MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

radiesteta

Post #1 Ocena: 0

2016-04-18 19:39:17 (8 lat temu)

radiesteta

Posty: 293

Mężczyzna

Z nami od: 10-12-2015

Skąd: Chatham

Cytat:

2016-04-18 16:46:31, keramczak napisał(a):
Ciekawy jestem z czym chodzą skauci do lasu,plastikowe noszą ?
Sam bym niechcial by było jak w stanach ,gdzie prawie każdy ma broń ale tu to przegięcie w druga stronę .


Masz rację. W Polsce i w Anglii tylko przestępca łatwo zdobywa broń na czarnym rynku. Uczciwy człowiek ma z tym poważne problemy i na ogół nie może mieć legalnie. Fakt ta sytuacja jest super.
Duma i honor tego bez naszej zgody nikt nam nie odbierze

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2016-04-18 23:02:12 (8 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Gdzie ty widziales skautow w lesie :]?
Jak juz jada do parku, to najwyzej zwykle noze kuchenne na survival, gdzie hotdoga trzeba pokroic ;).
http://www.gooutdoors.co.uk/expert-advice/swiss-army-knife-guide

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

myfreedom

Post #3 Ocena: 0

2016-04-18 23:17:44 (8 lat temu)

myfreedom

Posty: 656

Mężczyzna

Z nami od: 21-12-2008

Skąd: Kent

Czlowieku tu z nozem biega tylko zolnierz po Brecon Beacons..
Albo Gurkha na paradzie..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #4 Ocena: 0

2016-04-18 23:47:28 (8 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Jak byłem mały to w niemczech kupowało się "finke" czyli nóż, bagnet zazwyczaj z kopytkiem sarny, albo bagnet z dodatkowymi ostrzami i narzędziami w rękojeści i rękojeść była z rogowym obłożeniem.
Normalnie się z tym paradowało po lesie, w góry itd. Jeszcze jakoś z koncem lat 90 miałem te noże. Nóżka sarny była już wytarta z sierści, ale ostrza były solidne. Od radzieckich pancernych konserw, przez zabijanie ryb i patroszenie królików ... po robienie kanapek. Dawały radę :) Ta z racicą była jakoś z lat 70tych, pięknie wyważona. rzucona z odległości 5-10 metrów wbijała się w deskę jak w masło. A jak bawiłem się w żaglowanie to miałem pocięte całe ręce zanim się nauczyłem, przecięty, dziurę w wełnianym drogim dywanie i siniak na dupie od klapsa za tą dziure ;-))) Ale się nauczyłem łapać za rączkę :P
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

snerg64

Post #5 Ocena: 0

2016-07-19 00:21:29 (8 lat temu)

snerg64

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 18-07-2016

Skąd: 3rd Stone from the Sun

Z nozami to w UK nie taka prosta sprawa. Publicznie nawet jak sie ma w plecaku to mozna miec problem. Z doswiadczenia wiem natomiast ze jesli powod dla ktorego sie noz niesie jest rozsadny to policjant (ranger) przymknie oko. Ja mialem taka sytuacje z kolega ale udalo nam sie wytlumaczyc to bushcraftem a ze noz byl schowany to panowie problemu nie robili. Jakis farmer po kradziezach zglosil nas gdyz czesto obok przechodzilismy - oczywiscie akurat wtedy po public footpath.

Natomiast na pasku nosic nie polecam *STOP*

Na terenie prwatnym gdy mamy zgode na uzycie terenu od wlasciciela do celow survivalowych problemu z nozami nie ma. A w zyciu to w bedfordshire ludzi (Anglikow) spotykam po lasach z lukami, nozami itd. Ludzi rozsadnych dodam, nikt nie macha tym do innych.

Ja mam Timberwolfa chyba ma 3inche dokladnie i wiekszy nie jest mi potrzebny do bushcraftu.

Natomiast ktos wspomnial o skautach - uzywane sa glownie noze firmy Mora ktore wygladaja ja powszechne w Polsce harcerskie finki. Sa tanie, mocne i dobre.

Polecam poczytac fora angielskie bushcraftowe np. natural bushcraft, to kopalnia wiedzy jest.
You might fail at something you don't like so you might as well take a chance at doing what you love.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,