MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Secondment

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

hants

Post #1 Ocena: 0

2015-12-13 22:13:03 (8 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Pracodawca u którego pracowałem part-time (15 godzin tygodniowo) wysłał mnie na trzyletnie studia (w pełnym wymiarze godzin).
Jestem zwolniony z obowiązku świadczenia pracy, co miesiąc dostaję pensję.. ale jak za part-time.

Nie byłoby to denerwujące gdyby nie dodatkowe zapisy w umowie: mam zakaz pracy więcej niż 10.5 godziny tygodniowo (u kogokolwiek), po studiach muszę przepracować u pracowacy 2 lata (za dużo wyższe stawki i całkiem chętnie to zrobię) no i regularnie muszę zdawać raporty z moich sukcesów akademickich (fair enough). W przypadku porażki edukacyjnej secondment podlega zwrotowi.

Sprawa jest jednak nieco bardziej skomplikowana, Tuż przed pójsciem na studia miałem słowną umowę z pracodawcą na zwiększenie wymiaru godzin do full-time i przez 2 miesiące tak też pracowałem. Zrobiłem tak, ponieważ dział szkoleń poinformował mnie (ustnie!), iż kasa za secondment jest taka sama, jaką się otrzymywało za pracę przed studiami.

Czuję się trochę wyrolowany: na moje miejsce już znaleziono zastępstwo, obecnie wypłącane 500 funtów miesięcznie to biedronki (nawet w Polsce zarabiałem więcej), a zakaz pracy gdzie indziej chyba ogranicza moje prawa do ekonomicznej wolności i działalności.

Kontrakt wygląda tak:
Obrazek

Zwracam szczególną uwagę na:
a) Pracodawca wie, że bedę się uczył w pełnym wymiarze godzin czyli 37.5 godz tygodniowo. Czyli de facto zwiększa mi się nakład czasu na wykonywanie "obowiązku".
b) Mój obecny paypoint to "8", a band to "2" czyli 17800 rocznie (oczywiście bez dodatków za weekendy, etc..)

W tekscie umowy zwyczajnie brakuje przecinka między "salary" i "pay":
In line with their current salary pay point and banding

Kontrakt podpisałem tylko dlatego, że zostałem ustnie zapewniony (w dobrej wierze, moja managerka to anioł!!), że będzie mi wypłacany ekwiwalent full-time, niestety bezduszne Human Resources zablokowało 'podwyżkę'.

Jako secondee nie mam prawa do student loan (9k rocznie), czesne opłaca rząd w obu przypadkach, studenci nie mający secondmentu mają prawo do bezzwrotnego stypendium w wysokości zależnej od ich sytuacji. Ja mógłbym liczyć na jakieś 470 miesięcznie.

Ponieważ gra idzie o ponad 50 tysięcy funtów, zastanawiam się nad sprawą w sądzie.

Co radzicie?


[ Ostatnio edytowany przez: hants 13-12-2015 22:25 ]

Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2015-12-14 00:14:49 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Rozmawiales z kierowniczka ktora dala ci slowna umowe na nowa stawke godziny pracy przed rozpoczeciem secondment?

Sprawdz czy secondment bylby w ofercie jesli praca bylaby na caly etat?
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #3 Ocena: 0

2015-12-14 11:56:25 (8 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Tak, oczywiście. Potwierdziła tylko że faktycznie pracowałem full time, ale w tym czasie technicznie nie było możliwości oficjalnego zwiększenia kontraktu do full time.

Potem niestety stwierdziła ze smutkiem, że jest zobowiązana wewnętrznymi przepisami i nie może mi zapłacić więcej..

Co ciekawe, baba z HR która osobiście zastopowała podwyżkę jest również twórcą tych przepisów..

