MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polska Szkoła Internetowa

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 9 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Str 9 z 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

nemesis83

Post #1 Ocena: 0

2013-06-27 20:35:00 (11 lat temu)

nemesis83

Posty: 10934

Kobieta

Z nami od: 21-01-2011

Skąd: Dorset

Cytat:

2013-06-27 20:27:10, effimd napisał(a):
Cytat:

2013-06-27 12:56:31, mak4701 napisał(a):
Rok szkolny w Libratus już się zakończył.. My za miesiąc mamy egzamin w Białymstoku... Córka kończy I klasę szkoły Podstawowej.. Czytałam we wcześniejszych wpisach, że są mamy, które już maja za sobą I klasę SP... czy możecie się podzielić czego można się spodziewac na egzaminie? Jak wygląda ten test, ile pytań, jakie to są pytania, jaki jest czas na napisanie testu ... itp... itd..

Bedę wdzięczna za każdą rade.



Rok szkolny moze zakonczony,ale nie dla nas.Zostalo nam jeszcze 3 ostatnie czesci podrecznikow plus cwiczen do zrobienia.Damy rade w koncu szkola internetowa jest elastyczna.Egzamin moja corka ma dopiero w drugiej polowie sierpnia w Krakowie.
W ubieglym roku zdawala egzamin po pierwszej klasie podstawowki.Milo wspominamy.Byl test pisemny z jezyka polskiego, angielskiego, matematyki.Pozniej ustne.Egzamin bardzo przystepny,nie pamietam ile czasu na to bylo,ale wystarczajaco.Dzieci nawet konczyly go grubo przed czasem.Dosyc prosto bylo'pod warunkiem,ze dziecko zrobilo program szkolny.Atmosfera bardzo mila.Nawet na pisemnym rodzice mogli siedziec obok dziecka, co bylo dla niego jakims wsparciem, obecnosc rodzica dodawala otuchy.Egzaminator rowiez byl w klasie.Naprawde nie ma sie czego obawiac*THUMBS Pamietam,jak po egzaminie ustnym z polskiego pani ,ktora egzaminowala corke,byla pod wielkim wrazeniem,ze corka tak plynnie czyta po polsku.To mile.Powodzenia i naparawde nie ma sie czego obawiac.Pisalam,tez kiedys,ze milo bylo spotkac na egzaminie rodzicow z dziecmi z roznych krajow.Super,ze rodzice, przykladaja sie jesli chodzi o polska edukacje swoich dzieci.


Witam,
napisalas ze córka ma egzamin w Krakowie, a ja jak teraz zapisywalam dziecko nie znalazlam tego miasta w spisie. Czy prosilas może o możliwość zdawania egzaminu w Krakowie?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

effimd

Post #2 Ocena: 0

2013-06-27 20:45:19 (11 lat temu)

effimd

Posty: 562

Kobieta

Z nami od: 10-02-2010

Skąd: londyn

Cytat:

2013-06-27 20:35:00, nemesis83 napisał(a):
Cytat:

2013-06-27 20:27:10, effimd napisał(a):
Cytat:

2013-06-27 12:56:31, mak4701 napisał(a):
Rok szkolny w Libratus już się zakończył.. My za miesiąc mamy egzamin w Białymstoku... Córka kończy I klasę szkoły Podstawowej.. Czytałam we wcześniejszych wpisach, że są mamy, które już maja za sobą I klasę SP... czy możecie się podzielić czego można się spodziewac na egzaminie? Jak wygląda ten test, ile pytań, jakie to są pytania, jaki jest czas na napisanie testu ... itp... itd..

Bedę wdzięczna za każdą rade.



Rok szkolny moze zakonczony,ale nie dla nas.Zostalo nam jeszcze 3 ostatnie czesci podrecznikow plus cwiczen do zrobienia.Damy rade w koncu szkola internetowa jest elastyczna.Egzamin moja corka ma dopiero w drugiej polowie sierpnia w Krakowie.
W ubieglym roku zdawala egzamin po pierwszej klasie podstawowki.Milo wspominamy.Byl test pisemny z jezyka polskiego, angielskiego, matematyki.Pozniej ustne.Egzamin bardzo przystepny,nie pamietam ile czasu na to bylo,ale wystarczajaco.Dzieci nawet konczyly go grubo przed czasem.Dosyc prosto bylo'pod warunkiem,ze dziecko zrobilo program szkolny.Atmosfera bardzo mila.Nawet na pisemnym rodzice mogli siedziec obok dziecka, co bylo dla niego jakims wsparciem, obecnosc rodzica dodawala otuchy.Egzaminator rowiez byl w klasie.Naprawde nie ma sie czego obawiac*THUMBS Pamietam,jak po egzaminie ustnym z polskiego pani ,ktora egzaminowala corke,byla pod wielkim wrazeniem,ze corka tak plynnie czyta po polsku.To mile.Powodzenia i naparawde nie ma sie czego obawiac.Pisalam,tez kiedys,ze milo bylo spotkac na egzaminie rodzicow z dziecmi z roznych krajow.Super,ze rodzice, przykladaja sie jesli chodzi o polska edukacje swoich dzieci.


