MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polskie wykształcenie, a jego odpowiednik w UK

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

filipowski

Post #1 Ocena: 0

2020-10-15 11:02:02 (4 lata temu)

filipowski

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 15-10-2020

Skąd: Manchester

Cześć!

Od niespełna roku mieszkam w Anglii i nie orientuje się jeszcze dość biegle w obecnym systemie edukacji i kształcenia, stąd też mój problem i pytanie dotyczące edukacji i kwalifikacji zawodowych.
W Polsce kilka lat temu ukończyłem szkołę zawodową oraz zdałem czeladniczy egzamin praktyczny i teoretyczny, otrzymując przy tym także dyplom czeladnika. Wiadomo, że w Polsce takie wykształcenie jest wykształceniem zawodowym z tytułem czeladnika uprawniającym do wykonywania danego zawodu. Jednak jak to ma się w praktyce w UK? Jaki dokładnie poziom wykształcenia posiadam według tutejszych standardów i w jaki sposób przełożyć to wykształcenie na system brytyjski, aby było to w przyszłości uznawane przez pracodawców?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #2 Ocena: 0

2020-10-15 13:30:00 (4 lata temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Napisz w jakim zawodzie, to łatwiej będzie coś doradzić.
https://karierawuk.com/edukacja-w-wielkiej-brytanii-i-w-polsce/

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/78/47607/nostryfikacja-dyplomu-zawodowki-w-uk

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dominikana36

Post #3 Ocena: 0

2020-10-15 13:53:58 (4 lata temu)

dominikana36

Posty: 3055

Kobieta

Z nami od: 21-03-2016

Skąd: Quinton

NACRIC zajmuje sie uznawaniem kwalifikacji, wygoogluj sobie. Wszystko zakatwia sie zdalnie, potrzebne jest troche tlumaczen. Poczytaj

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2020-10-15 20:14:53 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Zalezy jaki zawod, czy wymaga specjalnych potwierdzen, przynaleznosci do zwiazkow danej profesji.
Jesli nie, to jest odpowiednik NVQ2 i taki mozna wpisac w cv jako dodatkowe wyjasnienie kwalifikacji.

A wiecej:

i

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #5 Ocena: 0

2020-10-16 09:00:46 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Karjo, linkow nie widac. Chcialam zacytowac ale w cytacie widac. Cos technicznego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2020-10-16 20:58:20 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

link1

link2

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2020-10-18 12:16:46 (4 lata temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Z mojego doświadczenia tłumaczenie dyplomu warto robić tylko wtedy gdy pracujesz w zawodzie gdzie taki dyplom jest wymagany prawem: coś z opieką zdrowotną, leczeniem, itp. W każdym innym przypadku to tylko papier na który przeciętny Anglik nie spojrzy bo i tak nie będzie wiedział jak to się ma do realiów w UK.
Ja na kilku rozmowach kwalifikacyjnych w UK miałem mały egzamin z wiedzy (2h) i nikt nie chciał oglądać moich dyplomów.
Za to w niemieckiej firmie pierwsza rzecz jaką chcieli objerzeć to wszystkie dyplomy i zaświadczenia zatrudnienia w poprzednich firmach a rozmowa kwalifikacyjna to była luźna rozmowa o tym co robiłem zawodowo w poprzednich miejscach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ListyzNarnii

Post #8 Ocena: 0

2021-02-10 19:22:41 (3 lata temu)

ListyzNarnii

Posty: 150

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 15-11-2019

Skąd: London

Cytat:

2020-10-15 13:53:58, dominikana36 napisał(a):
NACRIC zajmuje sie uznawaniem kwalifikacji, wygoogluj sobie. Wszystko zakatwia sie zdalnie, potrzebne jest troche tlumaczen. Poczytaj

NARIC nie zajmuje sie UZNANIEM KWALIFIKACJI . Przerzedłem proces sprawdzenia moich ,,papierow,, z polskiego Ministerstwa Edukacji .Oni wydaja PORÓWNANIE polskich kwalifikacji do Tutejszych. Trochę to paranoja , bo w moim przypadku część wykształcenia uznali jako Pomaturalne , a część jako poziom po 2 roku studiów...Mimo wszystko warto przejść ten proces, bo ich opinia określa twoje wykształcenie na tutejszym rynku pracy, które uzna lub nie, twój pracodawca. Ale ich opinia mu to ułatwia.
Don Pedro z Krainy Deszczowców

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,