MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nieobecność dziecka podczas roku szkolnego. Pomocy!

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 3 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Twinkle

Post #1 Ocena: 0

2018-04-03 20:34:15 (6 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

w wolnej chwili dzis wieczorem napisze jal to u nas wyglada jeszcze co roku kilka dni przed koncem roku szkolnego
lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Twinkle

Post #2 Ocena: 0

2018-04-03 21:21:27 (6 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

Ja mam troje dzieci i odkad pamietam zawsze jedziemy okolo 8-10 dni szkolnych przed kncem roku.
Nie mialam nigdy zadnych problemow ani w poprzedniej szkole ani w terazniejszej.
Moje dzieci ucza sie bardzo dobrze,najstarszy syn jest w 6 klasie.Wszystkie testy egzaminy wstepne itd..zawsze bardzo dobrze.
W ciagu roku szkolnego nigdy nie opuszczaja szkoly,nie spozniaja sie.My jako rodzice dbamy o kontakt ze szkola,dyrektorem itd...
Po prostu kilka miesiecy/tygodni prezed wyjazdem pisze podaniez wyjasnieniem sytuacji,opisuje samedziecize ucza sie dobrze,maja 100 procent obecnosci,zadnych problemow,i prosze o zezwolenie na wczesniejszy wyjazd,zazwyczaj to 7-max 10 dni szkolnych przed koncem roku.I pisze tez ze moge wziac od naczycieli material i przed wyjazdem wszystko przyniesiemy.
Aha glownym powodem w podaniu jest to ze rzadko widujemy sie z rodzina ale najwazniejszym powodem jest to zeceny na kila dni pzred koncem roku sa w miare ok natomiast rowno z koncem roku to juz kosmos,Biorac pod uwage nasza rodzine of 5 jest to spora sumka.
W poprzedniej szkole mialam zawsze usprawiedliwione,od kilu lat jestesmy w nowej szkole i tez mialam usprawiedliwione potem zmienil sie dyrektor mlody ambitny i oczywiscie odrazu poszlam do niego wyjasnilam mu sytuacje i nawet powiedzial ze mnie rozumie bo sam mam dzieci i wie jakei sa ceny jak zaczyna sie wolne.
Powiedzial mi ze nie usprawiedliwi ale mam sie nie martwic i jechac.
I ta bylo zawsze jedziemy wczesniej w poprzednim roku nawet sie zdziwilam bo zwalnialam dzieci chyba 8 dni a potem na raporcie okazalo sie ze tylko 5 mam nieusprawiedliwionych.ale i tak biorac pod uwage caly rok i to jak sie ucza i ze nigdy nie opuszczaja szkoly w ciagu roku bylo to kropla w morzu:)
W tym roku tez mam juz kupione bilety na chyba 7 dni przed,jeszcze podania nei zanioslam ale niedlugo zaniose.
Najwazniejsze to szczera rozmowa z dyrektorem i podanie z wyjasnieniem.
Moja kuzynka niedawno jechala na wczasy do Hiszpanii chyba i wziela syna 5 dni przed half term z powodu ogromnej roznicycen biletow dostala odmowe ale kary nie bylo.Ona tez napisala podanie.
lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lolcia86

Post #3 Ocena: 0

2018-04-04 20:21:21 (6 lat temu)

lolcia86

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 12-02-2014

Skąd: Rochdale

Twinkle ja zlozylam papierek z prosba o wolne. Wypunktowalam wesele, chrzciny bratanicy, wizyty lekarskie syna (akurat zawsze kontrolujemy go u kilku lekarzy wPL jak jestesmy), koniecznosc wyrobienia dwoch dowodow osobistych, oraz ze chcialabym aby dzieci spedzily troche czasu z rodzina w pl.
Dyrektorka powiedziala ze to bedzie nieusprawiedliwione i bedzie kara.
Probuje sie dowiedziec jak to dokladnie wyglada bo nawet z kara moze mi wyjsc taniej.
Boje sie natomiast ewentualnych pozniejszych problemow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-04-04 21:14:13 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wszystkie istotne powody tak naprawde moga byc realizowane w ciagu wakacji, cale 6 tygodni.
Dyrektorka zapewne ma program, wskazowki z OFSTED, by podniesc punktacje, wiec bedzie obstawala przy swoim.
Jesli mozno zalezy, to po prostu pakujecie dzieciaki, po powrocie placicie ewentualna kare i tyle.
Z pozniejszych problemow, to glownie moze byc wpis w opinii o uczniu, do nastepnej szkoly, ewentualnie rozmowa z Wami o frekwencji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #5 Ocena: 0