Witam,
napisalas ze córka ma egzamin w Krakowie, a ja jak teraz zapisywalam dziecko nie znalazlam tego miasta w spisie. Czy prosilas może o możliwość zdawania egzaminu w Krakowie?


Z tego co pamietam szkole mi przydzielono.Ja zapisywalam corke poltora roku temu,troche spraw sie pozmienialo wiec i to moglo sie zmienic.Najlepiej zadzwonic do Libratus,zawsze sa pomocni.
Wiem tez ze nowoscia w tym roku jest to,ze egzamin dla klas 1-3 szkoly podstawowej mozna zdawac w Londynie.Wczesniej tej mozliwosci nie bylo.
Szkola partnerska Libratus w Krakowie nazywa sie "Inspiracja".Na stronie internetowej Libratusa jest podana,sprawdzalam przed chwila.

[ Ostatnio edytowany przez: effimd 27-06-2013 20:50 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nemesis83

Post #3 Ocena: 0

2013-06-27 20:57:03 (11 lat temu)

nemesis83

Posty: 10934

Kobieta

Z nami od: 21-01-2011

Skąd: Dorset

Jak mialam wybrac miasto gdzie ma byc egzamin, Krakowa nie mialam do wyboru. No nic, miejsce zawsze mozna zmienic, na razie zaznaczyłam Katowice.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mak4701

Post #4 Ocena: 0

2013-06-27 21:09:59 (11 lat temu)

mak4701

Posty: 845

Kobieta

Z nami od: 12-04-2007

Skąd: UK

effimd kojarze twoja wypowiedz z wczesniejszych wpisów :) Pamietam... Ogólnie sie nie stresujemy.. chciałam tylko podpytac jak to wyglada w realu bo przed nami " Ten Pierwszy raz" :)

A kojarzysz moze jakie mniej wiecej zadania mieli na tych testach i co było, tzn jakie padały pytania na egzaminach ustnych?

nemesis83 i co wybrałas, jak nie mialas Krakowa? My jak sie zapisywałysmy to moglysmy wybrac miejsce egzaminu juz z platformy Libratus.. Takze moze i ty bedziesz miala taka szanse...
Albo tak jak radzi effimd zadzwon badz napisz do nich email-a... obsluga bardzo miła i na emaile odpisuja dosc szybko :)

[ Ostatnio edytowany przez: mak4701 27-06-2013 21:11 ]

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nemesis83

Post #5 Ocena: 0

2013-06-27 21:18:59 (11 lat temu)

nemesis83

Posty: 10934

Kobieta

Z nami od: 21-01-2011

Skąd: Dorset

Cytat:

2013-06-27 21:09:59, mak4701 napisał(a):
effimd kojarze twoja wypowiedz z wczesniejszych wpisów :) Pamietam... Ogólnie sie nie stresujemy.. chciałam tylko podpytac jak to wyglada w realu bo przed nami " Ten Pierwszy raz" :)

A kojarzysz moze jakie mniej wiecej zadania mieli na tych testach i co było, tzn jakie padały pytania na egzaminach ustnych?

nemesis83 i co wybrałas, jak nie mialas Krakowa? My jak sie zapisywałysmy to moglysmy wybrac miejsce egzaminu juz z platformy Libratus.. Takze moze i ty bedziesz miala taka szanse...
Albo tak jak radzi effimd zadzwon badz napisz do nich email-a... obsluga bardzo miła i na emaile odpisuja dosc szybko :)

[ Ostatnio edytowany przez: <i>mak4701</i> 27-06-2013 21:11 ]




wlasnie z platformy wybieralam miasto, myslalam ze bedzie Krakow ale nie było wiec wybralam Katowice, ale to jest tylko wstepne miejsce i termin, tak naprawde nie mozna przewidziec co bedzie za rok.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

effimd

Post #6 Ocena: 0

2013-06-27 21:55:29 (11 lat temu)

effimd

Posty: 562

Kobieta

Z nami od: 10-02-2010

Skąd: londyn

Cytat:

2013-06-27 21:09:59, mak4701 napisał(a):
effimd kojarze twoja wypowiedz z wczesniejszych wpisów :) Pamietam... Ogólnie sie nie stresujemy.. chciałam tylko podpytac jak to wyglada w realu bo przed nami " Ten Pierwszy raz" :)

A kojarzysz moze jakie mniej wiecej zadania mieli na tych testach i co było, tzn jakie padały pytania na egzaminach ustnych?

