MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dzieci bullying/znęcanie się

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 5 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kolezanka_szkla

Post #1 Ocena: 0

2012-02-23 18:48:53 (12 lat temu)

kolezanka_szkla

Posty: 6388

Kobieta

Z nami od: 17-12-2010

Skąd: L5

Ja bym poszla jeszcze raz do nauczycielek. Jesli nadal beda twierdzily, ze nic takiego nie mialo miejsca, poszlabym do dyrektorki. Nie z pretensjami, tylko z prosba o pomoc.
"Chuda krowa, to jeszcze nie sarenka"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ana511

Post #2 Ocena: 0

2012-02-23 18:51:00 (12 lat temu)

ana511

Posty: 184

Kobieta

Z nami od: 21-05-2010

Skąd: Szkocja

berenika ja mialam podobna sytuację ,zawsze wierzę mojemu dziecku .Pewien chłopiec u syna w szkole też jest słynny z przydługich rąk .Po takim incydencie natychmiast napisałam list do derektora, iż nie życzę sobie nigdy więcej aby sytuacja się powtórzyła . Napisałam również że oczekuję zapewnienia na piśmie ,że kiedy mój syn jest pod opieką szkoły nic mu nie grozi i ja mogę spokojnie pracować, w przeciwnym razie składam skargę. Znam z własnego dzieciństwa przykry wypadek który zakończył się tragicznie dla jednego z dzieci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

berenika

Post #3 Ocena: 0

2012-02-23 18:55:46 (12 lat temu)

berenika

Posty: 2392

Kobieta

Z nami od: 30-12-2009

Skąd: EM

Nie mogę tego tak zostawić i na pewno pójdę już na spokojnie pogadać. Tylko jak z nimi rozmawiać skoro one zdecydowanie twierdza, że to nie mogło sie zdarzyć!!
...zawsze warto być człowiekiem choć tak łatwo zejść na psy...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lenusia

Post #4 Ocena: 0

2012-02-23 18:57:21 (12 lat temu)

Lenusia

Posty: 1222

Kobieta

Z nami od: 23-03-2011

Skąd: Gloucestershire

W zeszłym roku mojego syna kolega w klasie uderzył jakąś drewnianą zabawką. Miał zaklejony palec i odbierając go nie widziałam co tam jest tylko pani mówiła,że to nic takiego.
W domu odklejam plaster,patrzę? A tam czarny paznokieć po czym zszedł. Zanim to nastąpiło trochę potrwało i nie mógł pisać ani rysować. Nacierpiał się,ale cóż dla nich to nic takiego. Na drugi dzień poszłam i powiedziałam co myślę,bo gdyby mój syn zrobił to anglikowi to by zrobili aferę.
Drugi przykład koleżanki córeczka (w innej szkole)też miała wtedy 4 latka ktoś ją popchnął i straciła dwie jedynki ,ale to nic powiedziały panie.
Tego nie da się uniknąć w każdej szkole są dzieci i dzieci. Tak jak moje dzieci uczyłam zawsze by nie biły a gdy ktoś je uderzy to mają powiedzieć pani to od tamtej pory mówię,że mają oddawać. Moje dzieci nie będą czyimś popychadłem. Teraz jest rok spokoju ... odpukać.

berenika zaobserwuj. Ja specjalnie chodziłam na spacery koło boiska szkolnego by zaobserwować czy mój syn zaczepia czy to oni go zaczepiają. Nie jesteśmy w stanie uchronić całkowicie naszych dzieci ,dlatego one muszą sobie same poradzić. Czasami jest tak,że dzieci najpierw się tłuką a pózniej są najlepszymi przyjaciółmi. Dlatego ja interweniuję dopiero wtedy kiedy ,,krew,, się leje.
Nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radzę :)))

