MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Powrót do Polski z dwunastoletnim dzieckiem

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 13 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

Str 13 z 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2017-07-19 23:04:11 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-07-18 20:38:43, SweetLiar napisał(a):
A tak na marginesie, córki mojego szefa kończyły prywatne szkoły w Londynie, ja kończyłam państwowe w podkieleckiej mieścinie i jakichś szczególnych różnic, żeby nie powiedzieć żadnych, nie widzę


Hmm... Ja osobiscie widze roznice, w zarobkach. Moich po wroclawskiej magisterce a kolegow bez mgr ktorzy zarabiaja zdecydowanie lepiej ode mnie. Chocby nie wiem jak wysmiewac angielska edukacje, wedlug mnie jest bardzo komercyjna i generuje dobre zarobki.

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #2 Ocena: 0

2017-07-20 11:42:59 (7 lat temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Artykuł dla Pana, który kopie polską edukację: http://www.telegraph.co.uk/education/educationnews/11355797/Poland-is-leading-the-way-for-Englands-schools-Education-Secretary-says.html

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2017-07-20 12:28:45 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-07-20 11:42:59, daavid napisał(a):
Artykuł dla Pana, który kopie polską edukację: <a href="http://www.telegraph.co.uk/education/educationnews/11355797/Poland-is-leading-the-way-for-Englands-schools-Education-Secretary-says.html" target="_blank" target="_new">http://www.telegraph.co.uk/education/educationnews/11355797/Poland-is-leading-the-way-for-Englands-schools-Education-Secretary-says.html</a>


Już ten wątek był dyskutowany -- co z tego że piętnastoletnie dzieci zostały wytresowane do automatycznego rozwiązywania zadań skoro to te same dzieci pięć lat później po skończeniu szkoły jadą na Anglii szorować kible albo zbierać kalafiory.

Nie patrz na wyniki w jednej dyscyplinie u młodzieży szkolnej - tylko patrz całościowo na edukację w Polsce. Dwa najlepsze polskie uniwersytety są w pierwszej pięćsetce na świecie!!!

Jakość kształcenia objawia się pod sam koniec cyklu nauczania - na uniwersytetach. Jeśli umiesz jak małpa rozwiązywać zadania szkolne ale zupełnie nie zostałeś nauczony kreatywnego rozwiązywania problemów lub pracy zespołowej to będziesz dalej 'wytresowana małpą'. W Europie wyznacznikiem edukacji oraz prowadzenia badań naukowych są prestiżowe granty European Research Council - wiele dziesiątek milionów euro na jeden projekt, badania prowadzone przez kandydatów do nagrody Nobla. Spójrz na wykres w artykule:

https://www.timeshighereducation.com/news/germany-catches-up-with-uk-on-erc-starting-grant-success#survey-answer

UK miało 1/4 wszystkich przyznanych grantów, Polski nawet NIE MA na wykresie bo polska edukacja wyższa nie była w stanie napisać nawet jednego przyzwoitego wniosku o grant badawczy.

Zobacz tutaj

https://erc.europa.eu/sites/default/files/document/file/erc_2016_cog_statistics.pdf

Z UK 58 osób dostało granty badawcze, z Polski (krainy gdzie każdy rozwiązuje zadania szkolne idealnie) nie było ani jednego grantobiorcy. To już Luksemburg, państwo mniejsze niż polskiej województwo, dostało jeden grant.

To co się dzieje z tymi genialnymi dziećmi, które osiągają rewelacyjne wyniki w szkole? Dlaczego geniusz polskiej edukacji szkolnej nie objawia się tam, gdzie powinien, czyli na uniwersytetach? Dlaczego ci sami prymusi 10 lat później nie potrafią zaproponować żadnego innowacyjnego i rewolucyjnego kierunku badań naukowych?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

matkapolka

Post #4 Ocena: 0

2017-07-20 12:51:19 (7 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Też się zżymam na poziom edukacji w UK. Czasami drażni mnie, że coś co ja wiem ze szkoły i wydaje mi się że każdy powinien to wiedzieć, ludzi nie interesuje. Ja uczyłam się w latach 70 i 80 XX wieku więc moja wiedza jest większa niż wiedza uczniów na GCSE ale jednak nauka w UK jest bardziej ukierunkowana na poszczególne dziecko i jego zdolności. Czy oceny w szkole typu 1,2,3,4,5 i 6 są takie ważne? W UK też są oceny z każdego przedmiotu ale opisowe, w których znajdziesz pochwały i zalecenia nad czym powinno popracować. Dzieci są zachęcane a nie gonione do zdobywania wiedzy, uczą się tego co potrzebują. Później kierunkują się i wtedy pogłębiają wiedzę w konkretnym przedmiocie. Czy każdy musi wykuć na pamięć wszystkie stolice stanów Ameryki Północnej, rzeki, złoża naturalne i przemysł? Czy każdy musi mieć szeroką wiedzę historyczną USA czy innego kraju na świecie? Większość ludzi zapomina o tym w momencie kiedy zaliczy sprawdzian czy test a zapamiętuje stres związany z nawałem pracy aby ten sprawdzian zaliczyć. Kiedy i gdzie księgowa ma wygłaszać wyryte na pamięć regułki z fizyki czy daty wydarzeń historycznych na świecie?
Uważam, że w dzisiejszych czasach wiedzę można zdobywać wszędzie, niekoniecznie wkuwając ją w szkole.
"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2017-07-20 12:54:08 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2017-07-19 23:04:11, KatyD napisał(a):
Cytat:

2017-07-18 20:38:43, SweetLiar napisał(a):
A tak na marginesie, córki mojego szefa kończyły prywatne szkoły w Londynie, ja kończyłam państwowe w podkieleckiej mieścinie i jakichś szczególnych różnic, żeby nie powiedzieć żadnych, nie widzę


Hmm... Ja osobiscie widze roznice, w zarobkach. Moich po wroclawskiej magisterce a kolegow bez mgr ktorzy zarabiaja zdecydowanie lepiej ode mnie. Chocby nie wiem jak wysmiewac angielska edukacje, wedlug mnie jest bardzo komercyjna i generuje dobre zarobki.



