MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Verbal warning za zwolnienie lekarskie

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

anmi

Post #1 Ocena: 0

2014-04-22 19:08:37 (10 lat temu)

anmi

Posty: 584

Mężczyzna

Z nami od: 26-03-2007

Skąd: Newark

Witam wszystkich bardzo serdecznie i prosiłbym o pomoc w imieniu moim i moich kolegów z fabryki Laurens w Newark. W czym problem? otóż kilka dni temu dostałem wezwanie na rozmowę by wytłumaczyć moją ostatnią nieobecność w pracy. Byłem na zwolnieniu lekarskim i zwolnienie lekarskie było dostarczone w terminie. W ciągu ostatniego roku miałem 3 nieobecności(ta ostatnia była 4) i za każdym razem dostarczałem SSP i Sick Note a mimo to powiedziano mi że to się nie liczy i wszystkie zwolnienia sa traktowane jako OFF. Za te nieobecności dostałem Verbal warning na 6 miesięcy! Pragnę nadmienić że jest to fabryka produkująca żywność i jak się ma jakąś infekcję to nie wolno nam przychodzić do pracy, a z kolei jak nie przychodzimy to jesteśmy za to karani! Czy może wie ktoś co z tym fantem zrobić ? bo po prostu teraz jak zachoruję to juz nie będzie verbal warning tylko zakaz chorowania na piśmie :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2014-04-22 19:25:48 (10 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

W UK jest mnóstwo instytucji, które niby załatwiają sprawy na linii pracownik - pracodawca.
Kiedy jednak masz jakiś problem - nic nie załatwiają. Dają ci telefon do kolejnej instytucji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #3 Ocena: 0

2014-04-22 19:36:33 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #4 Ocena: 0

2014-04-22 20:03:27 (10 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Jest temat: "Masz problem w pracy" czy jakos tak. Jest tam ktos ze związkow.

Na Waszą przypadłość radą może być zmiana pracy.
Wiem, łatwo powiedzieć, ale skoro oni nie rozumieją, że należałoby poprawić warunki to nic nie poradzicie.

[ Ostatnio edytowany przez: tomaszzet 22-04-2014 20:10 ]

Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: +1

2014-04-22 20:09:35 (10 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Poczytaj o Bradford factor http://employmentlawclinic.com/attendance-and-performance/bradford-factor/- chodzi o krotkoterminowe zwolnienia.

U mnie tez jest taki system, tyle ze nie znaczy to zze kogos automatycznie zwalniaja, czasem musz wprowadzic jakies zmiany w pracy (godziny, miejsce etc) a czasem prowadzi do postepowania/dochodzenia zcy pracownik jest w stanie wykonywac dana prace. U nas jeszcze nikogo nie zwolniono jak sie orentuje, ale kilka osob mialo rozmowe i Capability Assessment, i o dziwo zdrowie sie polepszylo im szybko, inni mieli nawet wiecej niz 4 zwolnienia (licza sie, przynajmniej u nas, te do 7 dni) i dalej pracuja.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2014-04-22 20:34:20 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

TITANIUM

Post #7 Ocena: 0

2014-04-22 20:41:51 (10 lat temu)

TITANIUM

Posty: 447

Kobieta

Z nami od: 13-04-2012

Skąd: UK

U mnie rowniez wprowadzono "Bradford'a" kilka lat temu :-8 Gdy sporo ludzi bralo sick'i z byle powodu ( mecz w TV, kac itd. ). Tak wiec nic nowego u ciebie w pracy nie ma...Ja musialam kiedys wziac 10 dni wolnego bo bylam chora i po powrocie mialam rozmowe, bylam ustawiona na Stage 1 i nie moglam wziac wolnego przez nastepny rok, o ile dobrze pamietam...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Markywee

Post #8 Ocena: 0

2014-04-22 20:53:31 (10 lat temu)

Markywee

Posty: 3883

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 29-03-2013

Skąd: ul. Wiejska 4/6/8 00-902 Warszawa

o dzizas.... piewsze upomnienie? i na 6 miesiecy?

olac...
Jeżeli nie odpowiadam/ignoruje posty skierowane do mnie, oznacza to po prostu, ze żal mi czasu na komentowanie bzdur.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

anmi

Post #9 Ocena: 0

2014-04-22 23:09:22 (10 lat temu)

anmi

Posty: 584

Mężczyzna

Z nami od: 26-03-2007

Skąd: Newark

Pewnie że olać :) ale dlaczego ? jak napisałem jest to firma produkująca żywność i każdy podpisywał ze jak będzie miał infekcję to nie może przyjść do pracy. Ale jak nie przyjdzie, bo ma infekcję to zostaje ukarany :D już nie wspomnę o znajomej angielce która dostała raka i ona też ma dyscyplinarkę!!!!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer gadu-gadu

Post #10 Ocena: 0

2014-04-22 23:14:44 (10 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,