MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Studia w Polsce

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dawid1711

Post #1 Ocena: 0

2018-07-23 05:26:42 (6 lat temu)

dawid1711

Posty: 14

Mężczyzna

Z nami od: 23-07-2018

Skąd: Dublin

Witam,

Więc tak, w UK zdałem wszystkie GCSE na C lub wyzej w tym matma, angielski itp., Robiłem rownież A levels ale zrobilem tylko 1 rok AS, Język polski, Btec level 3 Certificate In Engineering i Informatyke, niestety nie dokonczylem drugiego roku bo poszedlem do pracy. Zastanawia mnie co te AS w Polsce znacza i GCSE(mozna z tego dostac jakies polskie papiery?) czy jest jakas mozliwosc bym mogl isc na studia w Polsce, czy bym musial pisac mature ponownie i tracic 3 lata czasu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2018-07-23 10:54:59 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

AS, to byly polowkowe egzaminy z zakresu Sixth Form.
BTEC3 to odpowiednik Technikum, w UK jest brany pod uwage w rekrutacji na studia, w Pl moze byc roznie - trzeba dopytac na konretnej uczelni.
Duzo zalezy tez od zainteresowania kierunkiem.
I warto zajrzec do podobnych watkow, np.:
http://www.mojawyspa.co.uk/forum/78/61286/Studia-w-Polsce-po-BTEC

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2018-07-23 13:45:10 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:
Zastanawia mnie co te AS w Polsce znacza i GCSE(mozna z tego dostac jakies polskie papiery?) czy jest jakas mozliwosc bym mogl isc na studia w Polsce, czy bym musial pisac mature ponownie i tracic 3 lata czasu?


GCSE to jakby poziom gimnazjum (którego już chyba nie ma). W Polsce musisz mieć polską maturę albo odpowiednik matury czyli A-levels. BTEC chyba nikt nie bierze na powaznie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #4 Ocena: 0

2018-07-23 19:20:21 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

On zaczal BTech ale nie skonczyl, wiec nie ma czego brac pod uwage.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dawid1711

Post #5 Ocena: 0

2018-07-27 09:04:34 (6 lat temu)

dawid1711

Posty: 14

Mężczyzna

Z nami od: 23-07-2018

Skąd: Dublin

Czyli cale gcse's i AS ktore zrobilem, to byla strata czasu? Musze się podjąc 3 letniego zaocznego liceum teraz? Nie da sie tego zrobić jakos szybciej? Bardzo mi zalezy isc na studia w Polsce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #6 Ocena: 0

2018-07-27 12:53:10 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-07-27 09:04:34, dawid1711 napisał(a):
Bardzo mi zalezy isc na studia w Polsce.


Dyrekcja szkół średnich nie jednakowo podchodzi do krdytowania (uznawania, zaliczania) edukacji ze szkół w UK.
Przy dobrych wiatrach jak byś miał oceny celujące może byś znalazł jakąś szkołę średnią gdzie by Ci dano możliwość rozpocząć naukę na ostatnim roku przed maturą i jak byś sobie dobrze radził to by Cię dopuszczono do matury.

Bardzo dużo zależy od twojej determinacji oraz dotychczasowych wyników nauczania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2018-07-27 13:38:51 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-07-27 09:04:34, dawid1711 napisał(a):
Czyli cale gcse's i AS ktore zrobilem, to byla strata czasu? Musze się podjąc 3 letniego zaocznego liceum teraz? Nie da sie tego zrobić jakos szybciej? Bardzo mi zalezy isc na studia w Polsce.


Zdaje się że w UK nie możesz studiować z obecnym wykształceniem, tak smao w Polsce jest to za mało. Tutaj masz wymagania z UW:

http://rekrutacja.uw.edu.pl/en/index.php/recognition-of-foreign-education/

Wcale nie jest oczywiste, że musisz mieć polską maturę aby studiować w Polsce. Ale nikt nie da Ci tej odpowiedzi na tym forum. Jedynym dobrym źródłem wiedzy jest uczelnia na której chcesz studiować. Być może jeśli zrobisz A-levels to będziesz mógł studiować w Polsce. Być może jakaś prywatna i lipna uczelnia w Polsce (Wyższa Szkola Czegoś Tam i Czegoś Tam) pozwoli Ci studiować z tym co masz. Musisz zacząć sam szukać a nie czekać na odpowiedzi na forum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dawid1711

Post #8 Ocena: 0

2018-07-29 08:56:00 (6 lat temu)

dawid1711

Posty: 14

Mężczyzna

Z nami od: 23-07-2018

Skąd: Dublin

Cytat:

2018-07-27 13:38:51, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

2018-07-27 09:04:34, dawid1711 napisał(a):
Czyli cale gcse's i AS ktore zrobilem, to byla strata czasu? Musze się podjąc 3 letniego zaocznego liceum teraz? Nie da sie tego zrobić jakos szybciej? Bardzo mi zalezy isc na studia w Polsce.


Zdaje się że w UK nie możesz studiować z obecnym wykształceniem, tak smao w Polsce jest to za mało. Tutaj masz wymagania z UW:

http://rekrutacja.uw.edu.pl/en/index.php/recognition-of-foreign-education/

Wcale nie jest oczywiste, że musisz mieć polską maturę aby studiować w Polsce. Ale nikt nie da Ci tej odpowiedzi na tym forum. Jedynym dobrym źródłem wiedzy jest uczelnia na której chcesz studiować. Być może jeśli zrobisz A-levels to będziesz mógł studiować w Polsce. Być może jakaś prywatna i lipna uczelnia w Polsce (Wyższa Szkola Czegoś Tam i Czegoś Tam) pozwoli Ci studiować z tym co masz. Musisz zacząć sam szukać a nie czekać na odpowiedzi na forum.



w uk wystarczy ze moge zrobic extra 1 rok btec level 3 ktory pozwoli mi pojsc na studia ale przez sprawy rodzinne musze wrocic do polski. Jest mozliwosc zrobienia matury w 1 rok w polsce? Juz nie wiem co ze sobą zrobic..

[ Ostatnio edytowany przez: dawid1711 29-07-2018 08:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2018-07-29 12:38:48 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

w uk wystarczy ze moge zrobic extra 1 rok btec level 3 ktory pozwoli mi pojsc na studia ale przez sprawy rodzinne musze wrocic do polski. Jest mozliwosc zrobienia matury w 1 rok w polsce? Juz nie wiem co ze sobą zrobic..


Zdaje się aby przystąpić do matury należy mieć ukonczone liceum lub inną szkołę średnią. Nie wiem czy można to zrobić w rok. Musisz sam poszukać w sieci jest b. dużo informacji.

Co do studiów - zdaje się ze w UK każdy uniwersytet ma swoje własne wymagania i nie każdy kierunek można studiować z BTEC i nie na każdej uczelni uznają BTEC. Musisz szukć uczelni w Polsce która Cię przyjmie z tym co masz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #10 Ocena: 0

2018-07-30 10:36:26 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Bywa opcja podejscia do egzaminow eksternistycznie.
Jesli uczen jest w stanie przygotowac sie samodzielnie do egzaminow, niektore szkoly daja taka mozliwosc.
https://cke.gov.pl/egzamin-eksternistyczny/liceum-ogolnoksztalcace/o-egzaminach/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,