MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Powrót do Polski z dwunastoletnim dzieckiem

« poprzednia strona

Strona 14 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

Str 14 z 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2017-07-20 19:46:13 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

Nie chodzi wyśmiewanie tylko o zdrowy rozsądek bo niektórzy wręcz gloryfikują tutejszy system edukacji zapominając, że te prestiżowe uczelnie kończy jakiś tam procent społeczeństwa, a cała reszta ma tak niespotykane gdzie indziej braki wiedzy w tej czy innej dziedzinie, że czasami masz wrażenie, że twój rozmówca poprostu żartuje udając, że nie wie jakiejś banalnej wydawałoby się rzeczy


Jakis tam procent konczy prestizowe, ale to nie znaczy ze poza tymi [restizowymi jest czarna przepasc w nicosc. Sa tez mniej lub bardziej znane uczelnie, wiec procent spoleczenstwa na uniwersytetach nie jest "jakis tam" tylko.

Byc moze rozmowca rzeczywiscie udaje ze nie wie, zeby dac szanse snobismowi intelektualnemu sie wykazac.

Ja wolalabym zeby dziecko wiedzialo jak odnalezc infomacje i poszerzac wiedze ktorej potrzebuje zamiast recytowac tylko na pamiec wg schematu co nauczyli.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #2 Ocena: 0

2017-07-20 20:48:10 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2017-07-20 16:47:37, matkapolka napisał(a):
Wiedza podstawowa - jakimi kryteriami kierujesz się oceniając człowieka , że ją ma czy też jej nie ma? Znajomością zdarzeń historycznych czy tabliczką mnożenia a może wiedzą geograficzną lub jeszcze inną?

Nie ma konkretnych kryteriów, to są codzienne sytuacje, rozmowy. To są ludzie, z którymi możesz swobodnie porozmawiać na dowolny temat, albo nie możesz bo nagle się okazuje, że jak to istnieją gatunki ptaków wędrownych? I o ile nie jesteś ornitologiem to nie musisz sypać jak z rękawa nazwami gatunków, o tyle dziwne jest, że chodząc do szkoły w wieku 5-16 lat nie zanotowałaś w głowie informacji, że takie zjawisko wogóle istnieje. To jest tylko przykład. Inny przykład z tego tygodnia: Ile to
jest 16x6? Po chwili namysłu odpowiadam 96, ale trzeba to sprawdzić na kalkulatorku bo niemożliwym jest wykonanie tak skomplikowanych obliczeń w głowie
Ja z matematyki orłem nigdy nie byłam, ale co złego jest w tym, że polska szkoła nauczyła mnie wykonywać w głowie proste obliczenia matematyczne? Czy lepiej taką umiejetność posiadać czy nie?


Cytat:

2017-07-20 19:07:38, AgentOrange napisał(a):
Obejrzyj sobie kanał Matura to bzdura, to zobaczysz te oczytanie Polaków.
Sądząc po wyniku ostatnich wyborach większość ludzi w Polsce to zaściankowe wieśniaki, które dają się bardzo łatwo zmanipulować i łykają bezkrytycznie propagandowy bełkot.

Oglądałam ten kanał dawno temu, przypomniałeś mi o jego istnieniu. Nie wydaje mi się zbyt trudne przepytanie na ulicy stu czy dwustu osób i wybraniu dziesięciu, dwudziestu najgłupszych odpowiedzi i wrzuceniu ich na kanał. Klikalność to priorytet, obiektywizm nie bardzo

Ludzie tutaj nie są łatwi do zmanipulowania i nie łykają propagandowego bełkotu?
Popatrz na wyniki ostatniego referendum. Większość na drugi dzień po głosowaniu masowo pytała wujka Google czym jest Unia Europejska. Tak są od dziecka wyedukowani w wyszukiwaniu potrzebnych informacji *THUMBS UP*

Generalnie, jak czytam niektórych, to zupełnie jakbym gadała z Ukraińcami co zamieszkali w Polsce, pełna Hameryka, zero krytycznego i realistycznego spojrzenia




[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 20-07-2017 21:19 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #3 Ocena: 0

2017-07-21 02:35:31 (7 lat temu)

daavid

Posty: 5721

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Cytat:

2017-07-20 19:07:38, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

2017-07-20 13:43:03, SweetLiar napisał(a):
Nie da się mieć szerokiej wiedzy z każdej jednej dziedziny, ale podstawową mieć wypada, a tutaj tego właśnie brakuje.


Podstawową wiedzę, czyli co? Jaka jest stolica Burkina Faso i lewe dopływy Odry? Obejrzyj sobie kanał Matura to bzdura, to zobaczysz te oczytanie Polaków.
Sądząc po wyniku ostatnich wyborach większość ludzi w Polsce to zaściankowe wieśniaki, które dają się bardzo łatwo zmanipulować i łykają bezkrytycznie propagandowy bełkot.


Zdaje się, że wielu to w ogóle ma gdzieś wybory.


Pisałeś wcześniej o zdolnej młodzieży i o grantach na badania. Widzisz, ale to nie to samo. Badania robi się zazwyczaj co najmniej na poziomie doktoratu, a najczęściej nie robi wcale bo nie ma na to środków. Nie wiem jak się pozyskuje pieniądze z UE, ale pewnie jest tak samo jak z innymi dotacjami. Trzeba mieć jakąś swoją kasę. Często też badania prowadzą prywatne laboratoria, np taki niemiecki Bayer podejrzewam, że są w stanie wydawać bardzo dużo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 14 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,