MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Postów: 69

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

nEUROn

Post #1 Ocena: 0

2020-03-29 14:37:40 (4 lata temu)

nEUROn

Posty: 3102

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2015

Skąd: UK

Akurat teraz przyszedł czas żeby mieć naprawdę jakieś zainteresowanie zamiast siedzieć cały dzień przed tv i usypiać przed serialami.
Jeszcze gdyby szła Izaura.:-[

A trawa skoszona, zielsko wyrwane, krzaki przycięte rośliny posadzone, schody, i tarasy karcherem wyczyszczone.
A to dopiero pierwszy tydzień kwarantanny.
I żona nie musiała o to prosić 10 razy.
To że 80% zrobione rękami syna, ale ktoś musiał przecież nadzorować.
Młodzi nie zawsze odróżniają chwasty od kwiatów i trzeba patrzeć na ręce. :-]

Wracając do sedna.
Jeszcze zanim rozszalał się covid i stał się modny, postanowiłem wrócić do moich młodzieńczych zainteresowań. Może to dziwne że w młodości takie zainteresowania bo to raczej w dzisiejszym czasie dla wapniaka , ale wtedy nie było kompa, 300 kanałów w tv, dronów to ja akurat takie miałem równolegle do modelarstwa lotniczego.
Jak nie patrząc zainteresowania bardzo zbliżone.
Miesiąc temu kupiłem klatkę i 3 kanarki.
Bolek, Lolek i Tola.

Gdy zaczęło się na ostro z wirusem i ostrzeżeniem przed wprowadzeniem kwarantanny w ostatniej chwili kupiłem jeszcze jednego kanarka i jeszcze większą klatkę.

Teraz gdy siedzę w pracowni i wykańczam modele których prace zawiesiłem z braku czasu, na stopach śpi mi pies (jak ma ochotę) a z boku dokazują i śpiewają kanarki.

Może kiedyś dojdzie jeszcze czerwony, czarny agat i kobaltowy.
Oraz duża woliera na zewnątrz.

Kobaltowy i czarny agat znalazłem, ale niestety w Polsce.
Nie ten czas inaczej bym pojechał i kupił.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2020-03-29 14:45:06 (4 lata temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Super przestronna klatka i mega słodziaki. *FLOWER* Kanarki są bardzo wdzięcznymi stworzeniami
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #3 Ocena: 0

2020-03-29 14:45:49 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cudne :-)

A ja mam w szafie chyba z 10 pudełek puzzli - puzzle uwielbiam i układałam jak świat nie wiedział co to internet ;-) już nawet jak świat wiedział, to nie bardzo było co z tym internetem robić, to dalej układałam, przeważnie 3000 - 5000 - 10000 - w szafie mam kolekcję specjalnej trudności pozostawioną na "czasy wojny" ;-) ... ale internetu jeszcze nie wyłączyli :-] :-] :-]
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2020-03-29 14:51:43 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ja jeszcze kilka miesięcy kupiłem najprostsze najtańsze akwarium 12 litrów i wpuściłem tam 4 male rybki, nawet sam nie wiem jakie , po kilku tygodniach dostały białych plamek i zdechły (pani w sklepie powiedziała że byłem po prostu unlucky), nie wiedziałem jak wytłumaczyć to synowi to powiedziałem , że są w szpitalu , nie poddałem się kupiłem nowe , tylko teraz 3 , jedna musiała zostać w szpitalu ;) i żyją tak wesołe już kilka miesięcy , myślę teraz nad rozbudową , większe akwarium , stopniowo , może teraz 24 litry i dokupienie 3-4 kolejnych rybek

Fajne te kanarki , jak byłem mały to miałem jednego , niestety pewnego dnia mama postawiła klatkę na parapecie i zdechł , nie wiem od czego , mieszkałem w kamienicy , jak miałem te 6-7 lat to były tam jeszcze drewniane okna , może przeciąg

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 29-03-2020 14:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

xxxx1234

Post #5 Ocena: 0

2020-03-29 15:15:47 (4 lata temu)

xxxx1234

Posty: 691

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2020

Skąd: ...