Jest na to fundusz, secondmenty są pokrywane przez zewnętrzną instytucję NHS. Co więcej, oprócz mojej pensji, pokrywają oni również 80% kosztów zatrudnienia kogoś na moje stanowisko

[ Ostatnio edytowany przez: hants 14-12-2015 11:57 ]

Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

abd_ul

Post #4 Ocena: 0

2015-12-14 12:06:45 (8 lat temu)

abd_ul

Posty: 363

Mężczyzna

Z nami od: 04-06-2013

Skąd: Londyn

Za darmo studiujesz (9000 rocznie), placa ci, daja gwarancje pracy i jeszcze jeczysz. W takim razie podziekuj. Wez pozyczke na studia ktora potem musisz splacic i zarabiaj w miedzyczasie. Niektorzy nie znaja umiaru.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2015-12-14 12:16:21 (8 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Sa kierunki, ktore sa refundowane, czyli za studia nie placisz ty, tylko np NHS, niezaleznie od tego czy jest to secondment z pracy czy sam ktos sie podejmuje startowac na studia.

Wprawdzie umowa ustna jest rowniez umowa wiazaca, ale to jest slowo jednej strony przeciwko drugiej. Zaczac mozesz od solidnego pisemnego sprzeciwu zmiany ustalonych z kierowniczka zasad, i poinformowania ich ze rozwazasz oficjalna skarge/droge sadowa.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2015-12-14 16:23:19 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #7 Ocena: 0

2015-12-14 19:17:41 (8 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Studia to nie 37,5 godz - raczej cos w granicach 16 - 20 godz tygodniowo , no i masz prawo pracowac ( dorobiac 10,5 godz ) wiec nie tak zle. Chcialabym zeby tak moje ktos sponsorowal , nie dosc ze musze placic za nie to jeszcze pracowac 40 godz w tyg.

[ Ostatnio edytowany przez: littleflower 14-12-2015 20:16 ]

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

hants

Post #8 Ocena: 0

2015-12-16 00:27:10 (8 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Wymaganie NMC to 2300 teorii, 2300 praktyki (w ciągu trzech lat). O ile wykładów, owszem, jest dość mało, to jednak ilość pracy własnej (autentycznego studiowania) jest bardzo duża.
Podczas praktyk, które stanowią połowę kursu, niestety nie ma zmiłuj: zasuwasz równo 37.5 godziny tygodniowo.

Ty pracujesz i otrzymujesz zapłatę za 40 godz tygodniowo. Moje łączne pobory to max 14.75 + 10.5 tygodniowo. Mam nadzieję, że to rozjaśnia przyczyny mojego rozżalenia.

Typowy student Health Sciences bez problemu może liczyć na 480 funtów stypendium miesiecznie, to co mi zaoferowano jest niezgodne z umową i wcale nie aż tak atrakcyjne jakby się to mogło wydawać.

Zrozum, że ofert tego typu nie daje się każdemu chętnemu. Ktoś przyglądał się mojej karierze, potencjałowi i wyliczył, że to się po prostu opłaca.

Nie jestem jakimś chciwym sukinsynem! Po prostu bardzo nie lubię, gdy robi się mnie w balona.

Mam spotkanie z dyrektorem Trustu, Potem poozostaje już tylko prawnik i employment tribunal, ale to już bardzo cięzki kaliber...
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

petlamb83

Post #9 Ocena: 0

2016-01-23 09:40:31 (8 lat temu)

petlamb83

Posty: 33

Kobieta

Z nami od: 08-12-2012

Skąd: Wallasey

A moglbys sie starac o maintance loan to top up te 500? Wiem ze teraz sie wszystko zmienia chyba od 2016 . Kiedys byly grant i loan a teraz juz tylko loan ale jesli ty juz sie uczysz to chyba stare zasady obowiazuja, trzymam kciuki,to tylko 3 lata a na start band 5 ! :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

hants

Post #10 Ocena: 0

2016-02-13 02:21:24 (8 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Niby tak, ale to tylko 2000 rocznie.

Wystarczyła bardzo sympatyczna rozmowa z panią dyrektor i kasa się znalazła. Jestem chyba najszczęśliwszym studentem w UK.
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,