MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Acces to HE diploma

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

greg3518

Post #1 Ocena: 0

2021-01-16 18:26:52 (3 lata temu)

greg3518

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 04-02-2016

Skąd: wolverhampton

Witam, czy ten dyplom jest rozpoznawalny przez pracodawcow? Jezeli ktos nie planuje studiow to czy warto robic kurs tego typu? Te kursy sa dosyc drogie lecz czy sa tego warte jezeli chodzi o zmiane kariery i jezeli po nich nie planuje sie studiow?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #2 Ocena: 0

2021-01-16 18:38:41 (3 lata temu)

daavid

Posty: 5724

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Wydaje mi się, że na takie pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Znam przypadki ludzi, którzy gdzieś tam w firmie awansowali bo np. pracowali długo w firmie, ale był problem z ich papierami bo nie posiadali w zasadzie żadnego wykształcenia. Organizowano im jakieś kursy kwalifikacyjne, chyba tylko po to, żeby nikt się nie przyczepił, że osoba która nie dostała awansu miała wyższe kwalifikacje.

[ Ostatnio edytowany przez: daavid 16-01-2021 18:49 ]

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #3 Ocena: 0

2021-01-16 18:45:11 (3 lata temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

po he w zasadzie nic specjalengo nei ma.. ludzie robia to zeby isc na studia, albo poprostu robia foundation year i studia.. jelsi juz to college cos zawodowego, jelsi nei masz checi na studia..
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greg3518

Post #4 Ocena: 0

2021-01-17 09:10:05 (3 lata temu)

greg3518

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 04-02-2016

Skąd: wolverhampton

Aha, dzięki za odpowiedzi. W Google ciężko coś było znależć o przydatności takich kursów dlatego napisałem tutaj. Czyli wychodzi na to że do zmiany pracy bez doświadczenia lepiej robić już
career courses i odpowiednie stopnie niż HE. Na studia nie miałbym czasu, praca full time plus dzieci, żona też pracuje full time

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2021-01-17 10:26:34 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ja to tak rozumiem, ze cert HE to 1 rok studiow, Dip HE to 2 lata , czyli oba HE to polskie niepelne wyzsze ( w trakciestudiow) a 3 to BSc czyli polski licencjat. Zawsze warto w kazdym cv miec wpis, ze sie uczysz aktualnie/ studuijesz. Nie robi toz ciebie specjalisty ani experta ( takim siejest po PhD; ) ale pokazuje, ze cos robisz w tym kierunku, czyli prawdopodobnie bedziesz w stanie sienauczyc cokolwiek to jest co bedzie ci potrzebne w tej pracy.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #6 Ocena: 0

2021-01-18 10:02:20 (3 lata temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

nie trzeba miec phd zeby byc specjalista..

obecnie robie master.. znam ludzi pracowali i robili, glwonei po to, zeby nie zaciagac kredytu.. . jednak trzeba ustwic sobei conajmiej prace...

po college tez mozna isc na studia.. a nawet i bez tego.. ale to juz inna historia..

no i zalezy co chcesz wogole robic.. czasem ludzie po college maj wiecej do powiedzienia , niz ci po studiach.. zwlaszcza w zawodach praktycznych..

he, to nei jest 1 rok studiow i nie sa to studia nie pelne.. to jak foundation year, czyli lvl 3 .. studia sa od lvl 4

[ Ostatnio edytowany przez: kik1976 18-01-2021 10:17 ]

Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greg3518

Post #7 Ocena: 0

2021-01-18 10:29:30 (3 lata temu)

greg3518

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 04-02-2016

Skąd: wolverhampton

Kik 1976 jak robisz masters to powiedz jak to jest z językiem na takim poziomie? Musisz śmigać akcentem jak angole czy wystarczy komunikatywny? I czy robiłeś IELTS żeby iść na studia? Ja już tu prędzej zakładałem temat o zmianie pracy, mnie chodzi o zmianę pracy na biuro a dokładniej chciałbym księgowość ale nie mam żadnego doświadczenia i gdy kiedyś się starałem o taką pracę to była odmowa dlatego pytam na forum czy ukończenie porządnego kursu np. taki AAT byłoby dobrym krokiem? Nie chciałbym wywalić kasy a póżniej dalej pracować tu gdzie pracuję i nie dostać pracy tylko przez brak doświadczenia. Więc nawet zapytam ogólnie czy ukończenie jakichkolwiek kursów ale takich z konkretnym rozpoznawalnym dyplomem może przyczynić się do tego że pracodawcy zauważą moje cv?

[ Ostatnio edytowany przez: greg3518 18-01-2021 10:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2021-01-18 17:37:12 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

To chyba zalezy od kierunku, oni tu imnaczej stopniuja. Moj przyklad jest dla psychologii gdzie sciezka jest BSc-PhD, choc w zaleznosci od kierunku/ specjalizacj , np Counselling slysze od ludzi ze maja MSc czy Lev 5-6 sciezka non academic. Ale przy MSc i tak nie moga pracowac jako psycholog ( nie wiem czy w Pl wystarczy mgr). Natomiast BSc i MSc Wystarczy zwykle do prac w HRi innych tego typu semi social sciences. Glowy nie dam, ale cos mi swita ze za rok pierwszy studiow oferowali nam Cert HE potem za drugi ukonczony Dip HE jesli ktos nie chcerobic projektu w 3 m roku ( w Pl tochyba praca lecencjacka sie nazywa) . Do prac typu informatyk czy ksiegowosci tu sie kiedys wiele osob na forum wypowiadalo, ze to bardziej praktyczne kursy niz akademickie sie przydawaly.

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 18-01-2021 17:53 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #9 Ocena: 0

2021-01-18 19:40:51 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

CertHE is short for Certificate of Higher Education. It is equivalent to 120 credits at Level 4, which is the same as the first level of a Bachelors degree.4 (..)

https://online.essex.ac.uk/blog/certhes/

Czyli tak jak myslalam, ze to pierwszy rok studiow (przy schemacie BSc, Ms itd).

CertHEs are a great choice for a wide range of reasons, besides the open entry route.

For some, their personal or professional goals mean that they don’t want or need a full degree but know that some higher education in their field would be beneficial.

If your circumstances are uncertain and you don’t feel ready to commit to a full four years of studying, you can sign up for the first 16 months, and then make a decision about progressing once you finish. Studying a CertHE also means that you can include the completed qualification on your CV after 16 months.

And finally, you may want to ensure that you enjoy the course first, over a 16-month period, rather than committing to a full four-year course. Note that we also offer a 21-day money back guarantee on all of our courses, so that you can see whether the course is right for you.


Podoba mi sie ten pomysl. Jesli np zdecydowalabym sie po 2 latach (level) zakonczyc studia, wciaz sie to liczy jako HE, w tym przypadku Diploma:

Although you’re unlikely to see CertHEs advertised by traditional universities, if you leave a degree at a mainstream university before completing your studies, you will be awarded a qualification equivalent to a CertHE if you finish your first level successfully, or a DipHE (Diploma of Higher Education) if you leave after finishing two levels successfully.

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 18-01-2021 20:00 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

greg3518

Post #10 Ocena: 0

2021-01-18 21:56:37 (3 lata temu)

greg3518

Posty: 27

Mężczyzna

Z nami od: 04-02-2016

Skąd: wolverhampton

Zanim napisalas o CertHE to nie wiedzialem o czyms takim. Sprawdzilem na szybko na stronie Open University i oni to maja, calosc kosztuje nieco ponad 6 tys. funtow rozlozone na dwa lata.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,