MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Droga po College

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Tomix1996_PL

Post #1 Ocena: 0

2016-08-06 13:38:34 (8 lat temu)

Tomix1996_PL

Posty: 2

Mężczyzna

Z nami od: 06-08-2016

Skąd: Evesham

Witajcie. ;)

Postanowiłem utworzyć tutaj nowy temat ponieważ mam wielki dylemat i nie bardzo wiem w którą stronę pójść.

Kilka tygodni temu skończyłem college na kierunku: Creative Media Production Level 3. Jednak nie mam pojęcia czym się zająć od Września.

Rozglądałem się za studiami jednak wszędzie mam za daleko, oprócz tego koszty są astronomiczne.

Dodatkowo pracuję sobie na weekendach jednak nie jest to zajęcie z którym wiąże wielką przyszłość.

Czy ktoś miał podobny problem jak ja?
Może ktoś z was ma jakiś punkt zaczepienia?

Z Góry Dziękuję za pomoc. ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Anjuli

Post #2 Ocena: 0

2016-08-06 17:46:11 (8 lat temu)

Anjuli

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 24-06-2016

Skąd: London

Hej. Jak dlugo jestes w UK? Radzilabym Ci isc na studia, astronomiczne koszty to nie problem, poniewaz w UK na niezlych zasadach funkcjonuja kredyty studenckie. Splacasz je dopiero kiedy Twoj dochod po zakonczeniu edukacji bedzie wyzszy niz 21 tysiecy rocznie brutto.

Jezeli jestes dluzej niz 5 lat, bez problemu otrzymasz dodatkowo kredyt studencki nie tylko na pokrycie czesnego, ale rowniez na utrzymanie sie. Jezeli jestes krocej niz 5 lat, rozniez mozesz liczyc na takowa pozyczke ale na innych zasadach- migrant worker. Warunkiem jest to ze musisz wtedy pracowac, takze przez okres studiow. Wszystkie informacje znajdziesz na stronie Student Finance. Obawiam sie jednak ze juz troche za pozno jest na aplikowanie na studia od wrzesnia, jednak wiele uczelni oferuje rowniez rozpoczecie nauki od stycznia/lutego. Zacznij zatem dzialac:)! Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

JohnMidgett1975

Post #3 Ocena: 0

2016-10-04 20:43:06 (8 lat temu)

JohnMidgett1975

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2016

Skąd: Londyn

Anjuli dzięki wielkie za ten post. Od kilku miesięcy myślę o zaczęciu studiowania w UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

ChrisCov

Post #4 Ocena: 0

2016-10-05 07:19:08 (8 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

A ja Ci studia odradzę. Trzy lata temu zrobiłem tu magistra informatyki, ale nie mogę znaleźć pracy w zawodzie ze względu na brak doświadczenia zawodowego, które jest tu ważniejsze od studiów. Mogłem zrobić kurs CCNA w college'u i darować sobie te studia.
Studia są bardzo dobrym pomysłem po przepracowaniu kilku lat w zawodzie.
A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2016-10-05 10:55:00 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Na poczatek moge polecic rozejrzeniem sie po opcjach apprenticeship, pracy w zawodzie, bo po to chyba byl wybor kierunku?
Praca na stazu/ na praktykach pozwoli ogarnac sie z tematem studiow, wyboru kierunku, uczelni, rozeznaniem w specyfice kursow, wymaganiach, sposobach finansowania.

Chris, juz kiedys dyskutowalismy, ze same studia nic nie daja, norma jest praca zwiazana z kierunkiem w czasie wakacji/poza godzinami akademickimi, staz, chocby na wolontariacie. Poza tym nikt nie da zwyklemu absolwentowi bez stazu stawki dla doswiadczonego, certyfikowanego pracownika. CCNA tez niewiele da, jesli brakuje wiedzy i umiejetnosci zastosowania w praktyce, to zwykly papier ;).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #6 Ocena: 0

2016-10-05 17:07:45 (8 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2016-10-05 10:55:00, karjo1 napisał(a):
Chris, juz kiedys dyskutowalismy, ze same studia nic nie daja, norma jest praca zwiazana z kierunkiem w czasie wakacji/poza godzinami akademickimi, staz, chocby na wolontariacie.
Poza tym nikt nie da zwyklemu absolwentowi bez stazu stawki dla doswiadczonego, certyfikowanego pracownika. CCNA tez niewiele da, jesli brakuje wiedzy i umiejetnosci zastosowania w praktyce, to zwykly papier ;).

