MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ukonczone studia I stopnia w PL, II stopien w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 23

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

aqqqq123

Post #1 Ocena: 0

2017-03-16 19:49:13 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Witam,

Od dluzszego czasu zastanawiam sie nad studiami w Anglii. Skonczylem w PL studia inzynierskie 3.5 letnie, jednak jak tylko sobie przypomne z jakimi problemami borykalem sie szukajac pracy w zawodzie w UK to mam lekkie ciarki : ) Dlatego tez chcialbym skonczyc studia magisterskie w Anglii, przy okazji sie czegos nauczyc.

Generalnie najbardziej interesowaly by mnie studia Automotive Engineering, Aerospace Engineering lub cos podobnego. Niestety większość tego typu kursów jest dostępnych w opcji full-time ewentualnie Malo dogodnej opcji part-time – obecność dwa razy w tygodniu na zajeciach.

Jedyna mozliwa opcja na ten moment jest opcja Distance Learning. Znalazlem kilka kursow, jednak tez nie chcial bym studiowac na sile czegos co nie do konca mnie interesuje. Zastanawiam sie nad ponizszymi rozwiazaniami. Co mysliscie, ktory najlpeszy.

1) Studia Top-up Bachelor w Automotive Engineering ktore trwaja rok w trybie Distance Learning, sa tam rzeczy ktore mnie interesuja, jednak jest to takie troszke cofanie sie w tyl bo dyplom Bachelor mam juz z polskiej uczelni. Dlatego sie troszke waham.

2) Odlozenie pieniazków I za 2-3 lata skonczyc dziennie interesujacy mnie kierunek. Dzienne magisterskie trwaja rok.

3) Rozeznalem ze rozne uczelnie w Stanach Zjednoczonych oferuja studia magisterskie w trybie Distance Learning, koszt takich studiow jest takze nizszy od tych UK-ejowskich. Oczywiscie studia w kierunku który mnie interesuje.

Tak jak pisalem wczesniej nie chcialbym isc na jakies ogolne studia typu Mechanical Engineering, bo z tego co przegladalem programy takich studiow to sa tam rzeczy ktore juz mialem. Nie chce studiowac dla samego papierka tylko zeby sie czegos konkretnego nauczyc.

Pozdrawiam i prosze o pomoc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafal80

Post #2 Ocena: 0

2017-03-16 20:15:43 (7 lat temu)

rafal80

Posty: 809

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-03-16 19:49:13, aqqqq123 napisał(a):
Witam,

Od dluzszego czasu zastanawiam sie nad studiami w Anglii. Skonczylem w PL studia inzynierskie 3.5 letnie, jednak jak tylko sobie przypomne z jakimi problemami borykalem sie szukajac pracy w zawodzie w UK to mam lekkie ciarki : ) Dlatego tez chcialbym skonczyc studia magisterskie w Anglii, przy okazji sie czegos nauczyc.




Oczywiście nie znam szczegółów ale wątpię żeby twoje problemy ze znalezieniem pracy były spowodowane brakiem studiów drugiego stopnia. Dla pracodawców ważniejsze są konkretne umiejętności i doświadczenie niż papierek. U mnie w pracy jest facet Anglik, który ma "tylko" HND a pracuje jako Chief Engineer z pensją w granicach 70k.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #3 Ocena: 0

2017-03-16 20:32:09 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Witam,

Dziekuje za odpowiedz.

Oczywiscie nie mam tu na mysli ze brak studiow magisterskich byl problemem. Bardziej chodzilo mi o to ze niestety przy aplikacjach do wiekszych firm moj polski dyplom, delikatnie mowiac byl malo respektowany…

Zgodze sie z tym ze doswiadczenie jest wazne, niestety nie mam go za duzo, nie cale dwa lata,

Chcialbym podjac studia zeby sie jakos rozwijac I zdobyc nowe umiejetnosci, ktore bede mogl wykorzystac w przyszlosci.

Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: aqqqq123 16-03-2017 20:32 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #4 Ocena: 0

2017-03-17 18:53:12 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Witam,

Czy mozna prosic o jakies wskazowki? Moze jest ktos kto studiuje w trybie distance learning na uczelni w USA.

Przejrzalem wiele watkow, na forum w tym o Open University. Problem z tym ze angielskie uniwersytety nie oferuja w trybie distance learning tego konkretnego kierunku na ktory chcial bym isc, jedynie opcja full-time.

Kazda wskazowka pomocna. Jestem caly czas w trakcie researchu. :)

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2017-03-17 22:33:25 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Ale distance learning to tylko taki papier dla leniuchów - bez wartosci...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #6 Ocena: 0

2017-03-19 16:19:45 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Z tego co rozeznawalem to taki dyplom nie jest traktowany gorzej przez pracodawcow. Wrecz przeciwnie swiadczy o tym ze czlowiek jest pracowity. Na full-time koncentrujesz sie tylko na studiach.

Zachecam do dalszej dyskusji. Dla mnie dosyc kuszaca opcja wydaja sie studia w Stanach.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2017-03-19 16:26:57 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Czyli już postanowiłeś i chcesz usłyszeć tylko słowa pochwały?
Pooglądaj sobie ogłoszenia - bardzo często pada określenie 'recognised university'

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2017-03-19 16:34:45 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #9 Ocena: 0

2017-03-19 18:39:06 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Tak wiem ze pada takie cos jak recognised university. Pada tez czsesto ze chca kandydatow z ocena 2:2 na swiadectwie, co swiadczy o tym ze liczy sie wyksztalcenie.

Wiem ze trzeba mierzyc sily na zamiary, dlatego na ten moment najbardziej realna wydaje sie opcja distance learning na jednym z uniwersytetow który oferuje taki tryb ksztalcenia.

Nie oczekuje pochwal, nie podjalem decyzji. Wlasnie dlatego zachecam do dyskusji, zeby poznac rozne opinie, ktore pomoga mi podjasc decyzje.

Z tego co rozeznawalem to uniwersytet w Coventry ma dosyc dobra renome, dlatego jako jedna z opcji planuje popracowac 2-3 lata, odlozyc na studia, i zrobic magistra full-time w rok.

Co do NARIC.
Skladalem tam swoj dyplom. Zostal uznany, zatwierdzony jako comparable to British Bachelor Degree (Hons).

Dlatego tez bardzo bym chcial kontynuowac studia na poziomie magisterskim. Jednak tak jak pisalem rozwazam tez 1-year Top-Up Bachelor w kierunku Automotive.

Bardzo prosze o pomoc i opinie, poniewaz one pomoga mi podjac decyzje o swojej dalszej edukacji.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2017-03-19 19:02:52 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,