MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 4 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2015-12-28 09:46:48 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Ludzie nie zartujcie, przeciez zadna agencja nie sciaga pracownikow do prostych prac fizycznych z zagranicy podczas gdy na miejscu sa dziesiatki tysiecy chetnych podjac taka prace.
Gdyby chociaz szukali czlowieka z zawodem: elektryka czy mechanika to rozumiem, ale praca bez jezyka przy tasmie? Toz w Anglii sa setki tysiecy Polakow, Rumunow, Slowakow, Slowencow, Bulgarow, Estonczykow, Litwinow, Lotyszy gotowych podjac prace od zaraz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #2 Ocena: 0

2015-12-28 10:35:20 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Nie zawsze jest tak jak piszesz. Tutejszych możesz za długo nie utrzymać w tej pracy. Przyjezdny dostaje łóżko w pokoju 10 czy i więcej osobowym, pracuje tyle godzin aby agencja mogła pobrać za mieszkanie, a on żeby jako tako przeżył. Odejść nie może bo nie ma pieniędzy na pokoik i załamany w wolne dni leży i liczy kiedy uzbiera sumkę... sumki nie uzbiera bo... i tu już coś agencja wymyśli. To taki rodzaj dobrowolnego niewolnika... Znam takie przypadki.
Polacy też tak działają. Dam pracę, ale musisz tu mieszkać, a ja będę pobierał z wypłaty za mieszkanie. Pieniędzy na inne mieszkanie nie masz, pracy masz tyle, ta praca nieraz nie liczy się do wypłaty, że nie masz czasu poszukać innej, no i jeszcze pokoik... Wbrew pozorom nie tak łatwo...
Ponieważ ja należę do innego sortu... to jest "bezpiecznie". Korzystają z uprzejmości mojego znajomego, uczciwego znajomego, uczciwy jak mało kto, podsyłam mu człowieka i on wyszukuje prace. Jak wcześniej pisałem, praca jest płatna 8 z małym haczykiem, minus to zakwaterowanie, a właściwie to brak zakwaterowania. Praca prawie że od ręki, często na drugi dzień po podpisaniu umowy. Znajomość języka... jeżeli znasz to lepiej dla Ciebie... jeżeli nie to jakoś sobie poradzisz. Ile dni? Ile chcesz, może nie zawsze, ale jak powiesz że chcesz więcej i będziesz naprawdę pracował... masz więcej.
Z tymi ludźmi gotowymi podjąć pracę... to też nie jest tak jak piszesz... każdy chce pracować... ale tylko chce, później MUSI jeszcze coś... i do tej pracy chęć mu mija.
U mnie tak samo, zaczepia mnie sąsiad: Janie masz coś?
Tak, mam, od jutra?
Ok.

Po południu odszukuje mnie i mówi: Zapomniał o ważnym spotkaniu i nie może.
No to ja mówię: Przyjdź jak już będziesz mógł.
Przez kilka dni tak chodzi abyśmy się nie spotkali, później już zapomina i dalej się widujemy. Kilka dni temu było to trzeci raz.
Nie jest Polakiem, jest Albańczykiem, moi polscy znajomi mają podobnie.

Do założyciela tematu:
Na PW wyślę link do strony www tej agencji, ponieważ już kilku ludzi podesłałem i "umoczyłem" więc proszę tylko w wypadku "twardego" czy mocnego postanowienia...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chomiczysko

Post #3 Ocena: 0

2015-12-28 11:04:35 (8 lat temu)

Chomiczysko

Posty: 16

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Londyn

Bardzo dziękuję wszystkim za wypowiedzi i poświęcony na nie czas.
Cytat:

2015-12-28 08:35:19, karjo1 napisał(a):
Opis, na czym zyskuje ta i podobne firmy (na podstawie wczesniejszych ogloszen do Bham):
praca


Przeczytałem, bardzo pomocne i dające do myślenia. Dzięki.

Cytat:

2015-12-28 10:35:20, ie2ox4-b napisał(a):

każdy chce pracować... ale tylko chce, później MUSI jeszcze coś... i do tej pracy chęć mu mija.


Mi chęć do pracy na pewno nie minie, jestem zdeterminowany do podjęcia wreszcie stałego zatrudnienia. Mam już 29 lat, to chyba najwyższy czas się ustabilizować.

Cytat:

2015-12-28 10:35:20, ie2ox4-b napisał(a):
Do założyciela tematu:
Na PW wyślę link do strony www tej agencji, ponieważ już kilku ludzi podesłałem i "umoczyłem" więc proszę tylko w wypadku "twardego" czy mocnego postanowienia...


Dzięki, jesteśmy w kontakcie przez PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GhostDogg

Post #4 Ocena: 0

2015-12-28 20:24:53 (8 lat temu)

GhostDogg

Posty: 90

Mężczyzna

Z nami od: 22-12-2015

Skąd: Switzreland

CV powinno byc jednostronicowe, nawet w przypadku osob wykwalifikowanych. Taki trend, taka moda, da sie, nawet w aplikowaniu na CEO osob z wieloletnim doswiadczeiem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #5 Ocena: 0

2015-12-28 20:51:41 (8 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2015-12-28 20:24:53, GhostDogg napisał(a):
CV powinno byc jednostronicowe, nawet w przypadku osob wykwalifikowanych. Taki trend, taka moda, da sie, nawet w aplikowaniu na CEO osob z wieloletnim doswiadczeiem.

Na uniwersytecie mi mówili, że 2 strony. Czyżby przez 2 lata zmieniła się moda? To list motywacyjny powinien być krótki.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2015-12-28 23:00:17 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Na uniwersytecie mi mówili, że 2 strony. Czyżby przez 2 lata zmieniła się moda? To list motywacyjny powinien być krótki.


Na uniwersytetach nie maja pojecia o CV. Powielaja tylko bzdury z internetu.
Mam w domu head huntera zatrudniajacego CEO i prezesow na pol Europy i odpowiedz jest taka: to zalezy. Na pozycje naszego kolegi wystarczy jedna strona. Jak masz cos do pokazania to dwie i wiecej stron jest ok.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GhostDogg

Post #7 Ocena: 0

2015-12-29 11:57:42 (8 lat temu)

GhostDogg

Posty: 90

Mężczyzna

Z nami od: 22-12-2015

Skąd: Switzreland

Moda zmienia sie co sezon ;)

Moje info jest rowniez od head huntera.

Krotkie CV zacheca, dlugie zniecheca, a rozmowa kwalifikacyjna przesadza.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chomiczysko

Post #8 Ocena: 0

2015-12-30 15:48:41 (8 lat temu)

Chomiczysko

Posty: 16

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Londyn

Cytat:

2015-12-28 20:51:41, ChrisCov napisał(a):

Na uniwersytecie mi mówili, że 2 strony. Czyżby przez 2 lata zmieniła się moda? To list motywacyjny powinien być krótki.


Potwierdzam, to prawda. 2 strony są jak najbardziej dopuszczalne i tolerowane.
_______________________________________________________________
Mam już CV, dzięki pewnej Pani z innego forum, która zgodziła się je napisać zupełnie za darmo.
Jest bardzo dobrze napisane i Wasze opinie, sugestie i porady zostały wykorzystane.
Dziękuję WSZYSTKIM! za wypowiedzi.
_______________________________________________________________
DO ADMINISTRACJI FORUM:
TEMAT UWAŻAM ZA ZAMKNIĘTY.

[ Ostatnio edytowany przez: Chomiczysko 30-12-2015 15:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,