Nic takiego nie potrafiłem znaleźć. Mógłbym zamienić moją pracę, gdzie zarabiam 32k, na pracę za minimalną stawkę w zawodzie, ale nic takiego nie widzę. Mógłbym też wykonywać wolontariat za darmo, ale dalej nic. Kurs CCNA skończę w kwietniu następnego roku. Do trzeciego modułu przeszło nas 3 z 17, którzy zaczynali ze mną pierwszy moduł. Zobaczymy, czy zdam egzamin za pierwszym razem.
Poważnie zastanawiam się nad sprzedaniem domu, wzięciem oszczędności i powrotem do Polski. Co mi po pracy, gdzie w miarę dobrze zarabiam i jestem jedyną osobą ze stopniem brytyjskiego magistra na jakieś 700 zatrudnionych i nie mam żadnej możliwości awansu? Niektórym to może pasuje, ale mi nie. 9 lat to wystarczająco długo, by się to znudziło.
Zarejestrowałem się na stronie Coventry Voluntary Action, lecz nic tam nie mają dla informatyków.
http://www.vacoventry.org.uk/page/volunteering-0
Jest jeszcze oficjalna rządowa strona z praktykami zawodowymi.
W całej Anglii jest niewiele prac jako apprentice network engineer.
Link:
https://www.findapprenticeship.service.gov.uk/apprenticeships?Keywords=network+engineer&Location=cv7+9de&WithinDistance=0&ApprenticeshipLevel=All&Latitude=52.4711451223729&Longitude=-1.48194692060956&Hash=-1265296984&SearchMode=Keyword&Category=&LocationType=NonNational&
Problem polega na tym, że takie firmy szukają nastolatków, którym płacą znacznie niższe pensje, bo to powyżej 3 funtów na godzinę zgodnie z prawem i jeszcze ich dotuje państwo. W moim przypadku to niemożliwe ze względu na wiek, więc szanse wejścia w to są zbliżone do zera.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 05-10-2016 17:08 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2016-10-05 17:18:45 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Bo szukasz pracy dla inzyniera i sieciowca, a nie startujacego w IT, o tym wlasnie wspominalam.
Kazdy dyplom bez podkladki doswiadczenia i realnej wiedzy, wykazanej na rozmowie bedzie bezwartosciowy.
I w Pl i w UK sa testy, referencje, potwierdzenie projetow i prac u wczesniejszego pracodawcy.

Sam watek dotyczy mlodego czlowieka, startujacego w kariere, wiec nawet na tym przykladzie moze przemysli temat i rozejrzy sie za stazami.
PS. Stawka dla 'apprenta' jest jaka jest i niezaleznia od jego wieku, tyle, ze firma wybiera sposrod wielu najbardziej odpowiadajacych kandydatow.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 05-10-2016 17:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2016-10-05 18:46:40 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Nic takiego nie potrafiłem znaleźć. Mógłbym zamienić moją pracę, gdzie zarabiam 32k, na pracę za minimalną stawkę w zawodzie, ale nic takiego nie widzę. Mógłbym też wykonywać wolontariat za darmo, ale dalej nic. Kurs CCNA skończę w kwietniu następnego roku. Do trzeciego modułu przeszło nas 3 z 17, którzy zaczynali ze mną pierwszy moduł. Zobaczymy, czy zdam egzamin za pierwszym razem.
Poważnie zastanawiam się nad sprzedaniem domu, wzięciem oszczędności i powrotem do Polski. Co mi po pracy, gdzie w miarę dobrze zarabiam i jestem jedyną osobą ze stopniem brytyjskiego magistra na jakieś 700 zatrudnionych i nie mam żadnej możliwości awansu?


Jeśli zajmujesz się instalacją Windows i podłączaniem PC do sieci to w Polsce też nie znajdziesz sensownej pracy, bo to tam też robią studenci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2016-10-05 19:41:46 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ChrisCov

Post #10 Ocena: 0

2016-10-05 19:48:26 (8 lat temu)

ChrisCov

Posty: 2733

Mężczyzna

Z nami od: 18-12-2008

Skąd: Coventry, West Midlands

Cytat:

2016-10-05 18:46:40, AgentOrange napisał(a):
Cytat:

Nic takiego nie potrafiłem znaleźć. Mógłbym zamienić moją pracę, gdzie zarabiam 32k, na pracę za minimalną stawkę w zawodzie, ale nic takiego nie widzę. Mógłbym też wykonywać wolontariat za darmo, ale dalej nic. Kurs CCNA skończę w kwietniu następnego roku. Do trzeciego modułu przeszło nas 3 z 17, którzy zaczynali ze mną pierwszy moduł. Zobaczymy, czy zdam egzamin za pierwszym razem.
Poważnie zastanawiam się nad sprzedaniem domu, wzięciem oszczędności i powrotem do Polski. Co mi po pracy, gdzie w miarę dobrze zarabiam i jestem jedyną osobą ze stopniem brytyjskiego magistra na jakieś 700 zatrudnionych i nie mam żadnej możliwości awansu?


Jeśli zajmujesz się instalacją Windows i podłączaniem PC do sieci to w Polsce też nie znajdziesz sensownej pracy, bo to tam też robią studenci.

Więc co mi proponujesz zrobić? Po pracy na nockach mam czas tylko na CCNA. Miałem kilka rozmów kwalifikacyjnych jako junior PHP developer, ale za każdym razem wybierali osobę z doświadczeniem zawodowym. Ja nie mam jak tego doświadczenia zdobyć (mam tylko 1 projekt), bo nie mogę znaleźć pracy.
Jedyne co mi przychodzi do głowy, to powrót do Polski na rok w celu ograniczenia kosztów życia i ostra nauka z robieniem projektów dla siebie. Przy pracy na pełny etat nie mam na intensywną naukę i samodzielne projekty czasu.
Cytat:

2016-10-05 19:41:46, panika napisał(a):
Chris, mi sie wydaje, z tonu Twojego postu, ze za bardzo roszczeniowo podchodzisz (magistra mam - moj pracodawca powinien mi cos zaoferowac, teraz koncze CCNA i mam takie dobre wyniki itd.)

Nic z tych rzeczy. W moim miejscu pracy moje wykształcenie nie ma znaczenia, bo po prostu nie ma odpowiedniego stanowiska pracy. Jedyne, co tam można to zostać team leaderem, z których wielu nie potrafi wykonać działania typu 2 + 2 : 2, bo nie wie, że dzielenie jest przed dodawaniem.

[ Ostatnio edytowany przez: ChrisCov 05-10-2016 19:51 ]

A very unrealistic man who thinks his ass is like wine - the older the better

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,