MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 37

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Chomiczysko

Post #1 Ocena: 0

2015-12-26 08:21:18 (8 lat temu)

Chomiczysko

Posty: 16

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Londyn

Witam Państwa,
Postanowiłem wyjechać do Anglii. Znalazłem ciekawe ogłoszenie o pracę na produkcji bez znajomości języka. Praca jest na 3 miesiące z możliwością przedłużenia już bezpośrednio u pracodawcy. Myślę że zostaną tylko ci, którzy będą w stanie się porozumieć w języku angielskim.
Przez 3 miesiące postaram się podszkolić z angielskiego, ale nie o to chodzi. Domyślam się, że po 3 miesiącach pracodawca chciałby mieć u siebie w dokumentach, CV pracownika i to najlepiej w angielskiej wersji. Dlatego postanowiłem uprzedzić ten fakt i choć nie jest to teraz niezbędne w procesie rekrutacji, to później może okazać się konieczne. Lepiej być przygotowanym. Jeśli nawet nie będzie konieczne dostarczenie angielskiej wersji CV, to i tak może mi się przydać gdy będę zmieniał pracę na lepszą.
Wtedy tylko mały EDIT i gotowe.*THUMBS UP*
Napisałem jak umiałem, korzystałem też z internetowego translatora. Wiemy jednak wszyscy jak one wspaniale tłumaczą.
Proszę o dużą wyrozumiałość. Przeczytałem mnóstwo poradników odnośnie pisania angielskiego CV. Nie korzystałem z szablonów. Zacząłem od pustego arkusza.

Wiem ile czasu zajęło mi pisanie tych obu CV i domyślam się ile czasu może zejść na jego sprawdzaniu.
Bardzo to doceniam i szanuję Państwa czas.
Dzięki takim ludziom jak Wy, Świat jest lepszy. *YAHOO*:-*
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

INFORMACJA DLA ADMINISTRACJI FORUM:
Zamieszczanie ogłoszeń rekrutacyjnych może być uznane jako naruszenie regulaminu. Dlatego też zamazałem swoje dane kontaktowe i są one niewidoczne. Nazwy firm, oraz ich dane adresowe zostawiłem bez maskowania. Są one powszechnie dostępne dla każdego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #2 Ocena: 0

2015-12-26 13:58:13 (8 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Będę w stanie Ci pomóc w poniedziałek, choć może dzisiaj w nocy też znajdę trochę czasu. W swoim nagłówku pomieszałeś czasy gramatyczne, czyli formę pierwszoosobową z trzecioosobową. Ponadto ze znajomości języka polskiego jesteś native, a nie advanced.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 26-12-2015 14:01 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Chomiczysko

Post #3 Ocena: 0

2015-12-26 17:09:50 (8 lat temu)

Chomiczysko

Posty: 16

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Londyn

Cytat:

2015-12-26 13:58:13, ChrisCov napisał(a):
Będę w stanie Ci pomóc w poniedziałek, choć może dzisiaj w nocy też znajdę trochę czasu. W swoim nagłówku pomieszałeś czasy gramatyczne, czyli formę pierwszoosobową z trzecioosobową. Ponadto ze znajomości języka polskiego jesteś native, a nie advanced.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>ChrisCov</i> 26-12-2015 14:01 ]




Dzięki wielkie, nie spieszy mi się. Miło, że chcesz mi pomóc. Spokojnie poczekam aż będziesz miał wolną chwilę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GiantGoram

Post #4 Ocena: 0

2015-12-26 22:37:11 (8 lat temu)

GiantGoram

Posty: 291

Kobieta

Z nami od: 20-09-2015

Skąd: Bristol

Tak sxybko tylko bo pisze z komorki:
Adresy w polsce pisz po polsku,nie zmieniaj ulicy na street,
Telefon to tel. lub mob. a nie cell- to nazwa anerykanska a w UK cell to cela wiezienna.
Brakuje tez daty urodzenia na gorze I nie pisz ze w tej chwili sxukasz pracy 2015-looking for work. Dobrze byloby do dat dopisac w jakich miesiacach I latach gdzie pracowales.
Co do opisu samego siebie-pisz zawsze w pierwszej osobie,I am hard working,itd, tlumaczenie dokladne z polskiego nie ma wiekszego sensu.
Kazdy ma inna ulubiona forme pisania Cv,moja jest taka przy opisywaniu historii pracy:
Jan2013-nov2015 Position: picker/packer SmartSolution

