MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polska Szkoła Internetowa

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Str 2 z 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Nie_z_tej_bajki

Post #1 Ocena: 0

2011-05-18 20:21:52 (13 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Verla - powiedz mi czy rzeczywiscie w pierwszej klasie dziecko spedza 7 godzin na nauczaniu, czy to tylko czas przypuszczalny ( podany na ich stronie )?
I na czym polega rozmowa na Skypa z psychologiem - jestem umowiona na piatek juz;-).
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

verla02

Post #2 Ocena: 0

2011-05-18 20:45:59 (13 lat temu)

verla02

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 18-02-2011

Skąd: Bed :)

Nie wiem jak to jest w pierwszej klasie, ale moj syn poswieca na lekcje od 3 do 5 godzin tygodniowo, w zaleznosci od stopnia trudnosci danego tygodnia, np. na wytlumaczenie przymiotnikow i ich rodzajow musielismy poswiecic wiecej czasu. Ja mysle ze te 7 godzin to chyba max, bo dzieci uczace sie w tej szkole maja rozny stopien znajomosci jezyka polskiego.
Co do rozmowy, pamietam ja jako bardzo sympatyczna, (jezeli forma sie nie zmienila) to najpierw pytania sa do dziecka, pozniej do rodzica, ma to na celu okreslenie stopnia znajomosci jezyka polskiego u dziecka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

effimd

Post #3 Ocena: 0

2011-05-18 21:01:13 (13 lat temu)

effimd

Posty: 562

Kobieta

Z nami od: 10-02-2010

Skąd: londyn

Cytat:

2011-05-18 20:19:21, verla02 napisał(a):
Syn w przyszlym tygodniu zaczyna egzamin klasyfikujacy na zakonczenie klasy drugiej szkoly podstawowej, zobaczymy jak pojdzie, na razie powtarzamy i uczymy sie zadanego wiersza na pamiec.

Do effimd
Wiem od rodzicow, ktorych dzieci zaczely klase pierwsza SP, ze program dla wiekszosci dzieci byl za prosty, a czasami za nudny, ale w tej "szkole" to rodzic jest prowadzacym (nauczycielem), wiec mysle, ze jezeli dziecko opanowalo jakies zagadnienie, to mozna opuscic czesc zadan, my tak robimy:-)

PS. Mam nadzieje, ze to nie problem, ale zalozylam nowe konto, poniewaz moja stara nazwa (mlodytroll) nie byla za dobra.:-]

Jak sa jakies pytania, chetnie odpowiem.


Dziekuje za opinie Verla03.Podejrzewam,ze podstawa programowa dla nauczania zintegrowanego, a zwlaszcza pierwszej klasy jest dosyc prosta szczegolnie na tle brytyjskiej pierwszej klasy,(pracowalam w polskich podstawowkach),dlatego sie bardzo ciesze,ze szkola internetowa stwarza te mozliwosc nauczania domowego i to rodzic pelni role nauczyciela.:-)
Tutaj w Wielkiej Brytanii niektore piecio-szesciolatki juz pieknie czytaja proste bajki dla dzieci,a u nas w pierwszych klasach to dzieci ucza sie podstaw pisania i czytania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #4 Ocena: 0

2011-05-20 10:24:04 (13 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Effimd - dokladnie tak.
Moj synek ma 6 lat i potrafi sam przeczytac kazda ksiazeczke jaka przynosci ze szkoly ( proste, 2-3 zdania na jednej stronie ).
Niestety - gorzej jest z polskim - jak probujemu tlumaczyc, ze inaczej wymiawiamy literki po polsku buntuje sie i poprawia mnie na angielski... Dlatego uwazam, ze ta szkola to swietny pomysl - tym bardziej, ze jest praktycznie za darmo ;-).
Verla - dzieki za odpowiedz :-).
Dzis bede miala rozmowe z psychologiem ;-).
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

effimd

Post #5 Ocena: 0

2011-05-20 10:55:52 (13 lat temu)

