MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Powrót do Polski z dwunastoletnim dzieckiem

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

Str 3 z 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Googhaz

Post #1 Ocena: 0

2017-03-03 09:57:47 (7 lat temu)

Googhaz

Posty: 1034

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 10-02-2016

Skąd: Już Polandia

Cytat:

2017-03-03 09:41:20, lulilu1 napisał(a):
Nie wydaje mi się też by Fredro był odpowiednią lekturą dla 12 latka sprawdzającą jego umiejętności językowe...

Tak by się wydawało, co nie?
To jest lektura w pierwszej klasie gimnazjum.
Zgadnicj ile lat mają uczniowie w pierwszej klasie gimnazjum.
Trzeba natychmiast żyć. Jest później, niż się wydaje. - Baptiste Beaulieu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #2 Ocena: 0

2017-03-03 10:28:57 (7 lat temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Do szkoły w Polsce chodziłem dawano, nigdy nie byłem "kujonem", ale nigdy nie miałem problemów i bez bez nich skończyłem szkołę podstawową, średnią i studia. Nie potrafię przypomnieć sobie niepotrzebnej wiedzy którą mnie uczono i którą uważam za "zbędna" nawet jeśli to były całki i nawet jeśli nie pamiętam jak się je oblicza i nigdy później mi się nie przydały bo moja edukacja "poszła w inną stronę". Ot ćwiczenie umysłu.
Myślę, że córka myśli bardzo podobnie. Ona uwielbia czytać. Kupujemy jej książki, pożyczamy w bibliotece oraz kupujemy w wersji elektronicznej. W tygodniu potrafi przeczytać dwie, trzy książki. Ogląda programy przyrodnicze i inne oraz bardzo ładnie rysuje i maluje.
Moje dzieci cały czas mówią o Polsce. O tym, że chciałby tam mieszkać. Nawet z nimi o tym nie rozmawiam bo nie miałbym możliwość podjęcia decyzji.

[ Ostatnio edytowany przez: daavid 03-03-2017 10:30 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2017-03-03 10:43:05 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:
uczyć skomplikowanych obliczeń matematycznych jak ktoś nie potrafi obliczyć ceny towaru po 15 procentowej obniżce?


Gdzie w podstawówce i gimnazjum sa te "skomplikowane obliczenia matematyczne"?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #4 Ocena: 0

2017-03-03 10:50:15 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

skoro nie pamiętasz jak się je oblicza i do niczego Ci się nie przydały to właśnie zdefiniowałeś zbędną wiedzę- umysł z powodzeniem można ćwiczyć na wiedzy przydatnej i pożytecznej.
Co do Fredry - wycieczkę szkolną do Oświęcimia mieliśmy w wieku 12lat- nie przypominam sobie nic bardziej żenującego i krzywdzącego- nie miało to wymiaru edukacyjnego , nie miało żadnej podstawy teoretycznej, nie było przygotowania emocjonalnego, nie było wsparcia rodziców- do dziś to pamiętam bo takiego wstydu,złości i zażenowania brakiem szacunku do historii,miejsca,życia ludzkiego nie widziałam nigdy przedtem i chyba nigdy potem też - a jednak było to w programie nauczania -czyli ktoś uznał to za dobry pomysł.Mamy bardzo bogatą,oiękną literaturą i nigdy nie pojmę dlaczego zniechęca się uczniów do czytania dając im lektury nieodpowienie do rozwoju zarówno intelektualnego jak i emocjonalnego .

[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 03-03-2017 10:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #5 Ocena: 0

2017-03-03 10:52:41 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Cytat:

2017-03-03 10:43:05, AgentOrange napisał(a):
Cytat:
uczyć skomplikowanych obliczeń matematycznych jak ktoś nie potrafi obliczyć ceny towaru po 15 procentowej obniżce?


Gdzie w podstawówce i gimnazjum sa te "skomplikowane obliczenia matematyczne"?

W Krakowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #6 Ocena: 0

2017-03-03 11:00:20 (7 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2017-03-03 10:52:41, lulilu1 napisał(a):
Cytat:

2017-03-03 10:43:05, AgentOrange napisał(a):
Cytat:
uczyć skomplikowanych obliczeń matematycznych jak ktoś nie potrafi obliczyć ceny towaru po 15 procentowej obniżce?


Gdzie w podstawówce i gimnazjum sa te "skomplikowane obliczenia matematyczne"?

