MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zwiazki Zawodowe Unite the Union

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 31 z 34 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 30 | 31 | 32 | 33 | 34 ] - Skocz do strony

Str 31 z 34

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Marcin_Bujniewi

Post #1 Ocena: 0

2013-04-11 10:14:11 (11 lat temu)

Marcin_Bujniewicz

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2010

Skąd: Nottingham

Witam.

Zwykle nie zabieram glosu w takich debatach, bo przynaleznosc do zwiazkow zawodowych to kazdego indywidualna sprawa. Na swoim przykladzie bazujac, wiem, ze zwiazki zawodowe pomagaja i sa w stanie wywalczyc duzo dla pracownikow indywidualnych jak i dla calych zakladow. Tak jak ktos wyzej napisal, jesli ktos zapisuje sie po to aby podgryzac swojego pracodawce to lepiej zeby sie nie zapisywal. Zwiazki sa po to by narzucac pracodawcy przestrezganie procedur oraz prawa pracy. Zyjemy w kraju kapitalistycznym gdzie zalozneniem jest wyzysk pracownika a w momencie "zmeczenia materialu", jego zwolnienie. W takiej sytuacji warto miec kogos za plecami. Odnosnie platnosci za zwiazki zawodowe; wartosc placenia skladek zwraca sie juz przy pierwszej sprawie sadowej i darmowym wykorzystaniu naszych adwokatow...z nawiazka...

Prosze pamietac, ze dzialalnosc zwiazkow zawodowych w tym kraju znaczaca rozni sie od dzialalnosci zwiazkow w Polsce. W tym kraju zwiazki poszukuja tzw. aktywistow, czyli ludzi pracujacych na terenie zakladu. Ludzi, ktorzy pchaja akcje wewnatrz zakladu. Jesli takich ludzi nie ma, chronia tylko indywidualnych czlonkow.

Moim zdanie warto wydac 12 funtow za profity ktore plyna z czlonkostwa.

Pozdrawiam.
Dopóki wal­czysz, jes­teś zwy­cięzcą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nula21

Post #2 Ocena: 0

2013-05-05 19:40:40 (11 lat temu)

nula21

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 15-04-2013

Skąd: hull

Witam
Niestety,zawiodłam się na przedstawicielu związków i chętnie napisałabym skargę ale nigdy tego nie robiłam i nie wiem jak się do tego zabrać. Pan zignorował mnie kompletnie,bo po co zajać się sprawą jednostki w dodatku pracującej przez agencję. Gdy okazałam swoje niezadowolenie i poinformowałam go,iż moim zdaniem wg.nowych przepisów zostałam bezpodstawnie zwolniona po 5 latach pracy, myślałam,że w końcu zainteresował sie tą sprawą, bo napisał pismo do manager agencji w sprawie spotkania, które i owszem doszło do skutku (dodam,że jedno już się odbyło wcześniej, ale byłam na nim sama, ponieważ oficer nie mógł zgrać terminu!). Cały jednak problem polega na tym, że nie odezwał się słowem podczas godzinnej rozmowy. To ja odpierałam argumenty, jakie przedstawiała mi manager i skończyło się na tym, iż nie chcą mnie w firmie ponieważ miedzy przerwami chodziłam do toalety czy rozmawiałam z koleżanką (prawda jest taka,że line lider starał się zapewnić pracę swoim kolegom). Na koniec spotkania pani manager zapytała cały czas milczącego przedstawiciela UTU co sądzi na ten temat, a on stwierdził,że byłam pracownikiem agencji a nie firmy więc właściwie nic nie możemy zrobić! Jakiś czas temu przeczytałam, że taka skargę można napisać po polsku, czy to prawda i czy zechce im się ją przetłumaczyć? Pytam, bo nie piszę dobrze po angielsku.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2013-05-05 20:18:16 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

inka144

Post #4 Ocena: 0

2013-05-05 20:19:06 (11 lat temu)

inka144

Posty: 768

Kobieta

Z nami od: 09-02-2011

Skąd: Melksham

witam,moje doswiadczenia ze zwiazkami zaw zakonczyly sie 3.5 roku temu,kiedy to przedstawiciel zw zaw 2razy kazal mi przekladac spotkanie w pracy.Za pierwszym razem poprosil o przelozenie-pamietam jak dzis-troche zdenerwowana,ale ok-zadzwonilam i przelozylam,
zgodnie z umowa,na piatek,kiedy powiadomilam zw zaw pani poprosila o przelozenie,bo..... na weekend zapowiadaja opady sniegu i urzednik nie dojedzie.Coz,na spotkanie poszlam sama,zostalam zwolniona,po czym wypisalam sie ze zwiazkow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marcin_Bujniewi