effimd

Posty: 562

Kobieta

Z nami od: 10-02-2010

Skąd: londyn

Nie z tej bajki, powodzenia na rozmowie.Mam nadzieje,ze dasz znac jak mniej wiecej przebiega taka rozmowa,czego sie spodziewac.My wywiad mamy jutro przez skype.Ja tez sie ciesze,ze moja corka bedzie uczennica polskiej szkoly internetowej.:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

effimd

Post #6 Ocena: 0

2011-05-21 16:14:11 (13 lat temu)

effimd

Posty: 562

Kobieta

Z nami od: 10-02-2010

Skąd: londyn

I juz po rozmowie z psychologiem z poradni.Moja corka byla zadowolona z pytan i rozmowy.Bylo sympatycznie.Teraz trzeba czekac na decyzje przyjecia badz nie do szkply,gdyz jest duzo chetnych.Tak czy inaczej jeszcze tudzien trwaja zapisy,jesli ktos bylby zainteresowany.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2011-05-21 17:51:49 (13 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #8 Ocena: 0

2011-05-21 19:45:31 (13 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

My tez juz po rozmowie - wczoraj.
Syn sie fajnie bawil w trakcie, a p. psycholog bardzo mila :-).
I tez czekamy - na poczatku czerwca ma byc raport psychologa wlasnie, a pozniej info o przyjeciu.
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

verla02

Post #9 Ocena: 0

2011-06-08 19:26:33 (13 lat temu)

verla02

Posty: 30

Kobieta

Z nami od: 18-02-2011

Skąd: Bed :)

I juz po egzaminie:-)
Nie bylo tak zle. Egzamin skladal sie z dwoch przedmiotow (nauczanie zintegrowane klasa II SP) pierwszy z jezyka angielskiego, drugi z jezyka polskiego polaczonego z matematyka, przyroda i geografia. Mozna bylo wybrac termin egzaminow, my mielismy tygodniowa przerwe miedzy pierwszym a drugim egz.

Oba egzaminy skladaly sie z dwoch czesci: pisemnej i ustnej.
Egzamin z angielskiego dla dzieci uczacych sie tu w UK to tylko formalnosc (jak masz na imie, jaki jest Twoj ulubiony kolor, Twoj ulubiony przedmiot i dlaczego itp.) - wczesniej na platformie internetowej byly podane wymagania do egzaminu.
Egzamin z "nauczania zintegrowanego" dla mojego syna byl juz trudniejszy. W czesci pisemnej mial opisac zwierze przedstawione na zdjeciu (w poleceniu mial przykladowe wyrazy np. mala/duza glowa, ostre/tepe pazury itd.), reszte zadan bylo w formie testu np. ktore zdanie jest prawdziwe, przyporzadkuj podpisy do podanych zdjec, uporzadkuj w kolejnosci alfabetycznej itp. W czesci ustnej: powiedzenie wiersza z pamieci (wczesniej mielismy podane wytyczne do egzaminu, w tym takze ktory wiersz nauczyc sie na pamiec), liczenie w pamieci, wymienic klika zabytkow w Krakowie lub w Warszawie.
Uwazam, ze jezeli przerobi sie z dzieckiem wiekszosc lekcji, a na koncu zrobi sie przypomnienie, to dziecko zda, jesli jednak bedzie sie chcialo "nadrobic" wszystko w miesiac, to ze wzgledu na dosc duza ilosc materialu, moze byc trudno otrzymac dobra ocene.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Nie_z_tej_bajki

Post #10 Ocena: 0

2011-06-08 20:03:46 (13 lat temu)

Nie_z_tej_bajki

Posty: 7186

Kobieta

Z nami od: 23-08-2010

Skąd: Tam, gdzie pachnie kawą ;-)

Czyli nie bylo tak ciezko ;-).

Ja dostalam kilka dni temu raport psychologa z przeprowadzonej rozmowy oraz informacje ze szkoly, ze syn zostal przyjety :-).
Nie myśl o szczęściu. Nie przyj­dzie - nie zro­bi Ci za­wodu.... Przyj­dzie - zro­bi niespodziankę :D. W życiu niczego nie żałuj! Po prostu Carpe Diem!!! :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 2 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,