MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dziecko specjalnej troski

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Jula71

Post #1 Ocena: 0

2018-10-10 18:33:14 (6 lat temu)

Jula71

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 10-10-2018

Skąd: Londyn

Witam, chce się przeprowadzić z dzieckiem niepełnosprawnym do Londynu na stałe. I pytanie do Was teraz, która szkoła specjalna jest dobra? I ile czasu będzie trwało zanim uda mi się córkę zapisać do szkoły? Wiem że to może skok na dość głęboką wodę ale chyba chcę spróbować. Jak przypuszczam to musiałabym przejść przez tamtejszą służbę zdrowia żeby angielski rząd upewnił się że dziecko niepełnosprawne jest faktycznie chore.
Byłabym wdzięczna za odpowiedź.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2018-10-10 18:52:01 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jestes swiadoma, ze na szkole specjalna, zwlaszcza w Londynie jest mala szansa i dlugie oczekiwanie? Wiele dzieci z niepelnosprawnoscia chodzi do zwyklych szkol, niektore maja opcje nauczania domowego (glownie w gestii rodzicow).
Do tego za rogiem Brexit.
W jaim wieku dziecko, jak sobie wyobrazacie prace, zycie i utrzymanie w dosc kosztownym miejscu?
Zdajesz sobie sprawe z mniejszej dostepnosci do roznych zajec i rehabilitacji, wiekszosc zalezy od zasobnosci portfela i zaangazowania rodziny...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jula71

Post #3 Ocena: 0

2018-10-10 19:05:04 (6 lat temu)

Jula71

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 10-10-2018

Skąd: Londyn

Rehabilitantem jestem sama i to dziecięcym. Córka ma 14 lat i jest uposledzona. Wiem i zdaje sobie sprawę że nie jest to łatwy krok, dlatego się pytam. Bo znajomi nie tylko Polacy mnie namawiają do tego. Narazie jeżdżę co jakiś czas i rehabilituje dzieciaki w Londynie prywatnie, ale ciężko jest zostawiać dziecko w domu,a Londyn uwielbiam za właśnie szacunek do osób chorych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-10-10 19:32:02 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Rejestracje w HCPC masz, uprawnienia do rehabilitacji dzieci w UK, zarejstrowana dzialalnosc?
Srodki na zycie bez wsparcia socjalnego i opieke nad prawie dorosla (w sensie rozumienia urzedow brytyjskich) corka, zostajaca w domu w oczekiwaniu na miejsce w placowce (moze to trwac lata)?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jula71

Post #5 Ocena: 0

2018-10-10 19:40:59 (6 lat temu)

Jula71

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 10-10-2018

Skąd: Londyn

Czuję się trochę atakowana 😈. Środki mam prowadzę ośrodek rehabilitacyjny w Polsce który bezemnie też mam nadzieję pociągnie. Z mieszkaniem też nie byłoby problemu. Tylko najbardziej chodzi mi o nią i dostępnością szkol/ośrodków.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2018-10-10 19:51:59 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Zupelnie niepotrzebnie.
O dostepnosci szkol juz wspomnialam. Duzo zalezy od niepelnosprawnosci.
Jesli stosunkowo niewielka i mloda da rade emocjonalnie zniesc nowe otoczenie, obcy jezyk, szybko ogarnie rozumienie podstaw, to ma szanse na szkole mainstream, tez pewnie w kolejce, ale moze szybciej.
Szkoly specjalne sa oblezone i oczekiwanie moze potrwac dlugo.
Do tego kwestia diagnozy w UK, zalecen, wszystko trwa.
Jesli mloda moze zostac sama w domu, odpadnie problem opieki i pracy jednoczesnie.
Swiadczenie uslug rehabilitacyjnych, szczegolnie dla dzieci, bez rejestracji, spelnienia paru innych wymogow (CRB itp.), dzialalnosci czy zatrudnienia jest nielegalne i w razie jakiegokolwiek zdarzenia bedzie bardzo niefajnie.
Pisze o realiach, nie 'namowach' znajomych.
Zadzwon/wyslij email po szkolach, lokalnym LEA, dopytaj o opcje, czas oczekiwania.
I nie przeceniaj oferty publicznej sluzby zdrowia ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jula71

Post #7 Ocena: 0

2018-10-10 19:54:29 (6 lat temu)

Jula71

Posty: 4

Kobieta

Z nami od: 10-10-2018

Skąd: Londyn

I tak zrobię. Dzięki za podpowiedź 😃

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,