MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Podniesienie kwalifikacji

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mirek3

Post #1 Ocena: 0

2018-08-20 10:06:43 (6 lat temu)

Mirek3

Posty: 33

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2017

Skąd: Liverpool

Witam,

Postanowiłem zdobyć kwalifikacje umożliwiające mi znalezienie lepszej pracy i poprawę bytu mojego jak i mojej rodziny.

Jestem w Anglii od 3 lat i jak do tej pory nie udało mi się rozwinąć języka na zbyt awansowanym poziomie. Mój angielski oceniam jako komunikatywny, nie korzystam z pomocy tłumacza przy żadnej okazji i dogaduję się z mniejszym lub większym trudem w wiekszości sytuacji.

W Polsce uzyskałem tytuł inżyniera na Politechnice Lubelskiej na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji. Studia mnie nie pasjonowały za wyjątkiem zajęć na komputerach.

Dowiedziałem się o instytucji o nazwie Aduld Learning Centre która prowadzi kursy dla dorosłych.

Oferują oni kursy ESOL, którymi nie jestem zainteresowany gdyż jak się dowiedziałem nie dają one żadnych realnych kwalifikacji, oraz Functional skills Maths, Functional skills English.

Zapisałem się na test mający określić mój poziom angielskiego oraz matematyki, odbędzie się on dopiero 3 października.

Czy ktoś z Was ma z nimi doświadczenie?
Czy uważacie, że to dobry wybór?
Jeżeli macie w głowie jakąś alternatywę bardzo proszę o sugestie.

Docelowo chciałbym pracować w branży komputerowej, gdyż zawsze dobrze radziłem sobie z matematyką i jest to coś w czym wierzę, że po zdobyciu odpowiednich kwaliofikacji i umiejętności, mogę być dobry.

Bardzo z góry dziękuję za wszelki odzew.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andypolo

Post #2 Ocena: 0

2018-08-20 10:24:28 (6 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Ja jakieś 8 lat temu sprawdzałem swój poziom angielskiego i matematyki robiąc internetowo kursy learndirect. Pierw musisz znaleźć ich biuro i zapisać się. Następnie robisz kurs internetowo. Egzaminy zdajesz u nich w biurze. Mają mocne certyfikaty akceptowane na studiach. Nie wiem czy learndirect jeszcze istnieje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2018-08-20 11:31:15 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zastanow sie co dokladnie chcesz robic w branzy komputerowej i wtedy bedzie Ci latwiej zaplanowac sciezke rozwoju.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #4 Ocena: 0

2018-08-20 12:15:26 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Gdybyś zdecydował się na studia, będą Ci potrzebne certyfikaty, które dostaniesz po kursach ESOL (oczywiście nie tylko po tych kursach, ale nie są one takie niepożyteczne jak sądzisz).

[ Ostatnio edytowany przez: zosiasamosia 20-08-2018 12:17 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2018-08-20 12:29:34 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-08-20 12:15:26, zosiasamosia napisał(a):
Gdybyś zdecydował się na studia, będą Ci potrzebne certyfikaty, które dostaniesz po kursach ESOL (oczywiście nie tylko po tych kursach, ale nie są one takie niepożyteczne jak sądzisz).

[ Ostatnio edytowany przez: <i>zosiasamosia</i> 20-08-2018 12:17 ]




Które uczelnie przyjmuja ludzi po ESOL? ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2018-08-20 13:28:46 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Te, ktore organizuja rozmowe z kandydatem, by okreslic poziom znajomosci angielskiego i nie maja problemow z rozpoznaniem certyfikacji angielskiej.
Nie wszystkie uczelnie i nie wszystkie kierunki wymagaja egzaminu IELTS.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2018-08-20 16:02:17 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-08-20 13:28:46, karjo1 napisał(a):
Te, ktore organizuja rozmowe z kandydatem, by okreslic poziom znajomosci angielskiego i nie maja problemow z rozpoznaniem certyfikacji angielskiej.
Nie wszystkie uczelnie i nie wszystkie kierunki wymagaja egzaminu IELTS.



Przejrzalem z ciekawosci jakies zadania 'Pearson Edexcel
Functional Skills Mathematics Level 2' i to wyglada jak zadania na koniec polskiej podstawowki (zarowno poziom angielskiego jak i matematyki). Jesli to ma byc egzamin do studiow na uniwersytecie to moze lepiej nie chce wiedziec co to za uniwersytet.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

zosiasamosia

Post #8 Ocena: 0

2018-08-20 16:31:54 (6 lat temu)

zosiasamosia

Posty: n/a

Konto usunięte

Equivalent qualifications and tests

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2018-08-20 18:46:03 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Kursy z zakresu 'functional skills' sa dla osob majacych problem z podstawami jezyka i matematyki na poziomie codziennego poslugiwania, np. 4 podstawowe dzialania +-x/.
ESOL, to inna bajka, kilka poziomow znajomosci jezyka. Jak sama nazwa mowi, to angielski dla obcokrajowcow.
A uczelnie moga organizowac nabor na wlasnych zasadach, np. rozmowy kwalifikacyjnej, by ustalic, czy kandydat poradzi sobie jezykowo, czy musi nadrobic w ramach roku przygotowawczego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mirek3

Post #10 Ocena: 0

2018-08-24 18:02:48 (6 lat temu)

Mirek3

Posty: 33

Mężczyzna

Z nami od: 08-08-2017

Skąd: Liverpool

Dziękuję wszystkim za odzew :)

@Richmond Jak najbardziej słuszna sugestia problem w tym, że sam nie wiem. Jednego jestem pewien a mianowicie tego, że punktem wyjścia musi być podniesienie moich umiejętności językowych.

W takim razie uważacie, że ESOL ma większy sens niż functional skills?

Rozmawiałem ostatnio z osobą będącą tłumaczem różnych ośrodkach i uzyskałem od niej opinie, że ESOL uczy ,,wbicia się w klucz końcowego testu niż praktycznych umiejętności."

Ma ktoś z Was doswiadczenie z ww kursem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,