MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ktoś się bawi multicopterami?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 7 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

Str 7 z 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

nEUROn

Post #1 Ocena: 0

2016-03-03 07:33:01 (8 lat temu)

nEUROn

Posty: 3102

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2015

Skąd: UK

Vulcan jest zarąbiasty.

Ale koszty budowy to fiu fiu.

A tu B52 gdzie koszt budowy był powyżej 10000 funtów.
Niestety rozbity na pokazach.



Ten nie ma jak te wyżej miniaturowych silników odrzutowych.
Do niego to akurat turbośmigłowe.
Ale elektryki za to a moduł dźwięku naśladujący oryginalne silniki turbośmigłowe.

[ Ostatnio edytowany przez: nEUROn 03-03-2016 07:37 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

snerg64

Post #2 Ocena: 0

2016-07-18 23:56:26 (8 lat temu)

snerg64

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 18-07-2016

Skąd: 3rd Stone from the Sun

Witam wszystkich.

Fajnie ze znalazl sie taki temat. Wlasnie po kilku latach mam zamiar wrocic do hobby. Czy kolega ktory zaczal watek skonczyl to cudenko na ramie Alien 560 z HK? Wlasnie taki typ ramy mnie interesuje zwlaszcza ze cena nie jest zaporowa. Podobna jest CineTank tyle ze prawie 2 razy drozsza gdyz z USA.
Prosze o jakies detale co zostalo uzyte i jak to lata. Rama dosyc masywna sie wydaje i pewnie calosc lekko ponad 2kg wazy? 2,5?

Ja wlasnie wyrwalem na ebayu pelny zestaw NAZA LITE nowsza wersje za ulamek RRP. Tak ze mozg jest. Ludzie flashuja go do NAZA-M V2 - mam caly soft juz na dysku. Ktos ma jakies doswiadczenie w temacie? Jak to zrobic wiem. Po prostu ciekawi mnie czy warto.

Czy ktos z was bawi sie smigaczami, racing drones? Powiem szczerze ze jak widze filmiki na tubie to az mnie korci. Tyle ze do tego wypada miec dobry zestaw fpv, ja na oku mam skyzone 3d ale to z czasem.

Sorry ze tyle spraw na raz. Tak sie podekscytowalem tematem...





You might fail at something you don't like so you might as well take a chance at doing what you love.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

nEUROn

Post #3 Ocena: 0

2016-07-19 07:55:16 (8 lat temu)

nEUROn

Posty: 3102

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2015

Skąd: UK

Alien ma swoje wady i zalety.
A że podstawa to wady to napiszę że problem jest z podwoziem.
Ma zrobione podwozie z cienkich ramek i jest bardzo kruche przy mocnym przyziemieniu.
Zamierzam wymienić na odejmowane standardowe elastyczne.
Da mi to możliwość schowania ramy do skrzynki transportowej.

Co do śmigacza sam zrobiłem nietypowego.
Bez fpv i na pixhawku lite z gps.

Obecne przepisy bardzo ograniczają użycie fpv jak się jest samemu na polu.

Obrazek

Obrazek

Na zdjęciu widać na ramie Bluetooth ale obecnie jest moduł radiowy lite.

[ Ostatnio edytowany przez: nEUROn 19-07-2016 07:57 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

snerg64

Post #4 Ocena: 0

2016-07-19 09:22:30 (8 lat temu)

snerg64

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 18-07-2016

Skąd: 3rd Stone from the Sun

Ach dzieki, tak myslalem ze Alien rachityczne nozki ma. Ale nie problem z modyfikacja byc nie powinno.

Jednak gdy patrze na zdjecie ktore dodales to motywacja do budowy smigacza wzrasta i chyba jednak na budowe takiegoz skusze sie najpierw. Naza Lite nada sie do tego idealnie, nie mam doswiadczenia z pixhawk.
Swietne to swiatelko z tylu. Gdyby bylo niebieskie to jak w Millenium Falcon. I te karbonowe smigielka*THUMBS UP*
Co to za bateria i jaki czas lotu na niej osiagasz? Widze 2.2mAh od Turnigy 3S?

Co do FPV na szczescie mam z kim wyskoczyc na loty co jakis czas wiec nie powinno byc wiekszego problem zwlaszcza przy odrobinie rozwagi. Daleko od lotnisk i miasta. Poza tym niczego ponad 3.5kg budowac nie planuje. Faktem jest ze przepiy sa jakie sa.

Ps. Te FPV od Skyzone ktore obserwuje maja dodatkowo kamere na goglach i jest funkcja podgladu na zywo co sie dzieje na z dronem. Tak 'ominieto' przepisy. Nietety za taka zabawke odpowiednio trzeba zaplacic. Ale cos.

