MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dzieci bullying/znęcanie się

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 6 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2012-02-23 20:39:45 (12 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

berenika

Post #2 Ocena: 0

2012-02-23 20:46:14 (12 lat temu)

berenika

Posty: 2392

Kobieta

Z nami od: 30-12-2009

Skąd: EM

Cytat:

2012-02-23 20:17:49, clockwork_orange napisał(a):
Cytat:

2012-02-23 19:02:22, berenika napisał(a):
Jej nic poważnego się nie stało, twierdzi że tamta uderzyła ja w brzuch. Śladu żadnego nie ma ale jestem pewna że mówi prawdę no i ten płacz.
Boje sie że jeżeli sytuacja będzie sie powtarzała to ona po prostu będzie sie bała chodzić do tego przedszkola.

po pierwsze, zglaszaj kazdy fakt nauczycielce,
po drugie, naucz corke powiadamiac o fakcie - mnie nauczycielki pytaly sie o podstawowe slowa po polsku z tlumaczeniem i wymowa - najlepiej napisz na kartce,
po trzecie, dzieci bawia sie roznie, byc moze przypadkiem, a moze specjalnie? tego nie wiesz, bo i dziewszynka pewnie w tym samym wieku, wiec rozne pomysly* przychodza do glowy... 8-)


*ostatnio jedna corka zdeptala druga, znaczy przebiegla po niej i niby to miala byc zabawa ;-)


-fakt zgłoszony nauczycielkom odp. nic takiego sie nie zdarzyło!

-powiadomiła mnie o fakcie, a ja nauczycielkę -bo córka nie mówi po angielsku (poinstruowałam ja jak ma w przyszłości paniom zgłosić-pokazać podobne sytuacje)

-wiem, że dzieci różnie się bawią dlatego nie zwracałam uwagi na jej poprzednie skargi-jakieś popchnięcie itd to mogło być przez przypadek i nigdy nie płakała z powodu tej dziewczynki aż do dziś.

...zawsze warto być człowiekiem choć tak łatwo zejść na psy...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #3 Ocena: 0

2012-02-23 20:58:27 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2012-02-23 20:46:14, berenika napisał(a):
-fakt zgłoszony nauczycielkom odp. nic takiego sie nie zdarzyło!

-powiadomiła mnie o fakcie, a ja nauczycielkę -bo córka nie mówi po angielsku (poinstruowałam ja jak ma w przyszłości paniom zgłosić-pokazać podobne sytuacje)

-wiem, że dzieci różnie się bawią dlatego nie zwracałam uwagi na jej poprzednie skargi-jakieś popchnięcie itd to mogło być przez przypadek i nigdy nie płakała z powodu tej dziewczynki aż do dziś.

skoro zglaszasz, to OK. im wiecej, tym lepiej (oczywiscie w uzasadninych przypadkach)

jesli wyczerpalas wszelkie mozliwosci 'dogadania' sie ze szkola, to masz OFSTED

wiesz, moja corka niewiele starsza od Twojej ma juz 'adoratora' w 'zerowce'... ciagnie ja za kaptur kurtki albo wlosy... ona sie wscieka, ale tak bardziej przekornie 8-)

ps. ech, te baby :-D

[ Ostatnio edytowany przez: clockwork_orange 23-02-2012 20:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

berenika

Post #4 Ocena: 0

2012-02-23 21:01:49 (12 lat temu)

berenika

Posty: 2392

Kobieta

Z nami od: 30-12-2009

Skąd: EM

Cytat:

2012-02-23 20:58:27, clockwork_orange napisał(a):
Cytat:

2012-02-23 20:46:14, berenika napisał(a):
-fakt zgłoszony nauczycielkom odp. nic takiego sie nie zdarzyło!

-powiadomiła mnie o fakcie, a ja nauczycielkę -bo córka nie mówi po angielsku (poinstruowałam ja jak ma w przyszłości paniom zgłosić-pokazać podobne sytuacje)

-wiem, że dzieci różnie się bawią dlatego nie zwracałam uwagi na jej poprzednie skargi-jakieś popchnięcie itd to mogło być przez przypadek i nigdy nie płakała z powodu tej dziewczynki aż do dziś.

skoro zglaszasz, to OK. im wiecej, tym lepiej (oczywiscie w uzasadninych przypadkach)

jesli wyczerpalas wszelkie mozliwosci 'dogadania' sie ze szkola, to masz OFSTED

wiesz, moja corka niewiele starsza od Twojej ma juz 'adoratora' w 'zerowce'... ciagnie ja za kaptur kurtki albo wlosy... ona sie wscieka, ale tak bardziej przekornie 8-)

ps. ech, te baby :-D

[ Ostatnio edytowany przez: <i>clockwork_orange</i> 23-02-2012 20:59 ]




