet specjalne wglebienie na butelkę z napojem. Wypił parę lykow i po sprawie. Tu w UK nic takiego nie ma. Niby pracodawca zapewnia darmową wodę ale aby się do niej dostać trzeba dać do szafy ATM bo z nim absolutnie nie wolno poza magazyn wychodzić. Potem iść przez hale do automatu tam np 2 min na przygotowanie wody w automacie i wypicie powrót do szafy po urządzenia i zanim się weźmie wózek i dojdzie do np nowego zadania mija trochę czasu - napewno ponad te niby wymane 6 min. Dlatego pytam tu w dziale gdzie mają być osoby kompetentne w tym temacie czy takie coś jest zgodne z brytyjskim prawem. Czy pracodawca a konkretnie agencja pracy która mnie zatrudnia ma prawo za takie coś odliczyć z pensji?
Duma i honor tego bez naszej zgody nikt nam nie odbierze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2016-04-08 08:37:29 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

2 min na przygotowanie wody z automatu? Co to znaczy? To jakieś nowoczesne automaty? Bo te z którymi ja się spotkałem to wciskasz przycisk/kranik i woda leci

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radiesteta

Post #5 Ocena: 0

2016-04-08 10:28:59 (8 lat temu)

radiesteta

Posty: 293

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2015

Skąd: Chatham

A te co tu są są widać inne. Woda jest filtrowania i wlewana do kubeczki a to trochę trwa, bo to automat do sprzedaży napojów a czysta woda jest za darmo ale to jakby dodatek jedna z funkcji.
Duma i honor tego bez naszej zgody nikt nam nie odbierze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2016-04-08 13:48:14 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Chodzi o to, że jak będziesz pił to będziesz też sikał - a za to pracodawca nie chce Ci płacić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radiesteta

Post #7 Ocena: 0

2016-04-08 14:14:57 (8 lat temu)

radiesteta

Posty: 293

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2015

Skąd: Chatham

Cytat:

2016-04-08 13:48:14, AgentOrange napisał(a):
Chodzi o to, że jak będziesz pił to będziesz też sikał - a za to pracodawca nie chce Ci płacić.


A jak nie będę pić to nie jestem w stanie pracować. Ale nie o taką dywagacje mi chodzi. Liczyłem na konkretne odpowiedź jak to reguluje brytyjski kodeks pracy.
Duma i honor tego bez naszej zgody nikt nam nie odbierze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gotman25

Post #8 Ocena: 0

2016-04-08 14:17:11 (8 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

U nas pozwalaja ale nie mozna miec w otwartym naczyniu. Trzeba miec w bidonie albo podobnym rozwiazaniu. Chodzi o to zeby jak sie wywroci woda sie nie wylala. U nas pracodawca daje "naczynia" pracownikom.
Moze byc tak ze obawiaja sie ze ktos postawi na maszyne, wyleje sie na elektryke, i pojdzie zwarcie itp.
Albo ktos przejdzie przez hale i polowe rozleje, druga osoba sie na tym poslizgnie:)

[ Ostatnio edytowany przez: gotman25 08-04-2016 14:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

antek77

Post #9 Ocena: 0

2016-04-08 14:29:46 (8 lat temu)

antek77

Posty: 690

Mężczyzna

Z nami od: 11-01-2007

Najlepsza rada przychodzic do pracy bez kaca *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gotman25

Post #10 Ocena: 0

2016-04-08 14:39:30 (8 lat temu)

gotman25

Posty: 424

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Mansfield

Tak poszukalem.

Musza udostepnic wode w miejscu pracy - co zrobili.
Moga zakazac picia na hali, shop floor.

To zalezy od ich analizy ryzyka.
Powiedzmy ze maja chemikalia i ktos wniesie wode a pozniej przez pomylke wypije to co nie mial:)

As someone said it’s down to your risk assessment- what is the actual risk from drinking on the job, taking into account the process that they are working on, what materials they are using (are they toxic or ‘just’ harmful) is the effect to health acute so you need one big hit to cause you any harm or are we talking about an accumulative risk (eg lead or other heavy metals). What are they drinking from, a cup, or a sports bottle?
Does the process produce a deposit that can get everywhere (including the nozzle of the sports bottle) or does the stuff stay where it falls?
How clean are they guys hands after doing the process- do they need to wash them before taking a drink?
As you can see the assessment has to be thorough if you an to be sure.

Czy po 6 min moga przestac placic nie wiem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,