MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pracodawca zmusza mnie do nadgodzin

« poprzednia strona

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 3 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Marcin_Bujniewi

Post #1 Ocena: 0

2012-03-23 13:49:43 (12 lat temu)

Marcin_Bujniewicz

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2010

Skąd: Nottingham

Cytat:

2012-03-21 20:45:51, Lucas29 napisał(a):
Pracodawca usilnie probuje zmusic mnie do nadgodzin.

Z tego co mi przekazal kierownik skierowal sprawe do prawnika co jak sadze nic nie dalo. Moj kontrakt mowi o nadgodzinach tyle ze "moga byc wymagane" ale nic ze musze je robic. Teraz zaczal wymagac 4 godzin.
Wec szef moj wpadl na pomysl ze podpisze nowy kontrakt w ktorym bedzie zapis ze zobowiazuje sie do robienia 4 godzin na tydzien a jesli nie bede robil to wystawi mi pisemne 3 nagany i zwolnie mnie.
Nargranie audio tez mam.

Co moge z tym zrobic i czy powiniem to podpisywac??
Lukasz


witam.

To czego Pan doswiadczyl to tzw. Copulsory overtime czyli przymusowe nadgodziny. Przypuszczam, ze Panski pracodawca nie zabezpieczyl sie kontraktowo na ewentualnosc zbyt duzej ilosci pracy, dlatego ma teraz 2 wyjscia. Pierwsze to zatrudnic pracownikow agencyjnych a drugie to wymagac od pracownikow kontraktowych, wypracowywania przymusowych nadgodzin.

Jezeli nadgodziny sa wymagane w sposob sensowny i podstawny to niestety musi Pan je wypracowac. Jak sam Pan napisal, ma Pan to w kontrakcie.

Co znaczy sposob sensowny i podstawny?

Jesli Pana pracodawca stwierdzi, ze ma Pan zostawac po swojej zmianie przez kolejne 4 godziny przez caly miesiac, nie jest to ani sensowne ani podstawne (reasonable) i ma Pan prawo odmowic.

Jesli Pana pracodawca poprosi o zostanie godzine lub dwie w tygodniu ze wzgledu na ilosc pracy. Jest to sensowne (reasonable).

Jezeli Panski pracodawca zdecyduje sie na zmiane kontraktu, tez musi zrobic to w odpowiedni, prawny sposob.

Prosze upewnic sie czy sytuacja dotyczy tylko Pana, czy rowniez innych pracownikow.

Pozdrawiam.

[ Ostatnio edytowany przez: Marcin_Bujniewicz 23-03-2012 13:50 ]

Dopóki wal­czysz, jes­teś zwy­cięzcą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucas29

Post #2 Ocena: 0

2012-03-23 19:46:38 (12 lat temu)

Lucas29

Posty: 5

Mężczyzna

Z nami od: 21-03-2012

Skąd: huddersfield

aktualnie sytuacja dotyczy mnie a pracodawca powiedzial mi ze nie bede wyjatkiem ktory nie robi nadgodzin i ze przygotuje mi nowy kontrakt z zapisem o nadgodzinach. Jesli przez kolejne 3 tygodnie nie zrobie po 4 godniny w tygodniu wystawi mi 3 nagany i zwolni mnie. Moj obecny kontrakt nie ma zapisu o 4 godninach w tygodniu dlatego chca mi dac nowy do podpisania.

Kiedy jest potrzeba to zostaje ale zostawanie bo wszyscy zostaja mnie poprostu nie bawi.

"Jezeli Panski pracodawca zdecyduje sie na zmiane kontraktu, tez musi zrobic to w odpowiedni, prawny sposob."

jaki prawny sposob??

Dzieki za zainteresowanie i odpowiedz.
Lukasz

[ Ostatnio edytowany przez: Lucas29 23-03-2012 19:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marcin_Bujniewi

Post #3 Ocena: 0

2012-03-30 10:39:43 (12 lat temu)

Marcin_Bujniewicz

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2010

Skąd: Nottingham

Witam,

Kazda zmiana kontraktu wiaze sie z procesem negocjacyjnym, gdzie Pana pracodawca musi przedstawic powody dla ktorych zamierza zmienic Panu kontrakt oraz procesem wypowiedzenia kontraktu (kazdy przepracowany rok - tydzien wypowiedzenia).

Pozdrawiam.
Dopóki wal­czysz, jes­teś zwy­cięzcą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,