MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dzieci bullying/znęcanie się

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Postów: 68

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

dobranapara

Post #1 Ocena: 0

2006-10-03 08:55 (18 lat temu)

dobranapara

Posty: 16

Z nami od: 16-02-2006

Czy wasze starsze dzieci spotkały się w szkole z bullying-znęcaniem się nad drugą osobą?Czytałam artykuł,że jest to częsta sytuacja w szkołach UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

JustiS

Post #2 Ocena: 0

2006-10-17 20:26 (18 lat temu)

JustiS

Posty: 199

Z nami od: 09-07-2006

Sama jestem ciekawa jak wygląda to na co dzień w szkole - nie chodzi nawet o znęcanie się, ale o ogólne stosunki między polskimi dziećmi i ich angielskimi kolegami...

Cytat:

03-10-2006, Anonim wrote:
Czytałam artykuł,że jest to częsta sytuacja w szkołach UK.

Wystarczy spojrzeć na zachowanie małych Anlików w drodze do szkoły - mnie osobiście ogarnia przerażenie, jak pomyślę że moja córa będzie z taką hołotą chodzić!!!
Ale może wypowie się ktoś z doświadczeniami ;-) ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2006-10-18 09:40 (18 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomala08

Post #4 Ocena: 0

2006-10-18 12:17 (18 lat temu)

tomala08

Posty: 42

Z nami od: 29-05-2006

Moja corka dopiero zaczela od wrzesnia szkole wiec niemamyz zona jakis niepokojacych sygnalow no i sam wiek mowi za siebie ma 7 lat wiec to jeszcze male dzieci. My jednak nie zamierzamy tu zosta dluzej niz to bedzie koniczne wiec licze w duchu ze przed tym tak zwanym glupim wiekiem zdaze wrocic do poslki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Hogata

Post #5 Ocena: 0

2006-11-16 17:56 (17 lat temu)

Hogata

Posty: 99

Z nami od: 24-01-2006

Moj synekchodzi do nersery, jest bardzo dobrze, zadnych problemow, profesjonalna i bardzo mila kadra. Jednak syn znajomych w primary school ma problemy z kolegami, czepiaja sie go, ale najgorsze jest to, ze Poalcy. To juz sygnal z drugiej szkoly. Polskie dzieci nie sa takie idealne.
hogat

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

sonnia

Post #6 Ocena: 0

2006-11-18 01:23 (17 lat temu)

sonnia

Posty: 10

Z nami od: 08-05-2006

No coz to wasze dzieci maja szczescie ze nikt sie nad nimi nie zneca.. ja chdzialam 2 lata do High School (10 i 11 klasa) i znecali sie nademna praktycznie non stop - a to ze mowie inaczej , bo akcent nie taki, a to ze jestem z Polski (nawet nie wiedzieli gdzie jest Polska) lub poprostu przeszkadzalo im to ze jestem imigrantem. Zmienilam szkole kl.11 ale bylo jeszcze gorzej. Przez 2 lata nie spotkalam zadnej osoby z Polski, a szkoda bo byloby mi razniej i latwiej przez to wszytko przebrnac...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ruda_82

Post #7 Ocena: 0

2006-11-18 12:16 (17 lat temu)

ruda_82

Posty: 2

Z nami od: 17-11-2006

Skąd: lincoln

Moja corka chodzi do katolickiej szkoly i nie skarrzy sie na jakomkolwiek pzremoc wrecz przeciwnie z chcecia chodzi do szkoly ma swoich przyjaciol z ktorymi sie bawi na przerwach nauzyciele sa bardzo zaangazowani w to zeby nauczyla sie na poczetk hociaz podstaw dzieciaki tez jej w tym pomaaja ze szkoly wraa bardzo zadowolona jest jej napewno ciezko bo nie zna jezyka ale nie nazeka na to mowi ze daje sobie rade i nawet gdy ma wolne to chce isc do szkoly jestem zadowolona bo w polsce nie chciala chodzic do zkoly nawet nie chiala sie uczyc a tu zupelnie jest inaczej :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

JustiS

Post #8 Ocena: 0

2006-11-18 22:30 (17 lat temu)

JustiS

Posty: 199

Z nami od: 09-07-2006

Cytat:

znecali sie nademna praktycznie non stop - a to ze mowie inaczej , bo akcent nie taki, a to ze jestem z Polski (nawet nie wiedzieli gdzie jest Polska) lub poprostu przeszkadzalo im to ze jestem imigrantem.

Sonnia - mogę tylko współczuć.
Właśnie to jest najsmutniejsze - owszem polskie dzieci/ młodzież też nie są święte, ale tutaj pojawia się motyw pochodzenia, akcentu, języka ... dziecko czuje się gorsze z powodu tego, z czego powinno być dumne - kim jest i skąd pochodzi.

Ruda_82 - ile lat ma córeczka i gdzie mieszkacie. Wstępnie szukałam szkół dla córki - nie brałam pod uwagę katolickich (polscy księża - bleeeee). Ale kto wie?? No na pewno lepsze to niż szkoła, która jest o 50 m od domu, ale białych dzieciaków jest tam może z 7. Reszta to muzułmanie.
Napisz coś o tej szkole.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ruda_82

Post #9 Ocena: 0

2006-11-19 22:01 (17 lat temu)

ruda_82

Posty: 2

Z nami od: 17-11-2006

Skąd: lincoln

moja corka ma 7 lat my mieszkamy w mieście lincoln a ksiądz ktory nam musiał wypełnić papierki był bardzo miły na początku też nie brałam z mężem pod uwagę katolickiej szkoły ale zaproponowała nam ją nasza znajoma to jest dobra szkoła na dosyć duży poziomie i chwalą sobie tą szkołę i krzywda dzieciom się tam nie dzieje napewno dzieciaki codziennie przed lekcjami mają normalna msze z ksiedzem potem po mszy idą do swoich sal i modlą sie na zakończenie lekcij dyscypilne tam mają bo po raz pierwszy się z taką spotkałam nauczyciele naprawde interesująsie każdym dzieckiem i wszystkie traktują rowno nie ma tam tego
że ty jesteś gorszy bo gorzej się np uczyć lub bo ty jesteś z polski chodzi tam dużo angielskich dzieci chińczykow filipiczykow a murzyńskich dzieci jest garstka ale ogulnie szkoła jest bardzo przyjazna i naprawde polecam katolickie szkoły :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

JustiS

Post #10 Ocena: 0

2006-11-21 20:22 (17 lat temu)

JustiS

Posty: 199

Z nami od: 09-07-2006

Widzę, że dużo polskich dzieciaków chodzi do szkół katolickich... Przemyślę sprawę - mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji. Obawiam się jednak, że moja córka by wróciła stopem do Polski, gdyby kazali jej przed lekcjami chodzić na mszę!
A Lincoln to kawałek drogi od nas (prawie Manchester).

A wracając do tematu przeczytałam w gazecie, że w uk więcej niż 20.000 uczniów dziennie wagaruje w obawie przed bullyingiem. A to tylko oficjalny raport...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,