MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

The Sound of Muzik.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: +1

2021-03-07 19:36:09 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14697

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Temat otwarty, w ktorym mozna dyskutowac o muzyce.

Ja zaczne od tego co na temat muzyki mowi nauka:

The Science Of Music

Dwa opsty to follow, jako ze nie mozna wrzucac 2x yt w jednym wpisie (przy okazji to tez nowosc, kiedys bylo mozna bez problemu)

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2021-03-07 19:45:06 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14697

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Charles Limb on improv

Derek Paravicini and Adam Ockelford

Przy okazji polecam tez ksiazke Olivera Sacks's Muzykofilia. Ciekawy zbior case studies profesora neurologii (OS) o przypadkach nieuleczalnych: 8 i innym umuzykalnieniu znikad albo i po porazeniu piorunem:

Sacks, O. (2007) Musicophilia: tales of music and the brain
New York, Knopf.

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 07-03-2021 20:22 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ROTAREDOM

Post #3 Ocena: 0

2021-03-08 11:17:46 (3 lata temu)

ROTAREDOM

Posty: 3519

Mężczyzna

Z nami od: 05-02-2011

Skąd: 英國


Muzyka jest od tego zeby jej poprostu słuchać. Jak zaczniemy o niej dyskutować to zabraknie czasu na słuchanie. Ktoś uważa innaczej?
Poniżej Sabaton heavy metal band ze Szwecji, ale akcja teledysku dzieje sie na statku więc można by powiedzieć ze to szanty. ;-)

SABATON - Bismarck



nie bede pisał co ten teledysk wyprawia z moja d**ą. Wole jakąś ciekawostke

Utwór traktuje o niemieckim pancerniku Bismarck z okresu II wojny światowej. Został zatopiony 27 maja 1941 r. podczas pierwszego rejsu bojowego. Był on główną jednostką pośród dwóch tego typu niemieckich pancerników zbudowanych przez Kriegsmarine, krótko przed wybuchem II wojny światowej. Pancerniki te były największymi okrętami w historii niemieckiej marynarki wojennej i najcięższymi pancernikami, jakie kiedykolwiek zbudowano w historii Europy. Ciekawym elementem historii pancernika wydaje się być kocur, którego już po zatonięciu okrętu niemieckiego załoga niszczyciela „Cossack” (brytyjski niszczyciel) uratowała z wody maskotkę załogi pancernika – dużego, czarnego kota. Zwierzak dostał od Brytyjczyków imię „Oskar” i pływał kolejno na niszczycielu „Cossack”, a po jego zatopieniu w październiku 1941 roku przez okręt podwodny U-563 – na lotniskowcu „Ark Royal”. Gdy i ten okręt zatonął w połowie listopada 1941 roku na Morzu Śródziemnym, po trafieniu ledwie jedną torpedą – do kocura przylgnęła opinia, że przynosi on pecha. Oskara wysadzono na ląd, umieszczając go najpierw w jednym z biur w Gibraltarze, a w końcu w Sailor’s Home w Belfaście, gdzie około 1955 roku kot z „Bismarcka” dokonał żywota, przeżywając „swój” pancernik o niemal półtorej dekady.

______________________________________________________________ گاو نر اینترنتی

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2021-03-08 19:19:09 (3 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Dzisiaj znaleziony przypadkiem zespół i odsłuchuje juz kolejny kawałek
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2021-03-08 20:21:33 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14697

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Wy to ale macie jazdy, Rot i Efka. Historia czarnego kota ciekawa zaiste, choc pan na wokalu Sabatona to jak na metalowca jakis taki lysawy. No, ale i tak mi bardziej w moim typie od tego z clipu Efki, pozal sie boze coz to za wymieknieta chlopczyna. Ok, aby jakos sie wpasowac w te wasze klimaty, niech wam bedzie- The Sound of Music!



:-8
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2021-03-08 20:30:00 (3 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2021-03-08 20:21:33, galadriel napisał(a):
No, ale i tak mi bardziej w moim typie od tego z clipu Efki, pozal sie boze coz to za wymieknieta chlopczyna.

Ale czego się czepiasz kobieto...ładny, hamerykański :-)


Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2021-03-08 20:38:14 (3 lata temu)

galadriel

Posty: 14697

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

No popatrz, popatrz, ktoz by pomyslal. Ten Malenczuk to ponoc te sniegi i laki biale to taka prznosnia o amfetaminie czy kokainie jest. Czy cos. Tak wiec, aby nie off topowac ani z tematu nie zbaczac, choc bardzej pasowalby moze i Cabaret Voltaire, jednakowoz pozostaniemy przy muzyce, niekoniecznie na haju niekoniecznie kociej.



:-8
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ListyzArni

Post #8 Ocena: 0

2021-03-09 00:42:18 (3 lata temu)

ListyzArni

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak zobaczyłem, temat Galadriel to sie ucieszyłem , bo przecież każdego dusza gra muzyką. Tak przeróżną i barwna jak orkiestra jego uczuć :)
Zagram wam cos z klasyki. Dwa utwory. Mojego ukochanego Dvoraka , 9 -tka z Nowego Swiata , dawkując nie za długie fragmenty tych niesamowitych symfonii.I Czajkowskiego, a o nim w drugim poście . I więcej z ,,Poważnej,, wam nie zapodam, spoko :)
Kocham Muzykę.Może zrobić we mnie wszystko, na co jej wyobraźnia pozwoli,a wrażliwość pragnie.
Dla mnie muzyka to najlepszy przyjaciel i najcudniejsza kochanka .Przyjaciel,bo zawsze mnie wesprze , gdy mam wszystkiego dosyć , a kochanka ,bo pieści moje uczucia w dźwiękach miłości w przelotnym , odlocie :)

a Dvorakowi dajcie chociaż szansy 1,5 minuty ;)


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ListyzArni

Post #9 Ocena: 0

2021-03-09 01:03:03 (3 lata temu)

ListyzArni

Posty: n/a

Konto usunięte

Galadier , The Phantom of the Opera jest na mojej liście must see , fajnie ,ze go zagrałaś nam .Choć nie wiem, czy ,,dziecioki,, ;) bawiąc sie z Pudelkiem i łódeczką Bismarka, Uważały na Niego...
Dla mnie posłuchać i zobaczyć takie arcydzieła to poczuć baśn w sobie ;)

Obiecałem Wam Czajkowskiego w drugim poście, bo dwa geniusze w jednym na MW nie przejdą :)
Pewnie ktoś liczył, że zapomnę ? Ja jestem nieunikniony jak podatki, no sorry :)
Poza tym dzięki mojemu Alzheimerowi, choć nie wiem , gdzie zmierzam to robie to zapamietale :)
W ostatniej chwili zmieniłem zdanie , bo miałem rozterkę , dac fragment symfonii, a może Dziadka do orzechów ? W końcu wybrałem mój ukochany fragment z Jeziora Łabedziego :



[ Ostatnio edytowany przez: ListyzArni 09-03-2021 01:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ROTAREDOM

Post #10 Ocena: 0

2021-03-09 17:37:07 (3 lata temu)

ROTAREDOM

Posty: 3519

Mężczyzna

Z nami od: 05-02-2011

Skąd: 英國


Indila - Parle à ta tête



najlepszy jest początek teledysku a potem refren
Parle à ta tête
Parle à ta tête
Parle à ta tête




______________________________________________________________ گاو نر اینترنتی

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,