MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

II Wojna Światowa

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 14

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AlmostFamous

Post #1 Ocena: 0

2016-10-31 16:25:38 (8 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Pytanie do rodziców dzieci, które kończyły lub chodzą aktualnie do Primary School. Czy wasze pociechy miały w szkole temat II WŚ?
Mój syn miał napisać najważniejsze fakty z tej wojny jak prace domowa. Jest jedynym Polakiem w klasie. Pani uświadomiła go przy całej klasie, ze w Polsce chyba nas innej historii uczą. Bo wojna zaczęła się... No właśnie. Kiedy? Chodzi mi tylko o wasze doświadczenia związane z tutejsza szkoła.
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2016-10-31 16:39:12 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Mialy :)
I normalnie bylo, ze 1 wrzesnia '39 od inwazji Niemiec na Polske, potem Japonii na USA i przystapienia Anglii do wojny.
Oczywiscie, nacisk na Anglie w czasie wojny.
Pisze to na podstawie materialow do nauki w szkole i kilku placowek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2016-10-31 17:00:52 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #4 Ocena: 0

2016-10-31 21:09:25 (8 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Aż tak ostro reagować nie będę. Aczkolwiek jak będę jutro odbierał syna ze szkoły to zapytam, co miała na myśli mowiac,ze chyba w Polsce moje syna uczyli innej historii.
Pomijając fakt,ze syn się w Polsce historii nie uczył to jednak podstawowe fakty o jakich chciał napisać brał z angielskich stron. Ciekaw jestem co pani powie...
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2016-10-31 21:35:19 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Zapytaj się jej czy uczy dzieci o tym jak Anglia zdradziła Polskę i pomimo zawartego sojuszu nie pomogła nam tylko czekała na rozwój wydarzeń ? A o paradzie zwycięzców tez pewnie będzie wspominać . Zapytaj się czy powie dzieciom dlaczego Polaków na niej nie było

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #6 Ocena: 0

2016-10-31 23:15:50 (8 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2016-10-31 21:09:25, AlmostFamous napisał(a):
zapytam, co miała na myśli mowiac,ze chyba w Polsce moje syna uczyli innej historii.

Zapytaj, sama jestem ciekawa co uslyszysz. Nota bene, wiem od Brytyjki Polskiej, ze tu kiedys uczyli o II WS, ze rozpoczela sie z chwila wypowiedzenia Nazistowskim Niemcom wojny przez UK wiec moze to jest nauczycielka jakiejs starszej daty, niemniej pewne zawody wymagja samodoksztalcania przezb cale zycie




Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

adamdrang

Post #7 Ocena: 0

2016-10-31 23:20:13 (8 lat temu)

adamdrang

Posty: 88

Mężczyzna

Z nami od: 05-11-2013

Skąd: Norfolk

Mój chodzi to high schoola ale jak przerabiali temat IIWŚ to o smutnej doli Żydów to rozprawiali 3 tygodnie...
"trzebać nam było szukać nowego wroga jak tu pod bokiem znalazł się stary?"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ewamik

Post #8 Ocena: 0

2016-11-01 00:47:42 (8 lat temu)

ewamik

Posty: 4126

Kobieta

Z nami od: 30-10-2007

Skąd: London

Moja corka w Y6 uczyla sie,ze druga wojna światowa,rozpoczęła sie 3wrzesnia 1939 r w niedziele.
W domu jak to zobaczyłam,to troszke poprawiłam wypracowanie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: +1

2016-11-01 01:04:24 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Ciekawe jakie wydarzenie Czesi uwazaja za poczatek wojny? Punkt siedzenia i widzenia...

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #10 Ocena: 0

2016-11-01 01:20:23 (8 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-10-31 23:15:50, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2016-10-31 21:09:25, AlmostFamous napisał(a):
zapytam, co miała na myśli mowiac,ze chyba w Polsce moje syna uczyli innej historii.

Zapytaj, sama jestem ciekawa co uslyszysz. Nota bene, wiem od Brytyjki Polskiej, ze tu kiedys uczyli o II WS, ze rozpoczela sie z chwila wypowiedzenia Nazistowskim Niemcom wojny przez UK wiec moze to jest nauczycielka jakiejs starszej daty, niemniej pewne zawody wymagja samodoksztalcania przezb cale zycie







Tak się domyślam, .ze właśnie o to jej chodziło.

Właśnie takie znalazłem na stronie

Primaryhomeworkhelp.co.uk

When did World War Two begin?

World War Two in Europe began on 3rd September 1939, when the Prime Minister of Britain, Neville Chamberlain, declared war on Germany. It involved many of the world's countries.

Why did the Second World War start?

The Second World War was started by Germany in an unprovoked attack on Poland. Britain and France declared war on Germany after Hitler had refused to abort his invasion of Poland.

[ Ostatnio edytowany przez: AlmostFamous 01-11-2016 01:22 ]

Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,