MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Utilita- dotacje rządowe na energię

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

libero8

Post #1 Ocena: 0

2023-01-03 14:36:02 (rok temu)

libero8

Posty: 77

Mężczyzna

Z nami od: 06-01-2017

Skąd: Mansfield

Witam Wszystkich. Mam energie (obie) od Utilita - na wstępie powiem że to złodzieje i oszuści. Chodzi mi o to że dostałem wczoraj kolejną transzę pomocy rzadowej na energię - zawsze wpływa to na "konto elektryczne", a ogrzewam dom gazem. Poprzednie razy udawało mi się jakoś dodzwonić żeby przesunąć część pieniędzy z konta elektrycznego na gazowe, ale szło coraz ciężej za każdym razem. Teraz juź kilka godzin wydzwaniam i nie udaje mi się połączyć. Poprzednim razem prosiłem ich żeby dotacje rządowe wpływały defaultowo na konto gazowe - odpowiedzieli mi że to niemożliwe i za każdym razem trzeba dzwonić. Macie jakiś patent na to żeby te pieniądze przesunąć i żeby na tych drani gdzieś złożyć skargę ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2023-01-03 15:18:21 (rok temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wplywa na konto elektryczne, bo tak zostalo to ustalone przez rzad. Zalozenie jest takie, ze kazdy ma prad, ale nie kazdy ma gaz.

Jaka roznica na ktore konto wplywa? Odejma Ci od rachunku za prad, a zaplacisz za gaz. Wychodzi na to samo.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #3 Ocena: 0

2023-01-04 17:38:13 (rok temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

Cytat:

2023-01-03 14:36:02, libero8 napisał(a):
Witam Wszystkich. Mam energie (obie) od Utilita - na wstępie powiem że to złodzieje i oszuści.


Czy moglbys rozwinac te czesc swojej wypowiedzi? My tez od Utility i dla przykladu sprawdzajac zuzycie z ostatnich kilku dni oba slupki, zolty i niebieski, nijak sie maja do rzeczywistosci...
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

libero8

Post #4 Ocena: 0

2023-01-05 07:58:30 (rok temu)

libero8

Posty: 77

Mężczyzna

Z nami od: 06-01-2017

Skąd: Mansfield

Mam dość szczelne okna i w ramach oszczędności wyłączam na noc ogrzewanie - ciepła kołdra pozwala mi w ogóle tego nie odczuć- mam wtedy 14-16℃. Postanowiłem ostatnio sprawdzić jak ma się odczyt licznika w takim przypadku. Okazało się że jak mam wyłączone ogrzewanie w nocy to z licznika schodzi ok. 10p na godzinę. Nie wiem co z tym fantem zrobić bo oszukują mnie juz kilka lat. Jak miał≥em z nimi kontrakt to mnie też oszukali na 1028 funtów przez sam okres zimowy. Teraz ma na kartę bo myślałem że nie będą mnie w stanie oszukać, ale okazało sie to iluzorycznym. Jeśli macie różnicę miedzy licznikiem tym w internecie, a tym w "telewizorku" to jesteście oszukiwani. nad tym licznikiem w internecie to oni mają "władzę" i szachruja jak mogą, a ten w domu nalicza faktyczne zużycie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

libero8

Post #5 Ocena: 0

2023-01-05 07:59:54 (rok temu)

libero8

Posty: 77

Mężczyzna

Z nami od: 06-01-2017

Skąd: Mansfield

Cytat:

2023-01-05 07:58:30, libero8 napisał(a):
Mam dość szczelne okna i w ramach oszczędności wyłączam na noc ogrzewanie - ciepła kołdra pozwala mi w ogóle tego nie odczuć- mam wtedy 14-16℃. Postanowiłem ostatnio sprawdzić jak ma się odczyt licznika w takim przypadku. Okazało się że jak mam wyłączone ogrzewanie w nocy to z licznika schodzi ok. 10p na godzinę. Nie wiem co z tym fantem zrobić bo oszukują mnie juz kilka lat. Jak miał≥em z nimi kontrakt to mnie też oszukali na 1028 funtów przez sam okres zimowy. Teraz ma na kartę bo myślałem że nie będą mnie w stanie oszukać, ale okazało sie to iluzorycznym. Jeśli macie różnicę miedzy licznikiem tym w internecie, a tym w "telewizorku" to jesteście oszukiwani. nad tym licznikiem w internecie to oni mają "władzę" i szachrują jak mogą, a ten w domu nalicza faktyczne zużycie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

libero8

Post #6 Ocena: 0

2023-01-05 08:04:36 (rok temu)

libero8

Posty: 77

Mężczyzna

Z nami od: 06-01-2017

Skąd: Mansfield

PS: Chcę złożyć sjkargę na nich nic im nie mówiąc, tak żeby mogli ich sprawdzić. Może wrweszcie tym złodziejom dostanie sie za swoje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2023-01-05 09:18:21 (rok temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A lodówkę i inne rzeczy tez wylaczasz na noc? Nie masz urządzeń podłączonych do prądu i nie czuwają?