nemesis83 i co wybrałas, jak nie mialas Krakowa? My jak sie zapisywałysmy to moglysmy wybrac miejsce egzaminu juz z platformy Libratus.. Takze moze i ty bedziesz miala taka szanse...
Albo tak jak radzi effimd zadzwon badz napisz do nich email-a... obsluga bardzo miła i na emaile odpisuja dosc szybko :)



Byly z tego co pamietam tzw.teksty wyboru: krotkie teksty do preczytania i zaznaczenie odpowiedzi a, b lub c.Jak dziecko umie czytac proste teksty ze zrozumieniem to bedzie to dla niego latwe.
Wiem,ze byla wydrukowana mapka Polski i trzeba bylo wypisac glowne miasta i rzeki w kraju.Matematyka- nie pamietam,a angielski to dla naszych dzieci to oczywiscie 'bulka z maslem'.Na ustnych z corka nie bylam,jedynie na angielskim ustnym.Po kazdym egzaminie nauczyciel komentowal rodzicowi jak poszlo.Zasada jest prosta jesli dziecko wykonalo program na podstawie podrecznikow podanych przez Libratusa z egzaminem nie powinno byc problemow.
Oczywiscie przyklady podalam na podstawie egzaminu dotyczacego pierwszej klasy podstawowki.
A tak swoja droga sama jestem ciekawa ,jak bedzie wygladal egzamin jesli chodzi o klase druga.:-]

[ Ostatnio edytowany przez: effimd 27-06-2013 21:59 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mak4701

Post #7 Ocena: 0

2013-06-28 19:24:53 (11 lat temu)

mak4701

Posty: 845

Kobieta

Z nami od: 12-04-2007

Skąd: UK

Wielkie dzieki za podpowiedzi.. Jestem pełna nadziei, ze małej pójdzie dobrze.. ale nie zaszkodzi sie dowiedziec co i jak :)

Jeszcze raz wielkie dzieki :)
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

effimd

Post #8 Ocena: 0

2013-06-28 20:13:20 (11 lat temu)

effimd

Posty: 562

Kobieta

Z nami od: 10-02-2010

Skąd: londyn

Cytat:

2013-06-28 19:24:53, mak4701 napisał(a):
Wielkie dzieki za podpowiedzi.. Jestem pełna nadziei, ze małej pójdzie dobrze.. ale nie zaszkodzi sie dowiedziec co i jak :)

Jeszcze raz wielkie dzieki :)


Jestem pewna,ze pojdzie dobrze.My tez nie wiedzialysmy czego sie spodziewac,ale watpliwosci szybko zostaly rozwiane rowniez dzieki milej atmosferze na egzaminie.Mojej corce tak sie podobalo,ze zapytala kiedy nastepny egzamin.Mam nadzieje,ze i tym razem tak bedzie.Poki co od jutra musimy przespieszyc z materialem,bo jeszcze troche mamy do nadrobienia.
Powodzenia*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

mak4701

Post #9 Ocena: 0

2013-06-30 22:03:11 (11 lat temu)

mak4701

Posty: 845

Kobieta

Z nami od: 12-04-2007

Skąd: UK

Wiadomo... stres napewno jakis bedzie.. ale tak jak wspominasz, pewnie tylko za pierwszym razem...
Moja córka miala małego stresa jak miala odbyc sie rozmowa przez skype z psychologiem.. a po rozmowie pytała czy tak bedzie czesto - bo rowniez jej sie spodobało :)

Takze, jestem dobrej mysli... :)

Dzieki raz jeszcze za informacje.

Jesli bys nie miala nic przeciwko, skrobnij po egzaminie jak wam poszło i co miałyscie...

No i równiez zycze wam powodzenia na egzaminie :)

[ Ostatnio edytowany przez: mak4701 30-06-2013 22:04 ]

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

effimd

Post #10 Ocena: 0

2013-08-27 17:42:14 (11 lat temu)

effimd

Posty: 562

Kobieta

Z nami od: 10-02-2010

Skąd: londyn

Jak tam poszly egzaminy?
Jestem w sumie pewna,ze dobrze.
My troche z przebojami tym razem,bo corka chorowala i musialysmy przesunac termin o kilka dni,ale egzamin poszedl sprawnie,atmosfera super,zadania przystepne.
Corka ma wielka satysfakcje,ze zaliczyla druga klase szkoly podstawowe.
Dzisiaj wracajac z wakacji w Polsce w drodze z lotniska,corka spytala kiedy mozemy zabrac sie za podreczniki z nastepnej klasy,taki ma zapal...
Przy okazji egzaminu w Krakowie,rynek zaliczony a nawet przejazdzka bryczka.W ogole wakacje w Polsce zaowocowaly tym,ze corka jeszcze pewmiej czuje sir w jezyku ojczystym.

[ Ostatnio edytowany przez: effimd 27-08-2013 17:46 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 9 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,