MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Studia w Polsce po A-Levels

« poprzednia strona

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 5 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

beansontoast

Post #1 Ocena: 0

2020-01-06 13:49:59 (4 lata temu)

beansontoast

Posty: 70

Mężczyzna

Z nami od: 23-11-2013

Skąd: Warrington

Mnie tez wszyscy mowili, ze sie nie dostane, ze na architekture dostaja sie tylko ci co dali w lape, a jednak sie dostalem :-|. 18 lat temu co prawda, za pierwszym podejsciem, a bylo 11 osob na jedno miejsce. Tak, ze wszystko sie da jak sie chce i sie dobrze przygotuje (i szczescie troszke dopisze ;)).
Jak nie dzienne, to sa jeszcze wieczorowe, z opcja wskoczenia na dzienne po 1, czasem po 2 roku, jak sie ma bardzo dobre stopnie.
Co do jakosci tych studiow w Polsce, poziom wysoki nie jest i raczej jest to zabawa i duzo, duzo sciemniania w porownaniu z innymi studiami technicznymi.

[ Ostatnio edytowany przez: beansontoast 06-01-2020 13:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

daavid

Post #2 Ocena: 0

2020-01-06 17:13:59 (4 lata temu)

daavid

Posty: 5732

Mężczyzna

Z nami od: 12-03-2007

Skąd: Birmingham

Nie przesadzaj. Jakiś talent masz skoro się dostałeś ;)

Tym bardziej, że 18 lat temu. Zdaje się, że więcej ludzi było zainteresowanych studiowaniem (wyż demograficzny).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2020-01-06 20:21:59 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Przede wszystkim przejrzenie stron uczelni, wymogow, kontakt z wybranymi uczelniami.
Architektura, to dosc wymagajacy kierunek, poza co najmniej dobrymi wynikami Alevels/matura, obowiazuje egzamin wstepny (m.in. z rysunku), portfolio prac plastycznych i rozmowa kwalifikacyjna.
Do niedawna wymogiem byla dobra ocena maturalna/na poziomie matury z matematyki i jezyka obcego.

Byc moze sie cos zmienilo, ale chyba nie bylo do niedawna zaocznej architektury, za duzo zajec i wymogow?
Co do poziomu, nie bede wyrokowala, ale znajomi po kilku uczelniach panstwowych nie narzekaja na zawod, prace w Pl i poza nia, dosc wysoko oceniaja poziom swoich studiow, nie mieli nadmiaru wolnego czasu jako studenci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

eryk_ldn

Post #4 Ocena: 0

2020-01-06 20:51:38 (4 lata temu)

eryk_ldn

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 05-01-2020

Skąd: Londyn

Cytat:

2020-01-06 20:21:59, karjo1 napisał(a):
Przede wszystkim przejrzenie stron uczelni, wymogow, kontakt z wybranymi uczelniami.
Architektura, to dosc wymagajacy kierunek, poza co najmniej dobrymi wynikami Alevels/matura, obowiazuje egzamin wstepny (m.in. z rysunku), portfolio prac plastycznych i rozmowa kwalifikacyjna.
Do niedawna wymogiem byla dobra ocena maturalna/na poziomie matury z matematyki i jezyka obcego.


Byc moze sie cos zmienilo, ale chyba nie bylo do niedawna zaocznej architektury, za duzo zajec i wymogow?
Co do poziomu, nie bede wyrokowala, ale znajomi po kilku uczelniach panstwowych nie narzekaja na zawod, prace w Pl i poza nia, dosc wysoko oceniaja poziom swoich studiow, nie mieli nadmiaru wolnego czasu jako studenci.


W takim razie, może lepszym wyborem byłoby studiowanie na graphic design lub cos innego co jest podobne ale ma do czynienia z projektowaniem, np. interior design, itp.?
sam już nie wiem co mam robić, chce po prostu iść w kierunku projektowania i architektura wydawała mi się najlepszym wyborem i podobała mi się najbardziej. Chce również miec w przyszłości dobrze płacącą prace i ponownie architektura była do tej pory moim najlepszym wyborem. uwielbiam projektować domy/ budynki i sam już nie wiem bo każdy odradza mi studiowania architektury pod tym względem ze jest cholernie trudnym kierunkiem. Co mam robić?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #5 Ocena: 0

2020-01-06 21:02:49 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-01-05 20:42:59, eryk_ldn napisał(a):
Co jest mi potrzebne do studiowania architektury? Czy jakikolwiek uniwersytet przyjąłby mnie z a-levels z: product design, economics i fizyki? co mam robić?


Matematyka jest bardzo wazna. Dasz rade zdac dodatkowo matematyke?
Za moich czasow kolezanki wybierajace sie na architekture uczeszczaly na zajecia z rysunku organizowane przez politechnike, mimo ze mialysmy rysunek w szkole. Moze jeszcze sa takie kursy przygotowawcze i moze chcialbys choc raz pojechac? Nacisk tam byl najwiekszy na perspektywe z tego co pamietam.

***
Mnie tez odradzali anglistyke mowiac ze sobie nie poradze. A dostalam sie na trzy filologie choc skonczylam tylko angielski. Wszystko zalezy od Ciebie, od samozaparcia. Jesli lubisz projektowanie, fizyke I ekonomie to chyba architektura jest dobrym pomyslem.

[ Ostatnio edytowany przez: PannaZMokraGlowa 06-01-2020 21:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2020-01-06 21:03:50 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Skonczyc Alevels, po drodze ustalic, co naprawde chcesz robic, skontaktowac sie z uczelniami co do ich wymogow.
Jesli architektura, to dobry jestes plastycznie, w rysunku recznym (nie zabawie komputerowej)?
Przy okazji przydalby sie tez Alevel z polskiego, jesli studia w Polsce (zreszta gdziekolwiek, bo w innych krajach bedzie to punktowany egzamin z jezyka obcego).

Przyklady rysunkow portfolio:
Obrazek

Link do przykladow sie rozjezdza, ale wykaz minimum samodzielnosci i zacznij korzystac z wiedzy w necie :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

eryk_ldn

Post #7 Ocena: 0

2020-01-10 12:22:24 (4 lata temu)

eryk_ldn

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 05-01-2020

Skąd: Londyn

Dzieki bardzo :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,