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

berenika

Post #5 Ocena: 0

2012-02-23 19:02:22 (12 lat temu)

berenika

Posty: 2392

Kobieta

Z nami od: 30-12-2009

Skąd: EM

Jej nic poważnego się nie stało, twierdzi że tamta uderzyła ja w brzuch. Śladu żadnego nie ma ale jestem pewna że mówi prawdę no i ten płacz.
Boje sie że jeżeli sytuacja będzie sie powtarzała to ona po prostu będzie sie bała chodzić do tego przedszkola.
...zawsze warto być człowiekiem choć tak łatwo zejść na psy...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kolezanka_szkla

Post #6 Ocena: 0

2012-02-23 19:04:10 (12 lat temu)

kolezanka_szkla

Posty: 6388

Kobieta

Z nami od: 17-12-2010

Skąd: L5

Jestes klientem szkoly, wiec Twoje zdanie jest wazniejsze. Opiekunki moga sobie mowic co im sie podoba.
"Chuda krowa, to jeszcze nie sarenka"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kolezanka_szkla

Post #7 Ocena: 0

2012-02-23 19:06:07 (12 lat temu)

kolezanka_szkla

Posty: 6388

Kobieta

Z nami od: 17-12-2010

Skąd: L5

Cytat:

2012-02-23 19:02:22, berenika napisał(a):

Boje sie że jeżeli sytuacja będzie sie powtarzała to ona po prostu będzie sie bała chodzić do tego przedszkola.


No i wlasnie to powiedz dyrektorce. Jesli podobna sytuacja sie powtorzy - zmieniasz przedszkole i informujesz council
"Chuda krowa, to jeszcze nie sarenka"

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lenusia

Post #8 Ocena: 0

2012-02-23 19:06:27 (12 lat temu)

Lenusia

Posty: 1222

Kobieta

Z nami od: 23-03-2011

Skąd: Gloucestershire

Może tak być,będzie kombinować by nie iść. Porozmawiaj z panią,niech zaobserwuje,niech zwróci uwagę na dziewczyny.
Nie jestem idealna,ale idealnie sobie z tym radzę :)))

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maw2be

Post #9 Ocena: 0

2012-02-23 20:06:48 (12 lat temu)

maw2be

Posty: 2140

Mężczyzna

Z nami od: 04-10-2006

Skąd: north herts

kurcze ja na razie nie mam takiego problemu. Michaś dobrze czuje się w szkole, ma kolegów, szybko łapie angielski. nawet już zdążył złapać uwagę w swoim zeszycie (do komunikacji między mną a nauczycielami) za to że udeżył jednego dzieciaka. pytałem się co się stało, wytłumaczyłem co i jak, i odpisałem że działał w samoobronie i że wie iż zrobił źle. od tej pory z tamtym są przyjaciółmi.
bardziej boje się jak młodszy pójdzie do szkoły, bo na razie w przedszkolu to nie ma z nim problemów dopóki ktoś go nie zaczepi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #10 Ocena: 0

2012-02-23 20:17:49 (12 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

Cytat:

2012-02-23 19:02:22, berenika napisał(a):
Jej nic poważnego się nie stało, twierdzi że tamta uderzyła ja w brzuch. Śladu żadnego nie ma ale jestem pewna że mówi prawdę no i ten płacz.
Boje sie że jeżeli sytuacja będzie sie powtarzała to ona po prostu będzie sie bała chodzić do tego przedszkola.

po pierwsze, zglaszaj kazdy fakt nauczycielce,
po drugie, naucz corke powiadamiac o fakcie - mnie nauczycielki pytaly sie o podstawowe slowa po polsku z tlumaczeniem i wymowa - najlepiej napisz na kartce,
po trzecie, dzieci bawia sie roznie, byc moze przypadkiem, a moze specjalnie? tego nie wiesz, bo i dziewszynka pewnie w tym samym wieku, wiec rozne pomysly* przychodza do glowy... 8-)


*ostatnio jedna corka zdeptala druga, znaczy przebiegla po niej i niby to miala byc zabawa ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,