Duties: I np I was responsible for.....-opisuje pelnymi zdaniami co nalezalo do moich koniecznie,nawet najmniejsze rzeczy tylu ze byles odpiwiedzialny za sprzatniecie po pracy itd
Reason of leaving: np end of contract, to look for a new challenges Czy co inne .
Address:
References: imie I naxwisko oraz telefon do osoby z ktora mozna sie kontaktowac w sprawie referencji-z polski dobrze byloby wpisac kontakt do dwoch ostatnich pracodawcow

Po.opisaniu kaxdej pracy w pelnych zdaniach pod spodem
Qualifications:
Tutaj jaka szkole/y ukonczyles


Additional qualifications:
I wpisz kazdy kurs I kiedy skonczy
Np full polish driving licence held from 2013

Hobby

Tak jak mowie kazdy ma swoj spisob pisania Cv. Zawrzyj w nim wszystkie informacje o ktore przyszly pracodawca by cie zapytal na spotkaniu,nawet dlaczego odszedles lub jak masz dlugie przerwy w pracy to tel np napisz
Jan 2014-Nov 2014. - looking after a member of my family-to taki przyklad.

Jezeli chcesz pisac bezosobowo o swoich obowiazkach to wymien od tych najwazniejsxych.
Nie dam rady poprawic teraz ale moze ktores moje uwagi beda pomocne.
I nie wysylaj zdjecia!

[ Ostatnio edytowany przez: GiantGoram 26-12-2015 22:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #5 Ocena: 0

2015-12-26 22:49:59 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Cytat:

2015-12-26 22:37:11, GiantGoram napisał(a):
(...)
Brakuje tez daty urodzenia na gorze (...)

A podaje się datę urodzenia?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2015-12-27 00:18:50 (8 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2015-12-26 22:49:59, ie2ox4-b napisał(a):
Cytat:

2015-12-26 22:37:11, GiantGoram napisał(a):
(...)
Brakuje tez daty urodzenia na gorze (...)

A podaje się datę urodzenia?

Podaje się.

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #7 Ocena: 0

2015-12-27 00:57:30 (8 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2015-12-27 00:18:50, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2015-12-26 22:49:59, ie2ox4-b napisał(a):
Cytat:

2015-12-26 22:37:11, GiantGoram napisał(a):
(...)
Brakuje tez daty urodzenia na gorze (...)

A podaje się datę urodzenia?

Podaje się.

Właśnie, że się nie podaje daty urodzenia i jest to informacja po sprawdzeniu mojego CV przed specjalistów z biura karier na brytyjskim uniwersytecie.
Dodam także, że telefon komórkowy to nie tylko mobile, ale również powinien być dodany numer kierunkowy do Polski.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 27-12-2015 01:00 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Adacymru

Post #8 Ocena: 0

2015-12-27 01:54:16 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

I bez zdjecia...
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chomiczysko

Post #9 Ocena: 0

2015-12-27 06:33:07 (8 lat temu)

Chomiczysko

Posty: 16

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Londyn

Cytat:

2015-12-26 22:37:11, GiantGoram napisał(a):
Tak sxybko tylko bo pisze z komorki:
Adresy w polsce pisz po polsku,nie zmieniaj ulicy na street,
Telefon to tel. lub mob. a nie cell- to nazwa anerykanska a w UK cell to cela wiezienna.
Brakuje tez daty urodzenia na gorze I nie pisz ze w tej chwili sxukasz pracy 2015-looking for work. Dobrze byloby do dat dopisac w jakich miesiacach I latach gdzie pracowales.
Co do opisu samego siebie-pisz zawsze w pierwszej osobie,I am hard working,itd, tlumaczenie dokladne z polskiego nie ma wiekszego sensu.
Kazdy ma inna ulubiona forme pisania Cv,moja jest taka przy opisywaniu historii pracy:
Jan2013-nov2015 Position: picker/packer SmartSolution

