MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

AAT z distance learning

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 20

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Ivkaborovka

Post #1 Ocena: 0

2012-09-25 17:51:36 (12 lat temu)

Ivkaborovka

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 25-09-2012

Skąd: Liverpool

Witam wszystkich, wiem ze juz temat AAT byl poruszany ale poszukuje osob ktore ucza sie AAT i moglibysmy wymienic sie spostrzezeniami i poradzic sobie czasem ja robie level 2 i chetnie poradzilabym sie bardziej ''zaawansowanych'' w tym temacie pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grini85

Post #2 Ocena: 0

2012-09-25 17:58:16 (12 lat temu)

grini85

Posty: 15

Kobieta

Z nami od: 15-07-2011

Skąd: Chester

Ja wlasnie od jakiegos tygodnia przegladam stare ksiazki do AAT level 2, bo mam zamiar wkrotce robic level 3, wiec jakby co to pytaj :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dangerous__girl

Post #3 Ocena: 0

2012-09-25 18:50:08 (12 lat temu)

Dangerous__girl

Posty: 1760

Kobieta

Z nami od: 13-02-2011

Skąd: London

Ja jestem teraz na level 2. W pazdzierniku pierwszy egzamin z basic accounting 1. Narazie jest latwo, troche mnie przeraza ten dlugi okres nauki bo to az 3 lata. wolalabym to skonczyc w ciagu 2 lat chociaz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Moniaaa81

Post #4 Ocena: 0

2012-09-27 01:38:32 (12 lat temu)

Moniaaa81

Posty: 139

Kobieta

Z nami od: 27-09-2012

Skąd: Londyn

Witajcie
Pozwolcie, ze do was dolacze. Ja rowniez rozpoczelam AAT2 na RUTC. Pierwszy egzamin mam 23 pazdziernika i jest to niestety WEAF. Niby wiekszosc materialu to na zdrowy rozsadek, ale jakos nie przypadl mi ten przedmiot do gustu. Poza tym nowy rodzaj egzaminu w tym roku:(. BA1 to juz inna bajka, zdecydowanie przyjemniejszy, egzamin dopiero w grudniu. Dodam, ze mam zajecia 2 razy w tygodniu wieczorami, dwa przedmioty a potem podmiana na kolejne. Z jakich ksiazek korzystacie? U mnie Kaplan i kserowki cwiczen z BPP na bierzaco.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dangerous__girl

Post #5 Ocena: 0

2012-10-07 17:08:17 (12 lat temu)

Dangerous__girl

Posty: 1760

Kobieta

Z nami od: 13-02-2011

Skąd: London

ja uzywam osbourne books.
Dla kazdego trudne jest to czego akurat sie uczy:)
Powiedzcie mi, bo u nas babka jedzie tak z materialem, ze nie nadazam, jak to jest z "cash book".
Nie rozumiem, dlaczego w cash book np kwoty z sale receipts zapisujemy na debit site, a potem w General Ledger juz na credit site. no mozna sie tego nauczyc na pamiec, ale wole cos rozumiec niz znac na pamiec;)
aha i tak sie zastanwiam, dlaczego raz sie uzywa cash book, a raz purchases/ sales day book i potem oczywiscie general ledger. czy to jest jakas kontynuacja, czyli najpierw sales day bok, general ledger, cash book, i znowu general ledger, to troche bez sensu...
Jak ktos by umial mi to wytlumaczyc bylabym bardzo wdzieczna:))

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Moniaaa81

Post #6 Ocena: 0

2012-10-10 01:06:39 (12 lat temu)

Moniaaa81

Posty: 139

Kobieta

Z nami od: 27-09-2012

Skąd: Londyn

Witaj
Wlasnie jestem na etapie sales day book i mam w ksiazce rozrysowany taki schemat co gdzie idzie...sales day book, general ledger, cash book i sales ledger. Jesli chodzi o zapisywanie czekow na debit w cash book, to chyba idac tokiem double entry money into bank accound debit a money out credit. W tym wypadku pieniadze wplywaja na konto wiec debit. Natomiast w general ledger (SLCA) zapisujemy na credit poniewaz decrease in liabilities. PAmietasz na pewno zasade Dead i Click. Wiem czasami to wszystko pokrecone, ale ja do upartego cwicze double entry bo potem wszystko na tym bazuje.
NA tym wykresie invoices total z sales day book przechodzi na debit w general ledger (increase in liability) a pieniadze wplacone czekami przechodza z cash book na credit w general ledger (decrease in liability) no i tak sie to balansuje. Wprawdzie jeszcze nie przerabialam cash book, ale z tego co widze to day sales/purchase book to co innego niz cash book. Day sales book pokazuje invoices czyli co kto nam dluzny, a cash book to co nam juz zaplacono i balans general ledger.

