MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Jak Wojtek został strażakiem

 

Postów: 1

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

4ary

Post #1 Ocena: 0

2018-07-22 18:11:48 (6 lat temu)

4ary

Posty: n/a

Konto usunięte

Chyba wiekszość chłopców miała kiedyś taki plan na życie. Dziś kiedy zobaczyłem ten filmik z konwoju poskich strażaków jadących na ratunek płonącej Szwecji i przypomniała mi sie szkolna lektura.

https://www.facebook.com/Stodsvenskapolisen/videos/1021884891313752/

"Ani jednej chwili
nie ma do stracenia!
Brzdęk! — wybita szyba.
Wyniósł Wojtek Henia."

"Ujrzał Wojtka z dala
sam komendant straży.
Podchodzi do chłopca
z uśmiechem na twarzy.
Ściska dłoń, wąs gładzi.
A wąs miał jak wiecha.
- Czyn ten ciebie, Wojtku,
przemienił w Wojciecha." :-]:-]
To pierwszy dzien reszty mojego zycia

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #2 Ocena: 0

2018-07-22 18:18:40 (6 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Przenoszę wpis Darraja tutaj, żeby nie zginął w odmętach tematu Chciałem powiedzieć

Cytat:

2018-07-22 16:21:48, darraj napisał(a):
Czerwony,polski najazd na Szwecje:-]*THUMBS UP*



Na pomoc Szwedom Wyjazd do Szwecji związany jest z oficjalną prośbą tamtejszych władz, które za pośrednictwem Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności zwróciły się o wsparcie ratownicze w walce z pożarami lasów. Pożary są skutkiem fali upałów, z którymi od kilku dni zmaga się cała Skandynawia. W odpowiedzi na prośbę szwedzkich władz, MSWiA złożyło ofertę pomocy. W piątek w godzinach porannych Szwecja zaakceptowała wsparcie polskich strażaków. Już w sobotę konwój Państwowej Straży Pożarnej wyruszył do Szwecji. W skład grupy wchodzi prawie 140 strażaków oraz 44 pojazdy ratowniczo-gaśnicze. W akcji gaszenia pożarów biorą udział głównie ratownicy z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego (po 65 strażaków i po 20 pojazdów z każdego z tych województw). Dodatkowo wspierają ich strażacy z Mazowsza i Komendy Głównej PSP (9 ratowników i 4 pojazdy). Misja planowana jest na okres do 14 dni. W tym czasie polscy strażacy będą samowystarczalni pod względem logistycznym oraz medycznym. W skład grupy wchodzą również ratownicy medyczni.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,