MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

marcepanralfa

Post #1 Ocena: 0

2013-10-29 20:40:04 (11 lat temu)

marcepanralfa

Posty: 14

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2009

Witam.Znalazłem polską firmę robiąca kursy CNC nazywa się Msigma.Firma działa chyba od niedawna bo interesowałem się tym tematem jeszcze jakiś czas temu i nie było ich na brytyjskim rynku.Czy ktoś może wie coś o nich wiecej? Bo oprócz ich strony www nie mogę znaleźć żadnych innych informacji.Chodzi mi czy jest sprawdzona i czy ktoś skończył u nich kurs.Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nosboR

Post #2 Ocena: 0

2013-10-31 12:58:14 (11 lat temu)

nosboR

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 30-10-2013

Skąd: CRAWLEY

Akurat do nich dzwonilem wczoraj, sam zamierzam zrobic u nich kurs. Jest to kurs bardziej z programowania maszyn niz tylko ich obslugi dla tych ktorzy nie mieli z tym stycznosci lub ich wiedza jest minimalna. Kurs z tego co zapamietalem trwa 5 dni od poniedzialku do piatku. Jest rowniez mozliwosc zrobienia go na weekendach (rozlozone na dwa weekendy) z tym ze zaczyna sie juz w piatek. Kurs prowadzony po polsku jednak z wieloma zagadnieniami w jezyku ang. Po wszystkim oczywiscie dostajesz certyfikat. Pewnie spodziewasz sie odpowiedzi od kogos kto korzystal z uslug tej firmy ale tak sie sklada ze sam jestem zainteresowany tym tematem a te informacje akurat dostalem od nich przez telefon.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nadzia86

Post #3 Ocena: 0

2013-10-31 14:22:32 (11 lat temu)

nadzia86

Posty: n/a

Konto usunięte

No to jest Was trzech. Moj maz rowniez mysli nad tym kursem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pocomito

Post #4 Ocena: 0

2013-10-31 14:48:09 (11 lat temu)

pocomito

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 28-09-2013

Skąd: UK

Człowieku. Przez tydzień chcesz opanować programowanie CNC? Życzę powodzenia :-] Na jakim systemie uczą tego programowania? Najpierw należałoby opanować obsługę (przynajmniej podstawy)danej obrabiarki. Na ilu osiach uczą tego programowania? Sam pracuję w tym temacie - operator, przezbrajacz, programista - już przeszło 20 lat Więc wybacz, ale takie kursy to według mnie polegają tylko na wyskubaniu od ucznia kasiorki. Chcesz być operatorem CNC, czy "podajnikiem" na maszynę? Mimo wszystko życzę powodzenia I wytrwnia *THUMBS UP* Zawód z przyszłością :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nadzia86

Post #5 Ocena: 0

2013-10-31 14:54:52 (11 lat temu)

nadzia86

Posty: n/a

Konto usunięte

Pocomito,mamy kilku znajomych, ktorzy ropoczeli swoja prace wlasnie po takim kursie tygodniowym. Wiadomo,ze wszytskiego nie da rady pojac w takim czasie,ale od czegos trzeba zaczac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nosboR

Post #6 Ocena: 0

2013-11-01 13:03:11 (11 lat temu)

nosboR

Posty: 7

Mężczyzna

Z nami od: 30-10-2013

Skąd: CRAWLEY

Kazdy moze miec troche inne oczekiwania od takiego kursu. Ja osobiscie jestem po technikum z programowania, chcialbym odswiezyc ta wiedze ale przedewszystkim podchodze do tego w taki sposob ze po ukonczeniu takiego kursu i otrzymaniu certyfikatu latwiej byloby mi znalezc tutaj prace chociazby na stanowisku operatora, po drugie jest okazja podlapac troche terminow z tego tematu w jezyku angielskim. A to ile wyciagniesz z takiego kursu zalezy od indywidualnego podejscia i oczywiscie samodzielnej nauki w domu. Chodzilem do szkoly o nacisku z programowania i musze przyznac racje ze w tydzien ogarnac sie tego nie da ale napewno kazdemu przyblizy na czym to polega i w jakis sposob albo zacheci do dalszej nauki albo da do znaczenia zeby dac sobie z tym spokoj bo ktos kto w tym siedzi pewnie potwierdzi ze nie kazdemu to wejdzie do glowy i nie kazdy zacznie to swobodnie przyswajac lecz napewno warto.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