No chłopak to co innego i jeżeli jeszcze w dobrych zamiarach:-]

ale co będzie ja jakaś baba szarpać!
...zawsze warto być człowiekiem choć tak łatwo zejść na psy...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2012-10-09 21:54:51 (12 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

No to podbije topik.
Od paru lat sie bujamy z problemami z grupka dzieciakow, co jakis czas sa mocno niemile sytuacje.
Ze szkola z uporem maniaka staramy sie wspolpracowac, ale mam wrazenie, ze jest bezsilna w pewnych sytuacjach.
Od jakiegos czasu problemem jest przeszkadzanie w zajeciach, mazanie po wykonywanych pracach, tydzien temu zniszczenie pracy domowej. Wczoraj wieksza zadyma, dziecie po wypadzie w ramach historii na zywo (Aga, jeszcze raz wielkie dzieki!) sprobowalo blysnac w szkole, przygotowalo prace z wlasnymi fotkami. No i w efekcie uslyszalo od jednego z problemowych dzieci, ze ono samo, rodzice, rodzina i wszyscy Polacy beda wysadzeni w powietrze.
Odebralismy dzieciaka zaplakanego, zestresowanego, cala sytuacja wydarzyla sie przy innych dzieciach, rodzice zaprzyjaznionych dzieci byli swiadkami skutkow uroczej rozmowy.
Szkola zaproponowala rozmowe z klasa, z dzieckiem, wyslanie listu informujacego o sytuacji do rodzicow i wlasciwie tu mozliwosci szkoly sie koncza.
A my sie obawiamy, ze bedzie przyciszenie na jakis czas, a problem znow powroci.
Wisimy od dluzszego czasu na liscie oczekujacych na miejsce w innej szkole, ale miejsc brak... czekamy....
No i tym razem chcielibysmy uderzyc gdzies poza szkole.
W wiekszosc organizacji zajmujacych sie niby bullyingiem odeslano nas, ze to nie w ich gestii, ze trzeba z dyrektorem badz chairman, co bylo w zeszlym roku i guzik poza uprzejmymi przeprosinami dalo.
OFSTED czy cos jeszcze komus przychodzi do glowy, gdzie uwiesic sie u gardla?
Czy po prostu zatrudnic ochroniarza, wyrobic mu CRB na potrzeby szkoly i wysylac z dzieckiem ;)...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PaniDomu

Post #6 Ocena: 0

2012-10-09 22:13:18 (12 lat temu)

PaniDomu

Posty: 608

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 11-09-2011

Skąd: London

Postraszcie dyrektorke/dyrektora szkoly, ze zglosicie do ofsted,ze szkola ma w d... polise dotyczaca przeciwdzialania i walki z bullingiem.
Szkoly raczej boja sie ofsted.

PS. Dla ofiar bullingu potrzebna jest pomoc psychologa. Bulling strasznie upokarza ofiare, no ale to to pewnie juz wiecie...
Wspolczuje sytuacji.
Czytaj Oszczedna Pani Domu w Londynie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

doritos

Post #7 Ocena: 0

2012-10-09 22:28:34 (12 lat temu)

doritos

Posty: 2108

Kobieta

Z nami od: 10-12-2009

Skąd: londyn

Karjo, podobna sytuacja przydazyla sie synowi kolezanki. Zaczelo sie od psychicznego znecania a zakonczylo na fizycznym. Powod: chlopak bardzo dobrze sie uczyl. Prawie doszlo do nieszczescia, chlopak wpadl w depresje, na szczescie czujna matka w pore zareagowala. Zlekcewazono sprawe kilkakrotnie, nauczyciele jak i dyrektor. Dopiero Educational Department postaral sie o przeniesienie w trybie natychmiastowym, do tygodnia chlopak byl juz w nowej szkole. Moze tam sprobuj?
Kolezanka zaluje, ze nie poinformowala o tym policji, rasizm jest w tym kraju karalny jak wiemy...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2012-10-09 22:31:45 (12 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Educational department nas odeslal do dyrekcji i governors/chairman, dla policji mlodziez za mloda, by wkroczyli, tez odeslali do dyrekcji.
Dyrekcja proboje cos zrobic, ale nie ma np. mozliwosci usuniecia dzieciaka ze szkoly (ponoc).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

doritos

Post #9 Ocena: 0

2012-10-09 22:32:55 (12 lat temu)

doritos

Posty: 2108

Kobieta

Z nami od: 10-12-2009

Skąd: londyn

Beda Was odsylac a Ty z uporem maniaka musisz tam wracac:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2012-10-09 23:10:10 (12 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Mozesz sprobowac skontaktowac sie z childrens commissioner

Nie mialam przyjemnosci miec kontaktow z adwokatem na Anglie, ale swego czasu z walijskim odpowiednikiem pamietam zdumiewajace efekty w egzekwowaniu praw dziecka.

Moze jeszcze cos tutaj sie przyda:

http://www.anti-bullyingalliance.org.uk/advice/making-a-complaint.aspx
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,