2018-04-04 21:28:13 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-04 21:14:13, karjo1 napisał(a):
Wszystkie istotne powody tak naprawde moga byc realizowane w ciagu wakacji, cale 6 tygodni.


U mnie cale 4 *SORRY*
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #6 Ocena: 0

2018-04-04 21:33:46 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nawet jesli, to jest miesiac na wizyty lekarskie, po rodzinie czy wyrobienie dokumentow :).
Jak rodzina miala w planach zapraszac mieszkajacych po swiecie, to po prostu ustalili termin, kiedy wszyscy maja wakacje (glownie szkoly) i wtedy organizowali imprezy, takie mile podejscie.
Z kolei ze strony gosci, wszyscy stawiaja sie w terminie i tyle.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2018-04-04 21:37:30 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak nie bedziecie robic tego notorycznie, to konsekwencje nie beda straszne. Jak juz ci powiedzieli, ze bedzie kara, to zapytaj teraz jak wysoka ta kara, twoje prawo wiedziec.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Twinkle

Post #8 Ocena: 0

2018-04-04 22:57:51 (6 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

ale jestem w szoku z ta kara.Ja z trzema roznymi dyrektorami zawsze wykazd zalatwialam pozytywnie.Eidocznie trafiam na wyrozumialych.Tym bardziej ze w ciagu romu u nas dzieci w ogole nie opuszczaja szkoly.Niektorzy rodzice nie przykladaja do tego wagi i ich dzieci czesto zaniedbuja szkole.aha jeszcze jedno.Ja pracowalam w szkole i wiem jak wyglada nauka przrd wakacjami.Jest luz.duzo zajec rekreacyjnych zawody itd...naprawde to zalezy od dyrektora.Moj terazmiejszy dyrektor tak powiedzial ze to zalezy od niego czy bedzie kara a on mnie rozumie bo sam ma rodzine😁
lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #9 Ocena: 0

2018-04-04 23:18:36 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-04-04 21:33:46, karjo1 napisał(a):
Nawet jesli, to jest miesiac na wizyty lekarskie, po rodzinie czy wyrobienie dokumentow :).
Jak rodzina miala w planach zapraszac mieszkajacych po swiecie, to po prostu ustalili termin, kiedy wszyscy maja wakacje (glownie szkoly) i wtedy organizowali imprezy, takie mile podejscie.
Z kolei ze strony gosci, wszyscy stawiaja sie w terminie i tyle.


1. żadnych lekarzy, czy to w UK, czy to w Pl.
2. na rodzinę jest zawsze tydzień
3. dokumenty na razie na 10 lat spokój ;-)

Mnie po prostu ciężko dostać urlop na te 3 tyg. bo oczywiście wszyscy jadą, a ja nie mam innej możliwości, to samo na Sylwestra.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lolcia86

Post #10 Ocena: 0

2018-04-05 09:34:58 (6 lat temu)

lolcia86

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 12-02-2014

Skąd: Rochdale

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi, musze zatem poczekac do poniedzialku i dopytac.
A zapytam jeszcze bo takie info wyszukalam, czy zawsze jest to 60 f za dziecko i za rodzica? I jak to sie w ogole nalicza za dzien czy za cala nieobecnosc?
Kurcze, zebym dzieciaki do szkoly nieposylala, spoznialy sie czy sprawialy problemy to bym jeszcze sie nie dziwila.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,