[ Ostatnio edytowany przez: snerg64 19-07-2016 09:35 ]

You might fail at something you don't like so you might as well take a chance at doing what you love.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

nEUROn

Post #5 Ocena: 0

2016-07-19 23:28:29 (8 lat temu)

nEUROn

Posty: 3102

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2015

Skąd: UK

Mój ma czerwone bo jest z tej ciemnej strony mocy.:-8



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

snerg64

Post #6 Ocena: 0

2016-07-24 21:46:40 (8 lat temu)

snerg64

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 18-07-2016

Skąd: 3rd Stone from the Sun

Coz, jam nie Jedi i na slepo latac nie chce z tego tez powodu wyruszylem na polowanie. No i trafila sie okazja obok ktorej nie moglem przejsc obojetnie. Skyzone 2D/3D V3 SKY02S 40kanalow 600mW...ech zaczynam od tylu ten moj projekt.
Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: snerg64 24-07-2016 21:48 ]

You might fail at something you don't like so you might as well take a chance at doing what you love.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

snerg64

Post #7 Ocena: 0

2016-10-01 14:49:02 (8 lat temu)

snerg64

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 18-07-2016

Skąd: 3rd Stone from the Sun

Maly updejt co u mnie. Jak wiadomo z poprzedniego postu zaczalem swoj projekt od d-strony a co tam. Była okazja kupic tanio wypasione FPV a ja zawsze chciałem sprobowac czegos takiego. Przyznam ze jest to rzecz duzo lepsza niz mi opowiadano!
Od tamtego czasu odrobilem troche prace domowa, poczytałem i wzialem się do roboty.

1. Szybko okazalo sie ze bede potrzebowal baterie i ladowarki monstra. Dron dostanie 4S I jest to kloc doslownie, aparatura na 3S a FPV leci na 2S.
Obrazek

2. Udalo mi sie zrobic hack Naza Lite i jest to teraz oficialnie M V2 z duzo bardziej dopracowanymi algorytmami itd. Nadajnik i odbiornik mam od FrSKY. RX to dokladnie jak na zdjeciu X8R bo sie naczytalem ze jest genialny i fakt po sprawdzeniu zasieg mam grubo ponad 2km na otwartej przestrzeni przy standardowych antenach ktore z czasem wymienie na spolaryzowane koniczyny. TX i RX dodam wyrwalem za grosze na e-aukcjobaju. Na zdjeciu rowniez modul telemetrii minimOSD do FPV ktory mialem dzis przeprogramowac ale zgubilem gdzies USB adapter i musze teraz czekac na dostawe...
Obrazek

3. Aparature po wielu przemysleniach kupilem na poczatku tania bo byla na wyprzedazy w HK. Jest to 9XR ktory sobie zmodyfikowalem zeby telemetria byla. Radio tanie, nie najpiekniejsze ale za to z ogromnym wsparciem od maniakow ktorzy je modyfikuja i psuja.
Na przyszlosc to w planach jest Taranis.
Obrazek

4. Na koniec kupilem rame na wyprzedazy HK za 2F i zaczalem skladac wszystko do kupy. Nie bedzie to nic w stylu Alien gdyz ta rama jak na 4 silniki wydaje mi sie zbyt ciezka. Kupilem zwyklego X-a o rozpietosci ok. 60cm zainspirowany filmikami na tubie. Ponizej jego morda. Kable z kamer sa do przyciecia. Mam nadzieje ze te upchniete w sandwich ESC beda wystarczajaco chlodzone? Coz staralem sie pochowac wszystkie kable zeby mi tak brzydko nie zwisaly z ramion lecz jak bedzie mus to sie zlamie i pozmieniam.
Obrazek

Tyle. Poki co wszystko wydaje sie dzialac czastkowo i zobaczyby za jakis czas czy wogole jako calosc poleci.

[ Ostatnio edytowany przez: snerg64 01-10-2016 15:05 ]

You might fail at something you don't like so you might as well take a chance at doing what you love.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

krakn

Post #8 Ocena: 0

2016-12-13 16:44:19 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Taka ciekawostka z sieci w temacie Dronów, dron kiler :)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

nEUROn

Post #9 Ocena: 0

2016-12-13 20:28:09 (7 lat temu)

nEUROn

Posty: 3102

Mężczyzna

Z nami od: 09-10-2015

Skąd: UK

A to test pierwszego z tego tysiaca dla OT?
Tylko dlaczego ustawili tam biale manekiny imitujace wierchuszke monu:-] Bardziej pasowalyby pluszowe misie.

[ Ostatnio edytowany przez: nEUROn 13-12-2016 20:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2016-12-13 21:18:57 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

no chciałbym się pobawić dronami, ale taki jak bym chciał jeszcze mnie nie stać, a jakoś samemu nie mam zapału i cierpliwości.
Więc tak trochę podbiłem, gdy znalazłem taką ciekawostkę ;)
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 7 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 6 | 7 | 8 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,