Ja naszczescie mam egzamin z BA1 dopiero w grudniu, juz prawie 70% materialu przerobilismy, wiec mam nadzieje, ze caly listopad bedziemy to wszystko cwiczyc. Niby nie jest to wszystko takie trudne, ale trzeba duzo zadan rozwiazywac by sie wprawic i nie robic bledow. Mam nadzieje, ze conieco rozjasnilam, ale to tak jak ja to rozumiem, wiec moge sie mylic. Jutro dopytam, czy ide odpowiednim tokiem rozumowania:)

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Moniaaa81

Post #7 Ocena: 0

2012-10-10 01:43:59 (12 lat temu)

Moniaaa81

Posty: 139

Kobieta

Z nami od: 27-09-2012

Skąd: Londyn

Jeszcze moze sprostuje z tym General Ledger.Gdy popatrzysz na zasade Dead - Click, to jesli zwieksza ci sie dlug(liabilities increase) zapisujesz na credit site, a jak zmniejsza sie (decrease) to na debit. NAtomiast w General ledger (SLCA) zwiekszony dlug zapisujemy na debit, a zmniejszony na credit...dlatego, ze to nie nasz dlug, a dlug klienta, jest na odwrot.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dangerous__girl

Post #8 Ocena: 0

2012-10-10 11:11:55 (12 lat temu)

Dangerous__girl

Posty: 1760

Kobieta

Z nami od: 13-02-2011

Skąd: London

Ja zrobilam tak samo jak ty rozpisalam sobie sales/ purchase/ returns day book, gdzie co ma byc, aczkolwiek juz wszystko wykulam i wiem gdzie co idzie, jednak cash book to zupelnie inna bajka. Wielbicielka wyjasnila mi o co chodzi, takze mniej wiecej to rozumie, no ale jeszcze ucze, glownie to robie cwiczenia, bo practice makes perfect:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Moniaaa81

Post #9 Ocena: 0

2012-10-25 11:22:05 (11 lat temu)

Moniaaa81

Posty: 139

Kobieta

Z nami od: 27-09-2012

Skąd: Londyn

Witam. Pierwszy egzamin, WEAF juz za mna. Musze przyznac, ze byl bardzo latwy i na 20 osob w grupie tylko jedna nie zdala. Tak ,ze ciesze sie, ze nowy format, bo w starym na pewno byloby trudniej. Wczoraj tez mielismy egzamin testowy z dotychczasowych zajec, tzn wszystko oprocz cash book i petty cash. Jeszcze ponad miesiac nauki, wiec powinnismy duzo praktykowac, bo material praktycznie przerobiony. Musze wam powiedziec, ze wiekszosc Anglikow w mojej grupie w ogole sobie nie radzi i takie durne pytania zadaja, ze ja to bym sie pod ziemie zapadla. Na dodatek pracuja w TAX office. Obcokrajowcy zdecydowanie bardziej przykladaja sie do nauki i chca sie czegos nauczyc. Tak ,ze dziewczyny glowa do gory, najwazniejsze to odpowiednie podejscie do sprawy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

blackmargo

Post #10 Ocena: 0

2012-10-28 21:25:26 (11 lat temu)

blackmargo

Posty: 255

Kobieta

Konto zablokowane

Z nami od: 26-09-2012

Skąd: Londyn

ja korzystam z ksiazki Dr Peter Marshall'a "Mastering Book-keeping", ksiazka dodatkowo zawiera przyklady testow egzaminacyjnych (ICB,IAB,OCR,AQA GCE,AAT) z odpowiedziami :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,