Nie chodzi wyśmiewanie tylko o zdrowy rozsądek bo niektórzy wręcz gloryfikują tutejszy system edukacji zapominając, że te prestiżowe uczelnie kończy jakiś tam procent społeczeństwa, a cała reszta ma tak niespotykane gdzie indziej braki wiedzy w tej czy innej dziedzinie, że czasami masz wrażenie, że twój rozmówca poprostu żartuje udając, że nie wie jakiejś banalnej wydawałoby się rzeczy

Panie pomarańczowy, pragnę przypomnieć, że Polska nieporównywalnie mniej niż Wielka Brytania wydaje na rozwój i innowacje, coprawda nieco więcej niż x lat temu, ale wciąż żenująco mało, a bez odpowiednich inwestycji w rozwój najlepsza edukacja nie wystarczy. O ile dobrze pamiętam najwięcej wydaje Korea Południowa na te cele


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2017-07-20 13:10:21 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

"Nie patrz na wyniki w jednej dyscyplinie u młodzieży szkolnej - tylko patrz całościowo na edukację w Polsce. Dwa najlepsze polskie uniwersytety są w pierwszej pięćsetce na świecie!!!"

A mimo to zrobilismy najlepsza gre na swiecie ostatnich lat spychajac z podium swiatowych producentow ktorzy zatrudniaja najlepszych z najlepszych odrobina optymizmu maly
Powiedz lepiej za co tak bardzo nienawidzisz Polski ; )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2017-07-20 13:43:03 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Nie da się mieć szerokiej wiedzy z każdej jednej dziedziny, ale podstawową mieć wypada, a tutaj tego właśnie brakuje.
W polskiej szkole bardzo dużo się zmieniło od lat 70, 80 tych, w najmłodszych klasach są oceny opisowe, nie wiem czy są niezbędne w starszych, nauczyciele mają dyżury dla rodziców, kontakt mailowy, telefoniczny, wiele zależy też od samych rodziców na ile chcą z tego korzystać

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

matkapolka

Post #8 Ocena: 0

2017-07-20 16:47:37 (7 lat temu)

matkapolka

Posty: 177

Kobieta

Z nami od: 25-04-2013

Skąd: south east

Na pewno nie ma ludzi wszechwiedzących z każdej dziedziny. Wiedza podstawowa - jakimi kryteriami kierujesz się oceniając człowieka , że ją ma czy też jej nie ma? Znajomością zdarzeń historycznych czy tabliczką mnożenia a może wiedzą geograficzną lub jeszcze inną?
Na pewno jest inaczej niż za moich czasów. Dobrze, że zmienia się oświata, pytanie: Czy na lepsze?
Mój syn chodził tylko do przedszkolnej zerówki i pierwszej klasy (2005/2006) w szkole a młodszy tylko rok w czterolatkach przedszkolnych. Nie w Warszawie czy Krakowie a na Dolnym Śląsku w mieście 70-ciotysięcznym. Nie uważam, że było lepiej niż za moich czasów.
Jestem za mundurkami w szkołach! Nie podoba mi się religia w szkole!

[ Ostatnio edytowany przez: matkapolka 20-07-2017 16:54 ]

"Wszyscy jesteśmy ignorantami, tylko każdy w innej dziedzinie." Will Rogers

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mustafa1975

Post #9 Ocena: 0

2017-07-20 19:05:46 (7 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Mi zostalo juz tylko 21 lat do wypracowania lat emerytury he he. Na pewno tyle zostane. Pozniej planuje Polska,Hiszpania,UK i tak bede sobie kursowal. Wazne jest zeby dobrze sie zabezpieczyc na stare lata. Kredytu na dom zostalo juz tylko 7 lat. Pozniej planuje kolejny pod wynajem i zeby sie splacil do emerytury.

He he pomylilem watki mialo byc w wracacie :-]

[ Ostatnio edytowany przez: Mustafa1975 20-07-2017 19:40 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2017-07-20 19:07:38 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-07-20 13:43:03, SweetLiar napisał(a):
Nie da się mieć szerokiej wiedzy z każdej jednej dziedziny, ale podstawową mieć wypada, a tutaj tego właśnie brakuje.


Podstawową wiedzę, czyli co? Jaka jest stolica Burkina Faso i lewe dopływy Odry? Obejrzyj sobie kanał Matura to bzdura, to zobaczysz te oczytanie Polaków.
Sądząc po wyniku ostatnich wyborach większość ludzi w Polsce to zaściankowe wieśniaki, które dają się bardzo łatwo zmanipulować i łykają bezkrytycznie propagandowy bełkot.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 13 z 14 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 12 | 13 | 14 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,