W moim przypaku to raczej pasja, a wręcz miłość, która towarzyszy mi od 18 lat, a koronawirus praktycznie pozbawił mnie możliwości jej uprawiania, a mowa tutaj o wspinaczce górskiej i skalkowej. Wszystkie centra wspinaczkowo-treningowe zamknięte pozostają tylko treningi w domu no i jazda na rowerze, którą od zawsze traktowalem jako uzupelnienie treningu wspinaczkowego.
:-[

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

nEUROn

Post #6 Ocena: 0

2020-03-29 15:15:47 (4 lata temu)

nEUROn

Posty: 3102

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2015

Skąd: UK

Kanarki nie mogą być w pełnym słońcu.
To może je zabić.
Białe plamy to może posocznica.
Jeśli nie ma czasu na intensywne dbanie o akwarium lepiej kupić rybki zimnolubne.
Ale jestem przeciwny jak i świat obrońców zwierząt,trzymania dużych złotych rybek w akwariach małej pojemności.
Lub dać delikatną grzałkę i kupić jednego ale tylko jednego bojownika syjamskiego.
Nie potrzebuje dużego napowietrzania zbiornika ale filtr wskazany.
Lubi też w jednym końcu akwarium rośliny.
I pokarm nie tylko suchy ale i żywy.

Tu też teraz są obostrzenia co do bojownika i wielkości akwarium.
Kiedyś ludzie trzymali je w pojemnikach wielkości słoika na weki bo mogą pobierać tlen z atmosfery.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: 0

2020-03-29 15:23:58 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-03-29 14:51:43, Wielim napisał(a):
Ja jeszcze kilka miesięcy kupiłem najprostsze najtańsze akwarium 12 litrów i wpuściłem tam 4 male rybki, nawet sam nie wiem jakie , po kilku tygodniach dostały białych plamek i zdechły (pani w sklepie powiedziała że byłem po prostu unlucky), nie wiedziałem jak wytłumaczyć to synowi to powiedziałem , że są w szpitalu , nie poddałem się kupiłem nowe , tylko teraz 3 , jedna musiała zostać w szpitalu ;) i żyją tak wesołe już kilka miesięcy , myślę teraz nad rozbudową , większe akwarium , stopniowo , może teraz 24 litry i dokupienie 3-4 kolejnych rybek

Fajne te kanarki , jak byłem mały to miałem jednego , niestety pewnego dnia mama postawiła klatkę na parapecie i zdechł , nie wiem od czego , mieszkałem w kamienicy , jak miałem te 6-7 lat to były tam jeszcze drewniane okna , może przeciąg

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Wielim</i> 29-03-2020 14:53 ]




Wielim, ty te ryby co zdechły wrzuciłeś do nie odstanej wody z kranu, z tego co pamiętam ;-) - woda do nowego akwa musi odstać co najmniej 24h + są specjalne uzdatniacze w kropelkach, które jeszcze lepiej przygotują środowisko dla rybek - akwarium to nie jest tania zabawka, ryby może i tanie (niektóre ;-) ) ale filtry, światło, rośliny, cała reszta ...

Zabawę z akwarium skończyliśmy po zakupie (tego) domu 10 lat temu - niestety zbyt słonecznie dla wody stojącej ;-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2020-03-29 15:45:06 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Moje główne hobby ma teraz marne szanse na uprawianie. Aczkolwiek ciągle mozna jeździć samochodem i ciagle mozna robić zdjęcia, co uskutecznialam w zeszłym tygodniu. Można tez samotnie zwiedzać najbliższe okolice w ramach spacerów.

Hobby domowych za bardzo nie mam, a raczej nie chce mi się ich uprawiać.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2020-03-29 16:08:05 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

To małe rybki po 3 centymetry max , nawet w tym 12l akwarium wygląda że mają dość dużo miejsca , wg obsługi sklepu mógłbym dorzucić czwarta ale nie chce . To rybki zimno wodne , mało z nimi opieki , raz na tydzień wymiana 30% wody za pomocą specjalnej pompki by kupki z dna zebrać przy okazji , raz na dwa miesiące zmieniam całą wodę , tylko wcześniej daje jej odczekać dobę. Jakieś płyny specjalne też wlewam . To najprostsze do utrzymania rybki . Innych nie chce . Nie chce się bawić w rośliny czy temperatury i tak dalej . Może rozbuduje te rybki , powiększe dwukrotnie akwarium i wpuszczę 3 dodatkowe . Wystarczy . I tak nie mam warunków i pieniędzy na taką "rybkę" która bym chciał w akwarium a mianowicie Żarłacz czarnopletwy ;)
Co do jazdy samochodem , wczoraj byłem w lesie . Specjalnie po południu w odludnym miejscu , żywej duszy nie spotkaliśmy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #10 Ocena: 0

2020-03-29 16:25:33 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Jazda konna- cetrum jezdzieckie zamkniete.
Plywanie- silownie i plywalnie zamkniete.
MMA- klub zamkniety.
Chociaz spacery/ treningi wypady z psem- nie mam psa.

: /
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,