Ile placisz za jednostkę prądu? Wtedy łatwo policzyć ile energii przelicza sie na te 10p i ile jest zużywane w nocy.

Jesli piszesz o liczniku na gaz, to kolejne pytanie: nie masz zbiornika cieplej wody, ktory grzeje w nocy?

Jesli uważasz, że któryś licznik nie dziala poprawnie, to wyłącz wszystko w domu i wtedy sprawdzaj czy zmienia sie jego stan.

Nikt Ci nie rozważy żadnej reklamacji, bez podania faktow. Napiszesz im, ze Cie oszukują? Skargę sklada sie najpierw u dostawcy, a dopiero po odpowiednim czasie mozesz złożyć wyżej, także zapomnij o skladaniu skarg bez wiedzy dostawcy.

[ Ostatnio edytowany przez: Richmond 05-01-2023 09:19 ]

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

libero8

Post #8 Ocena: 0

2023-01-05 09:51:42 (rok temu)

libero8

Posty: 77

Mężczyzna

Z nami od: 06-01-2017

Skąd: Mansfield

Cytat:

2023-01-05 09:18:21, Richmond napisał(a):
A lodówkę i inne rzeczy tez wylaczasz na noc? Nie masz urządzeń podłączonych do prądu i nie czuwają?
Ile placisz za jednostkę prądu? Wtedy łatwo policzyć ile energii przelicza sie na te 10p i ile jest zużywane w nocy.

Przecież nie piszę o odbiornikach pradu, więc Twoja wstawka o tej lodówce jest to tylko zaciemnieniem rysunklu sytuacji.

Jesli piszesz o liczniku na gaz, to kolejne pytanie: nie masz zbiornika cieplej wody, ktory grzeje w nocy?

Nie nie mam takiego zbiornika, a nawet jak by był to jak wyłączam piecyk gazowy i w tym jego elektrykę która go włącza i wyłącza - to te zbiorniki go nie włączą żeby ich ze 100 było.

Jesli uważasz, że któryś licznik nie dziala poprawnie, to wyłącz wszystko w domu i wtedy sprawdzaj czy zmienia sie jego stan.

Z gazowych urządzeń tylko kuchenka i piecyk gazopwy. Ja w nocy nie wstaję, nie lunatykuje też, a jak rano patrzę na żużycie "nocne" to jest 60-65p zużycia.

Nikt Ci nie rozważy żadnej reklamacji, bez podania faktow. Napiszesz im, ze Cie oszukują? Skargę sklada sie najpierw u dostawcy, a dopiero po odpowiednim czasie mozesz złożyć wyżej, także zapomnij o skladaniu skarg bez wiedzy dostawcy.

Jednak złożę bez wiedzy dostawcy - wtedy mam nadzieję że on zapomni - o szukliwaniu mnie i innych, bo nie tylko mnie opszukuje, wiem wiem , cio wszyscy sie myla tylko Ty jesteś noeomylny. Składanie skargi najpierw do dostawcy to tak samo jak złodziej byłby sędzią w swojej sprawie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2023-01-05 10:06:01 (rok temu)

Richmond

Posty: 28862

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A te 60-65p to nie jest standing charge, ktore nalicza sie automatycznie po północy? Ich strona mowi, ze nie maja standing charge.

Nie mniej, uważam, ze nie osiagniesz nic składając skargi bez wyjasnienia problemu z dostawcą. Zostaniesz odeslany do dostawcy.

[ Ostatnio edytowany przez: Richmond 05-01-2023 10:09 ]

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #10 Ocena: 0

2023-01-05 10:06:56 (rok temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

"Jesli piszesz o liczniku na gaz, to kolejne pytanie: nie masz zbiornika cieplej wody, ktory grzeje w nocy?"

nawet nie musi miec zbiornika w poprzednim piecu mialem opcje wlaczenia wylaczenia cyrkulacji a zbiornika nie mialem

czyli woda mogla byc ciepla zaraz po odkreceniu kranu lub musiala zleciec zimna i nagrzana ciepla i troche sie czekalo

moze to faktycznie to nabija kase kiedy ogrzewanie jest wylaczone

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,