MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

College czy Sixth Form

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

ZlotaPerla1

Post #1 Ocena: 0

2020-01-24 14:53:18 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-01-24 14:43:34, ZosiaS napisał(a):
Próbuję zrozumieć dlaczego ma zdawać Polski?
Musi mieć język obcy "w papierach", więcej zaliczonych przedmiotów czy szkoła szuka kompletu uczniów, żeby przeprowadzić egzamin z tego języka?
Tak z ciekawości pytam.


Żadne z tego - syn miał w szkole niemiecki i był bardzo dobry z tego języka z wytyczną na 5 Grade na GCSE, ale nie mógł kontynuować w wyborze do GCSE bo on chyba był jedyny z tak dobrymi ocenami i szkoła dalej nie prowadzi zajęć.

W związku z utratą jednego dobrego subject do GCSE syn zdecydował, że ostatecznie będzie robić ART, z tego ART jest cienko (bardzo - na 2), i szkoła wyszła z propozycją zamiany ART na polski - dziś dokładnie to nastąpiło telefon miałam osobiście ze szkoły :-/



Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #2 Ocena: 0

2020-01-24 14:59:06 (4 lata temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Niemiło że stony szkoły.
Nie znam przepisów, ale skoro uczyli języka w szkole, to uważam, że powinni przeprowadzić egzamin, choćby dla jednego ucznia.
Przecież to dla niego niekorzystne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #3 Ocena: 0

2020-01-24 15:03:39 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Zosia, w ubiegłym roku uczniowie mieli podjąć decyzje jakie przedmioty dalej kontynuować do GCSE - tak jest w każdej secondary, uczą się tylko kilku które wybiorą.

No i szkoła skreśliła niemiecki, jako nieopłacalny prowadzenia dalszych zajęć.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #4 Ocena: 0

2020-01-24 15:10:17 (4 lata temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Tak, tak, wiem, nasz syn też kończył tu Secondary.
Więc niemiecki nie był na liście przedmiotów do wyboru? To sytuacja zupełnie inaczej wygląda.

Tak czy siak, młody ma niefart, bo polski to zdecydowanie za trudny język, żeby się go nauczyć w tak krótkim czasie.

[ Ostatnio edytowany przez: ZosiaS 24-01-2020 15:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2020-01-24 15:21:51 (4 lata temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #6 Ocena: 0

2020-01-24 15:38:33 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie musi mieć języka, drugi mój syn też nie ma języka a zdaje GCSE w tym samym czasie, tylko w innej szkole.

Niemiecki był do wyboru jak każdy przedmiot, ale za mało uczniów wybrało, może tylko mój syn, nigdy mi nikt tego nie wytłumaczył, tylko powiedzieli. W każdym bądź razie nie miał możliwości kontynuacji.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZosiaS

Post #7 Ocena: 0

2020-01-24 15:52:37 (4 lata temu)

ZosiaS

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-01-24 15:38:33, ZlotaPerla1 napisał(a):
Nie musi mieć języka, drugi mój syn też nie ma języka a zdaje GCSE w tym samym czasie, tylko w innej szkole.

Niemiecki był do wyboru jak każdy przedmiot, ale za mało uczniów wybrało, może tylko mój syn, nigdy mi nikt tego nie wytłumaczył, tylko powiedzieli. W każdym bądź razie nie miał możliwości kontynuacji.


Czyli Twój syn uczył się niemieckiego, wybrał go z listy przedmiotów do egzaminu.
Szkoła później skreśliła język niemiecki z listy. W takim razie podtrzymuję, że na przepisach się nie znam, ale tak być nie może, bo to stawia dziecko pod ścianą, bez wyboru. Niefajnie.

Okazje, angielski jest nowożytny i obowiązkowy, drugi nowożytny (kiedy nasz syn chodził do szkoły) nie był wymagany.
Dla słabszych uczniów (wówczas) szkoła organizowała douczanie z j. polskiego, żeby im się liczba zdawanych przedmiotów zgadzała.


[ Ostatnio edytowany przez: ZosiaS 24-01-2020 15:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #8 Ocena: 0

2020-01-24 16:14:16 (4 lata temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #9 Ocena: 0

2020-01-24 17:26:30 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Cytat:

2020-01-24 14:53:18, ZlotaPerla1 napisał(a):
Cytat:

2020-01-24 14:43:34, ZosiaS napisał(a):
Próbuję zrozumieć dlaczego ma zdawać Polski?
Musi mieć język obcy "w papierach", więcej zaliczonych przedmiotów czy szkoła szuka kompletu uczniów, żeby przeprowadzić egzamin z tego języka?
Tak z ciekawości pytam.

Jezyk obcy nie jest obowiazkowy.Zapewne szkola widzi, ze mlody bedzie mial problemy z dobrymi wynikami, troche im zalezy na dzieciaku i statystyce, probuja podpowiedziec przedmiot, ktory teoretycznie powinien przejsc bezbolesnie.
Poza tym dobry wynik z jezyka obcego jest ceniony praktycznie wszedzie, przydaje sie do kazdego wybranego profilu.

Po cichu podpowiem, by moze w ramach rozmow ze szkola przedstawic opcje egzaminu zewnetrznego z niemieckiego, np. w Instytucie Goethego w UK?
Wprawdzie dosc pozno, ale moze rzutem na tasme, przy Waszym zaangazowaniu sie uda.

Żadne z tego - syn miał w szkole niemiecki i był bardzo dobry z tego języka z wytyczną na 5 Grade na GCSE, ale nie mógł kontynuować w wyborze do GCSE bo on chyba był jedyny z tak dobrymi ocenami i szkoła dalej nie prowadzi zajęć.

W związku z utratą jednego dobrego subject do GCSE syn zdecydował, że ostatecznie będzie robić ART, z tego ART jest cienko (bardzo - na 2), i szkoła wyszła z propozycją zamiany ART na polski - dziś dokładnie to nastąpiło telefon miałam osobiście ze szkoły :-/




Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,