MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

Str 2 z 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

niebieskieucho

Post #1 Ocena: 0

2019-07-20 19:24:39 (5 lat temu)

niebieskieucho

Posty: 2443

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2019-07-20 13:45:25, darraj napisał(a):
Cytat:
Ktoś kto nazywa go szarlatanem, jest zwyczajnym ignorantem.


Cytat:

No cóż,każdy ma takich, bożków, bohaterów, na jakich zasługuje.

Jak nazwac takiego, kto zaprzecza faktom?
Cytat:

Wyłączam się z dalszej, ewentualnej, dyskusji i idę się pławić, we własnej ignorancji, któraż to sprawia że moja egzystencja, na tym łez padole, jest do zaakceptowania.


Moze bys chociaz uzasadnil nazwanie KJ szarlatanem? Slynnych jasnowidzów bylo mnóstwo, w Polsce oprócz wymienionego jest jeszcze np. Hanna Podwójci,

a najslynniejszym na swiecie bylc hyba Stefan Ossowiecki.


Ps.
A, Ziemia jest według Ciebie, płaska?


Pytanie nie do mnie, ale odpowiem - Nie plaska, ale splaszczona na biegunach.
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

darraj

Post #2 Ocena: 0

2019-07-20 19:39:31 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Niestety, tylko taką odpowiedź wymusiłem na sobie, forumowy gupek i ignorant, z góry przepraszam:-[
Cytat:
Wyłączam się z dalszej, ewentualnej, dyskusji i idę się pławić, we własnej ignorancji,
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rozrabiaka

Post #3 Ocena: 0

2019-07-20 23:04:55 (5 lat temu)

Rozrabiaka

Posty: n/a

Konto usunięte

@darraj
Nikt ci nie narzuca, ze masz wierzyć w te zdolności, ignorantem nazwałem cię tylko dlatego, ze wypowiadasz się na temat działań człowieka, gdzie nawet nie znasz jego dorobku a co gorsza wyśmiewasz.
Ja też w wiele rzeczy nie wierzę, ale przez myśl mi nie przeszło by to wyśmiewać.
Ważne by mieć otwarty umysł, nie wyśmiewać, ale zapoznać się i podjąć decyzję, czy pasuje ci to czy nie.
Pamiętam, ze w latach 80 stałem z mamą na poczcie i czekaliśmy 20 minut by było połączenie z ciotką we Wrocławiu, wchodziło się do kabiny i rozmawiało.
Gdybym wtedy miał przebłysk wizjonerski i powiedział: Wiesz mama, gdy będę w twoim wieku, będzie można się połączyć z każdym miejscem na ziemi z głosem i obrazem bez żadnych opóźnień, będzie można wysyłać w ciągu kilku sekund pomiędzy sobą piosenki, obrazy, dokumenty a telewizory będą grubości zeszytu i na pół ściany z obrazem tak wyrazistym że aż nieprawdopodobnym
Czy by się śmiała? Myślę, ze nie, bo była rozsądną babką, pewnie by stwierdziła, kto wie, może tak będzie.
A przecież wtedy to była abstrakcja
A gdybym teraz powiedział, ze za 70 lat będą specjalne tabletki, które będą uaktywniały pewne obszary mózgu i dzięki temu, osoby w jednym pokoju będą mogły "rozmawiać" bez słów.
Brzmi to niedorzecznie, ale czy jest to niemożliwe? Nie wiemy tego.
Mózg to ogromna zagadka, może wszyscy mamy takie zdolności jak on, tyle, ze są uśpione, nieaktywne.
Staram się być człowiekiem racjonalnym, trzeźwo myślącym, ale jest wiele spraw Jackowskiego udokumentowanych z postronnymi świadkami, podziękowania od Policji, chociaż ciężko im to przychodzi, podziękowania od osób na stanowiskach w Miastach, Powiatach, gdzie jego wskazania przyczyniły się do szybkiego odnalezienia ciał i dzięki temu zaoszczędzono pieniądze, bo jednak poszukiwania osób, to spore kwoty i spore zaangażowanie wielu osób.
Nie wierz we wszystko, sprawdzaj, czytaj, analizuj, ale nie wyśmiewaj i nie próbuj dyskredytować ludzi, których dorobku nie znasz, a których dokonania są udokumentowane, czy komuś się to podoba czy nie.
Nie rozumiem jak to się dzieje, ale się dzieje, to nie jest rachunek prawdopodobieństwa, bo opisać miejsce w którym się nigdy nie było ze szczegółami a później ciała są w tych miejscach odnalezione, to dla mnie spory test, bo kłóci się to z logicznym myśleniem, ale fakty przemawiają na jego korzyść.

[ Ostatnio edytowany przez: Rozrabiaka 20-07-2019 23:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #4 Ocena: 0

2019-07-21 01:23:32 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Pisząc, między innymi te słowa
Cytat:
z kim mam przyjemność rozmawiać, ale z szacunku dla siebie zostawię to bez komentarza

sądziłeś że, mnie urazisz i ustawisz w dyskusji? Teraz próbujesz w dość nieporadny sposób, argumentować swoje podejście do spraw które z pozoru są nie wytłumaczalne w racjonalny sposób. Fake newsy to nie jest wynalazek obecnych, internetowych, czasów. Jackowski, przepowiedział, Jackowski odnalazł, skąd czerpiesz tą wiedzę, tę pewność? Z internetowych portali? Z artykułów, dziennikarzy którzy dla clikbajtu napiszą wszystko co im ślina na język przyniesie.
Moje podejście do rzeczywistości jest odmienne i wygląda tak:
Obrazek
A opisują je te słowa:
Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: „Widzieliśmy Pana!” Ale on rzekł do nich: „Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę”.
J 20, 19-31
Tylko on dotknął, ja nie.Nie zobaczyłem, nie dotknąłem, po prostu nie ufam i nie dowierzam.
Tylko po co ja to piszę, ja nikogo nie przekonam, nikt mnie nie przekona, to już wole zostać tym forumowym gupkiem i ignorantem, szkoda palców i klawiatury. Wolę kpić i w@@@wiać, tak już mam i co mi zrobicie?
"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-07-21 08:33:30 (5 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-07-21 01:23:32, darraj napisał(a):
sądziłeś że, mnie urazisz i ustawisz w dyskusji?