Post #5 Ocena: 0

2013-05-13 09:51:03 (11 lat temu)

Marcin_Bujniewicz

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2010

Skąd: Nottingham

Witam.

Kazdy ma swoje wlasne doswiadczenia z roznymi organizacjami...Prosze pamietac, ze jesli nie jestescie Panstwo zadowoleni z jakiegokolwiek aspektu pracy osoby rerzentujacej zwiazki zawodowe, zawsze mozecie napisac skarge do sekretarza regionalnego.

W kazdej organizacji pracuja ludzie uczciwi i kompetentni jak i ci drudzy...

Pozdrawiam.
Dopóki wal­czysz, jes­teś zwy­cięzcą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

matkapolka

Post #6 Ocena: 0

2013-05-13 13:46:32 (11 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Zgadzam się z przedmówcami. Szkoda pieniędzy na składki. Potrzebowaliśmy pomocy po wypadku w pracy nawet nikt nie odpowiedział na nasz list. Jak agencja ograbiła z £3000 to rządowa organizacja załatwiła problem w ciągu tygodnia a związki ponownie wypięły się na nas. Nie wierzę w żadne pisanie skarg do sekretarzy generalnych bo i tak swoich obronią a Ty zwykły szaraku zostajesz z ręką w g..nie. Kraj kapitalistyczny i związki zawodowe kapitalistyczne.,
"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Marcin_Bujniewi

Post #7 Ocena: 0

2013-08-07 19:01:42 (11 lat temu)

Marcin_Bujniewicz

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2010

Skąd: Nottingham

Jak juz wspomnialem - rozni ludzie, rozne doswiadczenia i sytuacje, rozne opinie.

Pozdrawiam.
Dopóki wal­czysz, jes­teś zwy­cięzcą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Pakoneti

Post #8 Ocena: 0

2014-01-27 10:31:16 (10 lat temu)

Pakoneti

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 23-01-2014

Skąd: Forfar

Witam zarejestrowałem się do związków zawodowych UNION przysłali mi list ale nie mogę się niczego dowiedzieć ani zalogować chociaż nadano mi numer i nic nie pasuje w logu wpisuję numer który nadali hasło mam i również nie mogę się zalogować poprzez loging zwykły czy mógłbyś mi pomóc w tej sprawie?
Ja pracuję poprzez agencję Maxwell Bruce w różnych zakładach pracy już półtora roku w zeszłym roku miałem sytuację że mnie zwolnili pez powiadomienia mnie dowiedziałem się dopiero gdy otrzymałem P-45 ale w ten sam dzień wzieli mnie do pracy proszę o pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

Marcin_Bujniewi

Post #9 Ocena: 0

2014-01-31 12:18:58 (10 lat temu)

Marcin_Bujniewicz

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 26-01-2010

Skąd: Nottingham

Witam.

Prosze skontaktowac sie z biurem regionalnym. Niestety tym sie nie zajmuje.

Pozdrawiam.
Dopóki wal­czysz, jes­teś zwy­cięzcą.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

arkoni1

Post #10 Ocena: 0

2014-02-12 20:25:05 (10 lat temu)

arkoni1

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 29-06-2010

Skąd: highworth

Witam, mam pytanie z strefy finansów. Pracuje w UK już jakiś czas i przy zmianie pracy spotkałem się z wypłatą co trzeci piątek miesiąca. Moje pytanie niekiedy piątek przypada w piątym tygodniu od poprzedniej wypłaty czy wypłata w tedy powinna być większa czy taka sama?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 31 z 34 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 30 | 31 | 32 | 33 | 34 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,