marcepanralfa

Post #7 Ocena: 0

2013-11-06 15:04:49 (10 lat temu)

marcepanralfa

Posty: 14

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2009

Oczywiście zapewne ten kurs nie zagwarantuje nam pełnej wiedzy na ten temat.Jednak myślę że da nam podstawy i wiedzę niezbędna do rozpoczęcia kariery w tym kierunku.Ja osobiście pracuje na dwuosiowej wycinarce a czasem robię na CAD-ie.Kilka lat wstecz pracowałem na starej 3-osiowej CNC gdzie trzeba było wpisywać pojedyncze komendy na DOS-ie i tamto było naprawdę trudne.Teraz wydaje mi się że dzisiejsze 3 osiowe obrabiarki zwłaszcza w UK są z automatyzowane i nowoczesne gdzie proces programowania i ustawiania jest o wiele łatwiejszy.Reasumując wydaje mi się że ten kurs da nam podstawy żeby zacząć pracę jako np. setter czyli ustawiacz gdzie nie trzeba aż tak zaawansowanej wiedzy i wiem że przy takim stanowisku można wyciągnąć nawet min.8-11 £/h.Jeśli chodzi o programowanie to już jest wyższa szkoła jazdy i tu raczej trzeba iść na angielski kurs który trwa niekiedy rok i trzeba zapłacić min 1-1.5k po tym dostajemy brytyjski certyfikat jak np.City&Guild i niemal że pewną dobrze płatna pracę w zależności od nabytej wiedzy i doświadczenia.Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

adamos76

Post #8 Ocena: 0

2013-11-06 15:53:03 (10 lat temu)

adamos76

Posty: 338

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: reading

taki kurs bez podstawowej wiedzy i doswiadczenia to wyrzucenie pieniedzy w bloto.Najlepiej szukac pracy jako operator nastepnie po roku zaczac rozwijac swoje umiejetnosci

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wojtekxxxx

Post #9 Ocena: 0

2014-11-26 00:19:47 (9 lat temu)

Wojtekxxxx

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 26-11-2014

Skąd: west midlands

Dodam od siebie ze zrobilem ten kurs i pracuje juz dwa lata w tej branzy ale to dzieki fuksowi a nie kursie msigma. Ten kurs to tylko wyciaganie kasy od ludzi i teraz to doskonale widze. Owszem kolo imieniem Mirek nauczy was pisac proste programy na dwu osiowe tokarki w fanucu ale na nic sie to wam nie przyda bo na programiste to trzeba conajmniej rok poswiecic intensywnych codziennych zajec by ukonczyc cos co jest rozpoznawane wsrod angielskich pracodawcow. Nie bede tu sie juz w szczegoly zanurzal. Kto zainteresowany ten sobie temat ogarnie.
A znowu po tym kursie nie przyjma cie nawet na operatora jak nie masz doswiadczenia bo co z tego ze umiesz napisac program jak nie umiesz wlaczyc maszyny ze nie wspomne o czesto skomplikowanej obsludze.
Chcesz hulac w tym biznesie to zrob konkretny techniczny kurs albo sciemniaj w agencji ze juz pracowales na operatorce w polsce i tylko wkladales i wyjmowales czesci z maszyny.
Ten kursem ofszem konczy sie cetyfikatem ale bez jakiejkolwiek akredytacji w uk. Chyba ze masz 400-500 na przesranie no to zawsze czegos sie tam nauczysz. A teksty ze agencje sie kontaktuja z msigma w poszukiwaniu pracownikow to bullshit!
Nic dodac nic ujac.
Powodzenia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nadzia86

Post #10 Ocena: 0

2014-11-26 14:07:11 (9 lat temu)

nadzia86

Posty: n/a

Konto usunięte

Hej..a jw sie do knca nie zgodze.
moj maz jest po tym kursie. .Fakt dlugo go nigdzie nie chcieli przyjac bez doświadczenia. .ale w koncu sie udalo...Na rozmowie kwalifikacyjnej miql kilka pytan dotyczących zazrdzi,sposobu wykonywaniq danej czynmosci. Musial napisac 3programy plus jakos test...i gdyby nie to male przygotowanie przez ten kurs,nic by nie wiedzial....
Pracofawca bym zadowolony i dal mu szansę. ..plus 3tyg treningu.
teraz pracuje juz na kontrakcie na stale,szef zadowolony..maz tez.
wiec mysle,ze na cos ten kurs sie przydal..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,