MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Zainteresowanie z nudów

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

niebieskieucho

Post #1 Ocena: 0

2019-11-29 17:51:39 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Czekając na opóźnione o dwie godziny leciadło do Katowic, z nudów trafiłem do pokoju modlitw by sobie go obejrzeć :)
Tak oto on się przedstawia na Lotnisku w Luton:

--
Wszystkie religie są diabła warte
All religions are devil worth
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

gosian

Post #2 Ocena: 0

2019-11-29 19:16:12 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Na jakiej podstawie wyciagasz wnioski, że wszystkie religie są diabła warte?
Każdy wierzy w to, co chce. I nie ważne w co się wierzy, tylko jak. Jaka ta wiara w nas jest i jakim się jest człowiekiem. Każdy gdzieś tam będzie kiedyś rozliczony, jak przyjdzie na niego czas.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

niebieskieucho

Post #3 Ocena: 0

2019-11-30 09:42:00 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-11-29 19:16:12, gosian napisał(a):
Na jakiej podstawie wyciagasz wnioski, że wszystkie religie są diabła warte?

Bo sa irracjonalne.
Cytat:

Każdy wierzy w to, co chce. I nie ważne w co się wierzy, tylko jak. Jaka ta wiara w nas jest

A jak nie wierzy, to co?
Cytat:

i jakim się jest człowiekiem.

Jakim sie jest czlowiekiem, w zasadzie nie decyduje jego swiatopoglad. A jezeli takowy decyduje, to tacy wierni sa indoktrynowani i maja na to przyzwolenie/nakaz, tak jak to jest w przypadku wojujacego islamu.
Cytat:

Każdy gdzieś tam będzie kiedyś rozliczony, jak przyjdzie na niego czas.

Gdzie? W zaswiatach? :) Kto chce, niech sobie w to wierzy.

--
Anioł Struś zawsze chowa głowę w piasek, gdy zaczyna się dziać coś niedobrego
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

SweetLiar

Post #4 Ocena: 0

2019-11-30 10:00:40 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Jeśli ktoś nie wierzy to jego sprawa i wyłącznie jego. Jak nie wierzę w Johowe to nie chodzę po salach królestwa, nie nagrywam ich telefonem i nie zakładam o tym wątków na forach. A już napewno nie napisałabym czy nie powiedziała o Aniele Stróżu Anioł Struś. Z szacunku dla innych, których mogłoby to urazić.

Swoją drogą fascynujące jest to ile energii wkładają ateiści w przekonywanie swojego otoczenia o nieistnieniu czegoś co przecież według nich i tak nie istnieje.
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #5 Ocena: 0

2019-11-30 10:18:08 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Jakim sie jest czlowiekiem, w zasadzie nie decyduje jego swiatopoglad.

Niebieskieucho, nie decyduje światopogląd, ale decyduje zachowanie i szacunek dla innych. Można być ateistą ale bardzo dobrym człowiekiem, nie robiacym drugiej osobie krzywdy, mam tu na myśli krzywdę fizyczną jak i psychiczną. A można być bardzo wierzącym a mimo wszystko jako człowiek "potworem".

Szanuj, nie obrażaj a będziesz szanowany i nikt cię nie obrazi. Życie daje każdemu w kość....niestety...
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

niebieskieucho

Post #6 Ocena: 0

2019-11-30 12:22:40 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-11-30 10:00:40, SweetLiar napisał(a):
Jeśli ktoś nie wierzy to jego sprawa i wyłącznie jego. Jak nie wierzę w Johowe to nie chodzę po salach królestwa, nie nagrywam ich telefonem

Ich? Ja nikogo nie nagrywalem i do glowy by mi nie wpadlo, nagrywac kogos, kto odprawia modly. Natomiast co innego filmowac przybytki wiary. Dlaczego nie?
Cytat:

i nie zakładam o tym wątków na forach.

A komu to szkodzi? Jest to przestrzen publiczna. Na terenie obiektu, do którego prawo ma kazdy podrózny, co z reszta zostalo zaznaczone. Cyt.: "Please help to keep this Prayer Room clean, tidy and welcoming to people of any faith and none." Ja wlasnie bylem tym "of none".
Cytat:

A już napewno nie napisałabym czy nie powiedziała o Aniele Stróżu Anioł Struś. Z szacunku dla innych, których mogłoby to urazić.

Z wierzacych/religii i ateistów/bezwyznaniowców mozna sie nabijac ile wlezie. Natomiast nie mozna tego robic gdy odprawiaja swoje rytualy w swojej prwywatnosci/swoich obiektach schadzek. Czy milo by Ci bylo jakby muzulmanie blokowali ulice i odprawiali publicznie swoje modly? A takie przypadki mialy miejsce.
Cytat:

Swoją drogą fascynujące jest to ile energii wkładają ateiści w przekonywanie swojego otoczenia o nieistnieniu czegoś co przecież według nich i tak nie istnieje.

Ja zrobilem tylko reportaz z tego co zobaczylem. Ani mi sie sni przekonywac kogokolwiek do ateizmu. Niemniej mam prawo oceniac cokolwiek tak, jak ja to widze.

Szczesc borze :)

[ Ostatnio edytowany przez: niebieskieucho 30-11-2019 12:23 ]

Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

niebieskieucho

Post #7 Ocena: 0

2019-11-30 12:43:05 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-11-30 10:18:08, gosian napisał(a):
Jakim sie jest czlowiekiem, w zasadzie nie decyduje jego swiatopoglad.

Niebieskieucho, nie decyduje światopogląd, ale decyduje zachowanie i szacunek dla innych. Można być ateistą ale bardzo dobrym człowiekiem, nie robiacym drugiej osobie krzywdy, mam tu na myśli krzywdę fizyczną jak i psychiczną. A można być bardzo wierzącym a mimo wszystko jako człowiek "potworem".

To prawda, ale wyznania i bezwyznaniowosc nie sa zadnymi sferami szczególnej ochrony. Ilez to razy negatywnie i pejoratywnie wyrazali sie wierzacy o ateistach i odmiennych wyznaniowo.

Szanuj, nie obrażaj a będziesz szanowany i nikt cię nie obrazi. Życie daje każdemu w kość....niestety...

Zawsze szanuje prywatnosc wyznawców i ich nie obrazam. Natomiast rozmaite religie moge sobie krytykowac i do woli mówic co o nich mysle. Przyklad: http://www.skepticsannotatedbible.com/quran/index.htm
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

niebieskieucho

Post #8 Ocena: 0

2019-11-30 12:49:20 (4 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Odpowiedz sie zdublowala, nie moge jej usunac, wiec zalaczam lekture w kwestiach religijnych

https://www.cnsnews.com/news/article/penny-starr/atheist-okay-disparage-christians-islam-limits-because-fear

http://churchandstate.org.uk/2015/10/the-problem-with-faith-11-ways-religion-is-destroying-humanity/

[ Ostatnio edytowany przez: niebieskieucho 30-11-2019 13:02 ]

Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

ZlotaPerla1

Post #9 Ocena: 0

2019-11-30 13:11:44 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-11-29 19:16:12, gosian napisał(a):
Każdy gdzieś tam będzie kiedyś rozliczony, jak przyjdzie na niego czas.


Co masz na myśli? cenę za pogrzeb? no ja na dzień dzisiejszy mam zabezpieczenie :-8
Nie wierzę w jakieś sądy pozagrobowe, sorry, słabe to.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2019-11-30 13:57:56 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Może i słabe, ale ja wierzę w reinkarnacje. Myślę, że to jak sobie "zapracujemy" w tym życiu, odbije się w kolejnym wcieleniu.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,