MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Polskie dziecko w szkole brytyjskiej

« poprzednia strona

Strona 13 z 13 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 11 | 12 | 13 ] - Skocz do strony

Str 13 z 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

beamiel

Post #1 Ocena: 0

2013-09-15 01:16:15 (11 lat temu)

beamiel

Posty: 131

Kobieta

Z nami od: 22-08-2012

Skąd: liverpool

witajcie odswieze temat
moje dzieciatko obecnie 4 latka chodzi do recepcion
wszesniej chodzila do tej samej szkoly tylko nursery pare miesięcy
nic nie mowila po angielsku teraz sa widoczne postepy ale jest jedna sprawa co mnie martwi i nie daje spac po nocach....
dodam ze ta szkola jest nie wliczajac mojej malej w 100%angielska
ona nie ma kolezanek ... na tzw. wywiadowce w nursery pani powiedziala mi ze moje dziecko jest po prostu takim typem samotnika gdy maja czas na zabawy bawi sie sama zabawkami ale gdy czas na wspolne zabawy chetnie bawi sie z dziecmi-jakos mnie to wtedy nie zmartwilo
jednak gdy bylismy w pl widzialam ze swietnie bawi sie z dziecmi i zaprzyjaznia jednak tutaj bez zmian. nie chce slrzywdzic swojego dzieka bo obawiam sie ze po prostu te dzieci moga ja nieakceptowac (czasem wspomni o tym ze chlopcy ciagna ja za wlosy, ze jakas dziewczynka jej cos zabierze-- ale mino wszystko co dzien wstaje do szkoly z usniechem i nie placze i jest szczesliwa)
nie dawno sie przeprowadzilismy i po rozmowie z nauczycielkami ktore stwierdzily ze bedzie lepiej dla dziecka jak zostanie w tej szkole, wiec jej nie przenosilam i teraz kawal dojezdzamy. obok mnie jest szklola gdzie chodza dzieci rowniez z pl rodzin - nie raz moje dzecko zapytane czy chcialaby chodzic do szkoly z pl dziecmi opowiadala ze tak.
i nie wiem co mam zrobic co prawda to dopiero tydzien recepcion ale wstawala chetnie i zostawala w szkole bez placzu jedynie po szkole nigdy nie chce tak od razu wszyskiego opowiadac, i nigdy nie wspomina o kolezankach nawet imion nie zna dzieci
zmieniac szkole czy nie?
czy ktos moze mial podobne doswiadczenia?
prosze o porade

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2013-09-15 09:05:49 (11 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak dziecko nie ma rodzenstwa w domu, to nie bedzie koniecznie od razu potrzebowac towarzystwa dzieci do zabawy w szkole/przedszkolu, jak widac dziecko jest zadowolone i bez problemu idzie do szkoly. Po jakims czasie dojdzie do tego, ze do niektorych zabaw lepiej miec towarzystwo.

To, ze nie opowiada co robila w szkole? Zadawaj na poczatek konkretne pytania, nie ogolne (co robilas?), bo w szkole jest tyle bodzcow, tyle sie dla takiego dziecka wydarzylo, ze nie jest w stanie czase wyroznic i powiedziec. Taka reakcja jest normalna, jak przygladniesz sie innym dzieciom, to zauwazysz ze nie jest jedynym dzieckiem, ktore "nie pamieta" co robilo w szkole.

W Reception jest nowa pani, pewnie sa w nowej klasie, daj dziecku chwile na oswojenie sie z nowymi warunkami. Pobaw sie z dzieckiem w szkole w domu i zobaczysz ile rzeczy dziecko pamieta. Najwazniejsze ze idzie bez przymusu, widac jej sie podoba.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2013-09-15 10:02:51 (11 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Jak dziecko chce do tej nowej szkoły,w dodatku bliżej - przepisz. Z "paniami" nie masz co rozmawiać. One zawsze przedstawią wszystko tak, że jest w porządku, że dobrze wykonują swoją pracę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

kik1976

Post #4 Ocena: 0

2013-09-15 10:20:45 (11 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

dziecko ma 4 lata, jesli sadzisz, ze bardziej sie rozkreci, jesli beda polskie dzieci, to nie pytaj sie szkoly, tylko przepisz i juz.
pozatym jest tak, jak ada mowi.
jednak faktem jest, ze nigdy nie wiesz co bedzie w nowej szkole,mozeby byc dobrze, albo i calkiem odwrotnie.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

beamiel

Post #5 Ocena: 0

2013-09-28 00:10:08 (11 lat temu)

beamiel

Posty: 131

Kobieta

Z nami od: 22-08-2012

Skąd: liverpool

dziekuje wszystkim za pomoc
jednak nie zmienilam szkoly
mala jest zadowolona i bardzo lubi swoja szkole
zadziwia mnie ze tak szybko chwyta jezyk
i co wazne jest szczesliwa
pozdrawiam serdecznie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #6 Ocena: 0

2013-10-03 09:12:30 (11 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2013-09-28 00:10:08, beamiel napisał(a):
dziekuje wszystkim za pomoc
jednak nie zmienilam szkoly
mala jest zadowolona i bardzo lubi swoja szkole
zadziwia mnie ze tak szybko chwyta jezyk
i co wazne jest szczesliwa
pozdrawiam serdecznie


To dlatego, ze nie ma polskojezycznych kolezanek i kolegow.

Nasze tez tak mialy.

Reszta /szybkie lykanie angielskiego/ to norma.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 13 z 13 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 11 | 12 | 13 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,