A co Ty sądziłeś i co próbowałeś osiągnąć kpiąc sobie o płaskiej Ziemi? Ktoś rzucił temat o Jackowskim, jego umiejętnościach potwierdzonych dziesiątkami listów od policji z podziękowaniami. A Ty co robisz? Kpisz i wyśmiewasz i jeszcze jesteś urażony bo ktoś Ci odpowiedział w podobnym do Twojego stylu.
Masz prawo uważać, że jest oszustem, naciągaczem, ale przedstaw coś co rzuci jakieś światło na Twoją opinie. Które listy sfałszował, w którym miejscu kłamie? Bo na razie piszesz co Ci ślina na język przyniesie, kompletnie nie znasz tematu. Pomyliło Ci się może z wróżbitą Maciejem?
Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #6 Ocena: 0

2019-07-21 09:11:19 (5 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Słyszałam o Jackowiskm ale nie sledziłam aż tak dokładnie jego dorbku. Niemniej zawsze interesowały mnie zjawiska paranormalne. Mam podejście podobne do Rozrabiaki

Cytat:

2019-07-20 23:04:55, Rozrabiaka napisał(a):

Ja też w wiele rzeczy nie wierzę, ale przez myśl mi nie przeszło by to wyśmiewać.
Ważne by mieć otwarty umysł, nie wyśmiewać, ale zapoznać się i podjąć decyzję, czy pasuje ci to czy nie.

A gdybym teraz powiedział, ze za 70 lat będą specjalne tabletki, które będą uaktywniały pewne obszary mózgu i dzięki temu, osoby w jednym pokoju będą mogły "rozmawiać" bez słów.
Brzmi to niedorzecznie, ale czy jest to niemożliwe? Nie wiemy tego.
Mózg to ogromna zagadka, może wszyscy mamy takie zdolności jak on, tyle, ze są uśpione, nieaktywne.

Nie wierz we wszystko, sprawdzaj, czytaj, analizuj, ale nie wyśmiewaj


Ja nawet jeśli czegoś nie doświadczyłam, czy nie dotknęłam paluchem jak niewierny Tomasz, nie wykluczam pewnych zjawisk, nawet jeśli nie mogę ich racjonalnie wyjaśnić. Owszem, z biegiem lat stałam się bardziej sceptyczna przy wysypie wszelkiej maści oszustów. Staram się jednak mieć otwarty umysł.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rozrabiaka

Post #7 Ocena: 0

2019-07-21 09:49:00 (5 lat temu)

Rozrabiaka

Posty: n/a

Konto usunięte

@darraj
To oczywiście dwie różne sprawy o różnym kalibrze, ale widzę, ze dajesz cytaty z Ewangelii, czy ty jesteś osobą wierzącą?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

peters_1

Post #8 Ocena: 0

2019-07-21 10:08:04 (5 lat temu)

peters_1

Posty: 63

Mężczyzna

Z nami od: 05-02-2010

Skąd: Londyn

SzczepionkI nowoczesne sa bardzo szkodliwe. Zbuduj swoja wiedze I mozemy polemizowac. Skoro sami producenci nie wiedza co tam jest to o czym ty tu chcesz porozmawiac lub zaimponowac?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

darraj

Post #9 Ocena: 0

2019-07-21 10:21:03 (5 lat temu)

darraj

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2019-07-21 09:49:00, Rozrabiaka napisał(a):
@darraj
To oczywiście dwie różne sprawy o różnym kalibrze, ale widzę, ze dajesz cytaty z Ewangelii, czy ty jesteś osobą wierzącą?

Wierzącym? Raczej zindoktrynowany religijnie byłem i to bardzo, ale się udało, udało wyzwolić się z tych ciasnych ram.
I nie, nie dam się wciągnąć w żadne teologiczne dysputy. Howgh!

[ Ostatnio edytowany przez: darraj 21-07-2019 10:33 ]

"We're all mad here" Mad Hatter

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Rozrabiaka

Post #10 Ocena: 0

2019-07-21 10:33:06 (5 lat temu)

Rozrabiaka

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie próbuję cię wciągnąć w teologiczne dysputy
Ale skojarzyło mi się to z rozmową na pewnym forum, gdzie też była rozmowa o Jackowskim i ta osoba, głęboko wierząca, stwierdziła, ze to okultyzm i bzdury i dała podobne stwierdzenie, ze jak można wierzyć w coś tak nienamacalnego, coś czego nie można dotknąć
I tak na dobrą sprawę, nie zauważyła, jak było to absurdalne stwierdzenie i że zaprzeczyła sama sobie.
Oczywiście moje pytanie było pułapką, i cieszy mnie twoja odpowiedź, bo już myślałem, ze ignorancja to tylko wierzchołek góry lodowej

[ Ostatnio edytowany przez: Rozrabiaka 21-07-2019 10:34 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 9 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,