Duties: I np I was responsible for.....-opisuje pelnymi zdaniami co nalezalo do moich koniecznie,nawet najmniejsze rzeczy tylu ze byles odpiwiedzialny za sprzatniecie po pracy itd
Reason of leaving: np end of contract, to look for a new challenges Czy co inne .
Address:
References: imie I naxwisko oraz telefon do osoby z ktora mozna sie kontaktowac w sprawie referencji-z polski dobrze byloby wpisac kontakt do dwoch ostatnich pracodawcow

Po.opisaniu kaxdej pracy w pelnych zdaniach pod spodem
Qualifications:
Tutaj jaka szkole/y ukonczyles


Additional qualifications:
I wpisz kazdy kurs I kiedy skonczy
Np full polish driving licence held from 2013

Hobby

Tak jak mowie kazdy ma swoj spisob pisania Cv. Zawrzyj w nim wszystkie informacje o ktore przyszly pracodawca by cie zapytal na spotkaniu,nawet dlaczego odszedles lub jak masz dlugie przerwy w pracy to tel np napisz
Jan 2014-Nov 2014. - looking after a member of my family-to taki przyklad.

Jezeli chcesz pisac bezosobowo o swoich obowiazkach to wymien od tych najwazniejsxych.
Nie dam rady poprawic teraz ale moze ktores moje uwagi beda pomocne.
I nie wysylaj zdjecia!




Dzięki za uwagi.

Polskie adresy w angielskim CV. Cytat z internetu "...zawsze używaj nazw zrozumiałych dla rekrutera np. Labedzia 2 Street 04-802 Warsaw, Poland. Nie stosuj też polskich znaków np. Labedzia a nie Łabędzia."

Jeżeli chodzi o telefon to tutaj cytat z internetu "...następnie swój numer telefonu. Pamiętaj, że "PHONE" to numer stacionarny, a "CELL" numer komórkowy."
Może to było rzeczywiście do amerykańskiego pracodawcy, POPRAWIĘ TO.

Co do daty urodzenia, kolejny cytat z profesjonalnego źródła "Co ważne, wg brytyjskiego prawa aplikant nie ma obowiązku podawania w CV swojej daty urodzenia, narodowości, stanu zdrowia, płci ani wyznania. Wielka Brytania broni się w ten sposób przed posądzeniem o poglądy rasistowskie."

Jeżeli chodzi o daty czasu pracy. Nie zamieściłem tam miesięcy, bo ich nie pamiętam. Nie znajdę teraz wszystkich starych umów.
Czy coś się stanie jeśli tych miesięcy nie zamieszczę?
A może wymyślić jakieś miesiące?
Co sądzicie?

Opisywanie siebie w pierwszej osobie poprawię.

Co do referencji, nie znam danych osobowych, imienia i nazwiska.
Co mam z tym zrobić?

Nie mam żadnych ukończonych kursów i specjalnych kwalifikacji.

W angielskiej wersji CV nie zamieściłem zdjęcia. Jest ono tylko w polskiej wersji. Z uwagi na to, że coraz więcej pracodawców w Polsce z dziwnych i nie znanych mi powodów, na wstępie potrafi odrzucić CV jeśli nie ma w nim zdjęcia.

Wszystkie uwagi bardzo cenne. Dziękuję, że poświęciliście swój czas. Na pewno Wasze uwagi się przydadzą.*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: Chomiczysko 27-12-2015 07:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chomiczysko

Post #10 Ocena: 0

2015-12-27 07:14:24 (8 lat temu)

Chomiczysko

Posty: 16

Mężczyzna

Z nami od: 26-12-2015

Skąd: Londyn

P.S. Jeśli widzicie błędy, ale nie chce Wam się ich tutaj poprawiać (przepisywanie), to proszę o podanie swojego adresu e-mail. Wyślę CV w wersji do edytowania, będzie szybciej, prościej i wygodniej. Bardzo proszę o odpowiedzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,