W Krakowie


Jak ktos w 4 czy 5 klasie podstawowki nie nauczyl sie obliczyc 15% z jakiejs sumy to moze faktycznie po kiego grzyba szkoly? Moze zrobic przedszkole dla nastolatkow, z tabletami i grami video, niech siedza tam cale dnie odstresowani i wyluzowani? Nazwac je szkoly, zeby nikt sie nie przyczepil, po co wbijac do glowy funkcje, rownania i inne zbedne pierdoly?
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #7 Ocena: 0

2017-03-03 11:06:19 (7 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Cytat:

2017-03-03 10:28:57, daavid napisał(a):
Do szkoły w Polsce chodziłem dawano, nigdy nie byłem "kujonem", ale nigdy nie miałem problemów i bez bez nich skończyłem szkołę podstawową, średnią i studia. Nie potrafię przypomnieć sobie niepotrzebnej wiedzy którą mnie uczono i którą uważam za "zbędna" nawet jeśli to były całki i nawet jeśli nie pamiętam jak się je oblicza i nigdy później mi się nie przydały bo moja edukacja "poszła w inną stronę". Ot ćwiczenie umysłu.
Myślę, że córka myśli bardzo podobnie. Ona uwielbia czytać. Kupujemy jej książki, pożyczamy w bibliotece oraz kupujemy w wersji elektronicznej. W tygodniu potrafi przeczytać dwie, trzy książki. Ogląda programy przyrodnicze i inne oraz bardzo ładnie rysuje i maluje.
Moje dzieci cały czas mówią o Polsce. O tym, że chciałby tam mieszkać. Nawet z nimi o tym nie rozmawiam bo nie miałbym możliwość podjęcia decyzji.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>daavid</i> 03-03-2017 10:30 ]




Lubie to.

Nagorzej jak rodzice, na podstawie swoich traumatycznych doswiadczen z ,,wbijaniem w glowy niepotrzebnej wiedzy" zabieraja potem glos na temat programow nauczania i podstaw programowych. Przeciez szkola ma odstresowywac nauka prawieniczego by tak przygotowane po nich duze dzieci wkroczyly w doroslosc zestresowane, ze nic nie wiedza.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #8 Ocena: 0

2017-03-03 11:10:38 (7 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Cytat:

2017-03-03 07:38:48, daavid napisał(a):
Cytat:

2017-03-03 07:30:14, kubusandpuchatek napisał(a):
A potem te dzieci z polski po polskiej szkole wyjeżdżają do anglii pracowac w fabryce.
To tak troche sarkastycznie, a na powaznie to w UK tez sa dobre szkoly, nalezy zwrocic na uwage na szkoly Grammar ktore maja egzamin wstepny. Po tej szkole to sie nie pracuje w fabryce tylko konczy Cambridge uni, albo sie jest doktorem albo ogolnie sie robi kariere. <a href="https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_grammar_schools_in_England" target="_blank" target="_new">https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_grammar_schools_in_England</a>


Moja córka zdała egzamin do Grammar, ale się nie dostała bo mieszkamy trochę daleko. Dzieci, które mieszkają bliżej mają dodatkowe punkty, te które już tam mają rodzeństwo.
Nie dostała się też do innych szkół które wybraliśmy a które wcale nie są daleko. Zaoferowano jej miejsce w szkole, która ma fatalny poziom, jest na innej dzielnicy i 80℅ dzieci nie jest biała.


dziwne bo moja corka zdala 11plus exam i dostala sie do gramma school i to na drugim koncu miasta, Punkty sa za egzamin a nie za to kto gdzie mieszka czy ma rodzenstwo w danej szkole ( to ostanie jest wazne gdy kilkoro uczniow ma ten sam najnizszy kwalifikujacy wynik ) Rozne gramma szkoly maja rozne wymagania do punktacji i moja corka dostala sie wlasnie do szkol Kings Edwards gdzie prog punktowy byl 200 i chyba 209 punktow z egzaminu i sa to szkoly na drugim koncu miasta ale nie dostala sie do GS w Sutton Coldfield ktora mamy pod nosem bo prog punktowy byl 234 a mloda miala cos kolo 220 punktow. Tak bylo i 3 lata temu kiedy starsza miala egzamin i tak sam w tym roku kiedy mlodsza zdawala.

Wszystko to ladnie jest wytlumaczone na stronie szkol i councilu.
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2017-03-03 11:10:50 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-03-03 10:52:41, lulilu1 napisał(a):
Cytat:

2017-03-03 10:43:05, AgentOrange napisał(a):
Cytat:
uczyć skomplikowanych obliczeń matematycznych jak ktoś nie potrafi obliczyć ceny towaru po 15 procentowej obniżce?


Gdzie w podstawówce i gimnazjum sa te "skomplikowane obliczenia matematyczne"?

W Krakowie


Aha. Tez mialas problemy w szkole z dodawaniem?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: +1

2017-03-03 11:19:15 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9828

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

daavid , a moze warto jednak porozmawiać z dziećmi? Moje też mówią na wakacjach, że chciały by w Polsce itd... ale co innego wytłumaczyć dzieciom mieszkać na stałe a luz-blus na wakacjach. ..
Osobiście nie uważam, żeby angielskie szkoły były bardzo w tyle z edukacją. Jeżeli widzisz, że dziecko ma braki w edukacji można ją przecież uzupełnić w domu. Ilu ludzi, tyle opini. ..
Mając szkolne dzieci, myślę że trzeba brać pod uwagę ich opinię co do powrotu. Ale trzeba im pokazać realne życie w Polsce. Inny system nauczania, początkowe braki w języku polskim i z innych przedmiotów i to co może dla Nas mało istotne, dla dzieci może okazać się rzeczą bardzo ważną zmiana przyjaciół! ! Nie zapominajmy, że dzieci mają inne priorytety również ważne jak nasze dorosłe.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 3 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,