MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Prawo jazdy kat. C w UK

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

elemelek

Post #1 Ocena: 0

2016-10-20 22:45:42 (8 lat temu)

elemelek

Posty: 1029

Mężczyzna

Z nami od: 30-09-2010

Skąd: UK

Formy na Hgv provisional, mozesz pobrac i wydrukowac ze strony rzadowej Gov. Mozesz rowniez, tam zamowic i przysla do domu. Jest to forma D2. Natomiast forma D4 jest to medical form, z ktora idziesz do lekarza. Mozesz isc do Gp, lub poszukac prywatnych firm, ktore sie tym zajmuja- zazwyczaj taniej wychodzi.
Egzamin rezerwuje sie rowniez na stronie rzadowej Gov.
Przygotowanie sie to ksiazka z pytaniami i plyta Cd, na ktorej cwiczy sie Hazard Perpection Test.
Proponuje Ci najpierw przerobic ksiazke z pytaniami, a pozniej robic testy z plyty.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Robert_H

Post #2 Ocena: 0

2016-11-17 10:20:46 (7 lat temu)

Robert_H

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 29-07-2014

Skąd: London

krok po kroku:
1.Zamów za darmo odpowiednie formularze.
tutaj
- D2/D4 Pack
- ST1A Pack (przyda sie zaraz jak zdasz)
- D1 Pack - jeżeli masz polskie prawo jazdy

2. Jeżeli masz polskie prawo jazdy to wymień je na brytyjskie - użyj D1 form (tam jest obszerna instrukcja)

3. D4 form. Zapytaj swojego GP czy ma uprawnienia żeby zrobić ci takie badanie i zapytaj też o cenę bo ta usługa jest w pełni odpłatna. A słyszałem o przypadkach kiedy GP potrafił zaśpiewać ponad 100 funtów, kiedy placówki zajmujące się głownie tzw. medycyną pracy liczą za to ok 50 funtów. np: doctorsonwheels.co.uk

4. Jeżeli masz D4 od okulisty to wypełniasz D2 o provinsional'a. wysyłasz i czekasz.

5. w międzyczasie uczysz się do teorii. Egzaminy teoretyczne ważne są 2 lata po ich zdaniu. Więc lepiej zdać wszystko razem. Zwłaszcza że tematyka podobna, więc po co się 2 razy uczyć.
Do Hazard perc. i theory test korzystałem z
erception+test+2016" target="_blank">tego

a do cpc kupiłem dostep na 60 dni tutaj
Zdałem wszystko za pierwszym razem. Jeżeli ktoś znalazł lub korzystał z lepszych materiałów niech się podzieli wiedzą, zawsze się komuś przyda.

6. Certyfikaty w łapce to szukamy szkoły i zapisujemy się na kurs. Przed nami 2 kursy i 2 egzaminy. Egzamin z jazdy na prawo jazdy oraz cpc module 4 - bez tego nie możemy pracować zawodowo.

Swoją drogą jest to ostatni moment na refleksje czy na pewno chcemy to robić. Do tej pory nie ponieśliśmy właściwie większych wydatków.
Pozdrawiam i Powodzenia

[ Ostatnio edytowany przez: Robert_H 17-11-2016 10:43 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #3 Ocena: 0

2017-12-30 21:41:09 (6 lat temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Prawo jazdy może i by się opłacało zrobić w Polsce, bo w necie jest trochę ogłoszeń, że Ć+E można zrobić na kursie czternastodniowym zakończonym egzaminami. Oczywiście nie wiem czy to nie lekka ściema, ale 4200 zł za wszystko to nie jest zaporowa cena.
Z tym, że ktoś kto od parunastu lat jeździ po prawej stronie znowuż musiałby się przestawiać (być może nie jest to gigantyczny problem, podczas wakacji w PL większych problemów nie zauważyłem).
Angielskie prawo jazdy trzebaby znowuż na polskie przerabiać....

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,