MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

śmierć- czy powinniśmy się jej bać?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 11 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

Str 11 z 12

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gosian

Post #1 Ocena: +1

2019-11-25 20:23:36 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Samej śmierci się chyba nie boję. Mówię chyba, bo jak człowiek stanie w jej obliczu to nigdy nie wiadomo. Bardziej się boję o moje dzieci. Są jeszcze na tyle małe, że potrzebują mamy. Dzieci inaczej przeżywają śmierć rodzica jak są małe, a inaczej będąc dorosłym.
Wykroic co się da, reszta do spalenia, a urna ma być w Polsce w grobie mojego taty. Pogrzeb i stypa to raczej dla rodziny,takie pożegnanie. Myślę że w pewnym wieku inaczej by się nie dało. Ma na myśli moją mamę. Nie wyobrażam sobie jej jakby nie miało być pogrzebu. Chyba kobieta by razem ze mną trafiła do grobu. Dla mnie jest ważna pamięć i to, że ktoś zaswieci świeczkę. Dlatego chcę być pochowana w Polsce razem z moimi najbliższymi.
A na pewno bym nie chciała, żeby moje prochy były przechowywane w domu. To już wolałbym żeby je rozsypali w Grecji na przykład.
Myślę, że warto porozmawiać o tym z najbliższymi. Czego my oczekujemy i czego oni oczekują, co by chcieli. Trudny temat, a raczej smutny ale niestety taka kolej rzeczy.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2019-11-25 20:55:45 (4 lata temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Uswiadomilam sobie, ze wlasciwie jednego sie obawiam.
Pecha nie z tej ziemi, wypadku, gdzie w domu zostaja zwierzaki bez opieki, bo z zalozenia zaraz mam wrocic.
I wypadek dotyka zbiorowo wszystkich domownikow, szybkie powiadomienie rodziny, przyjaciol jest niemozliwe.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #3 Ocena: 0

2019-11-25 22:27:16 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-11-25 20:00:08, andyopole napisał(a):
Lata mijaja, jakosc tego co ewentualnie nadawaloby sie do recyclingu czyli ponownego uzycia spadla znacznie i nie jestem pewny czy cokolwiek jeszcze sie do tego nadaje.*YAHOO*

Oj Andy, żebyś się nie zdziwił jak z Ciebie będzie więcej recyclingu niż z niejednego dwudziestolatka.
Kiedyś znajomy transplantolog opowiadał jak to jest z dzisiejszymi ofiarami wypadków w bardzo młodym wieku, wątroba często wyglada gorzej niż u starszej osoby zażywającej leki od wielu lat i najczęściej do niczego się już nie nadaje, a napewno nie do przeszczepu.

Dopalacze i inne świństwa, którymi zabawia się dzisiejsza młodzież wyrządzają więcej szkody w ciągu dwóch lat niż bardzo rozrywkowy tryb życia przez wiele lat (rozrywkowy w rozumieniu naszego pokolenia)




[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 25-11-2019 22:30 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #4 Ocena: 0

2019-11-25 22:36:32 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-11-25 22:27:16, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2019-11-25 20:00:08, andyopole napisał(a):
Lata mijaja, jakosc tego co ewentualnie nadawaloby sie do recyclingu czyli ponownego uzycia spadla znacznie i nie jestem pewny czy cokolwiek jeszcze sie do tego nadaje.*YAHOO*

Oj Andy, żebyś się nie zdziwił jak z Ciebie będzie więcej recyclingu niż z niejednego dwudziestolatka.
Kiedyś znajomy transplantolog opowiadał jak to jest z dzisiejszymi ofiarami wypadków w bardzo młodym wieku, wątroba często wyglada gorzej niż u starszej osoby zażywającej leki od wielu lat i najczęściej do niczego się już nie nadaje, a napewno nie do przeszczepu.

Dopalacze i inne świństwa, którymi zabawia się dzisiejsza młodzież wyrządzają więcej szkody w ciągu dwóch lat niż bardzo rozrywkowy tryb życia przez wiele lat (rozrywkowy w rozumieniu naszego pokolenia)




[ Ostatnio edytowany przez: <i>SweetLiar</i> 25-11-2019 22:30 ]




To milo ze mnie zaliczylas do "naszego" pokolenia ale chyba nie jestes zbytnio starsza od mojej trzydziestoparoletniej corki. :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

SweetLiar

Post #5 Ocena: 0

2019-11-25 22:48:28 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Nie schlebiaj mi Andy :-P
Do milenialsów soę nie zaliczam


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2019-11-25 23:14:39 (4 lata temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2019-11-25 22:48:28, SweetLiar napisał(a):
Nie schlebiaj mi Andy :-P
Do milenialsów soę nie zaliczam





Nooo, nie wiem, na profilu nie sprawdzam bo malo ktora kobieta prawde mowi jesli chodzi o wiek.



Jesli chodzi o umieranie to dzis byloby mi troche szkoda ale jeszcze pare lat temu, gdy pare razy bylem juz jedna noga u sw. Piotra i nawet ksiadz sie pofatygowal z olejami to bylo mi juz naprawde wszystko jedno.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

cris82

Post #7 Ocena: 0

2019-11-25 23:52:47 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Cytat:


A na pewno bym nie chciała, żeby moje prochy były przechowywane w domu. To już wolałbym żeby je rozsypali w Grecji na przykład.



kurde gosiak ale zyczenia "w grecji" no no... na mount everest tez maja troche rozsypac? : P

nie no nie moge pol zycia pewnie z m jak milosc spedzilas a oni by cie chcieli postawic kolo telewizora co to to nie! do grecji prosze *DRINK*

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 25-11-2019 23:56 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #8 Ocena: 0

2019-11-26 00:05:43 (4 lata temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2019-11-25 23:52:47, cris82 napisał(a):
nie no nie moge pol zycia pewnie z m jak milosc spedzilas a oni by cie chcieli postawic kolo telewizora co to to nie! do grecji prosze *DRINK*

W m jak miłość nie było nic o rozsypywaniu prochów. Zmień stację *THUMBS UP*


Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2019-11-26 00:19:41 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Mojej tesciowej prochy staly dlugie lata, bo mieli z tesciem takie zyczenie, zeby byly pochowane z nim razem, wiec czekaly na niego. Najpierw tydawalo mi sie to dziwne, ale czlowiek przywyknie. Dlatego jak brat zmarl i jego prochy czekaly na pogrzeb w Polsce, to dla mnie to nie bylo dziwne, ale niektorym sie to wydawalo niezrozumiale. Najbardziej jednak zaskoczyla wszystkich mama, ktora byla bardzo tradycyjna, a jednak prochy staly u niej w domu i mowila, ze miala okazje jakby sie "zajmowac" nimi, przywyknac do smierci dziecka i przygotowac sie na pogrzeb. Sasiadki sie jej dziwily, a ona mowila ze tragedia potrafi przemeblowac priorytety i uprzedzenia.

Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2019-11-26 08:10:54 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Ada, mnie osobiście nie przeszkadza ani nie dziwi, że ktoś chce trzymać w domu prochy najbliższych. Jeżeli była taka wola, każdy ma wybór. Ja osobiście nie chce żeby urna z moimi prochami były w domu.
Cris, muszę Cię rozczarować. Nie oglądam i nigdy nie oglądałam nawet pół odcinka M jak miłość,wiec nawet nie wiem co tam się dzieje. A dlaczego Grecja? Dlaczego nie? Piękny kraj jest. Ogólnie mogłabym mieszkać na wyspie.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 11 z 12 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 10 | 11 | 12 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,