MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

COVID19: Zasilki/Grants/Chorobowe/Statutory Sick Pay

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 53 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 51 | 52 | 53 ] - Skocz do strony

Str 3 z 53

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2020-03-21 06:29:39 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nic tylko podnieść sobie pensje od kwietnia i ubiegać się o grant.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #2 Ocena: 0

2020-03-21 08:05:37 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-03-21 00:40:35, Wielim napisał(a):
Zygac mi się chce jak czytam Facebookowe grupy taksówkarzy w Londynie , niektórzy to 30 letni weterani w tej pracy ,nagle po tygodniu kryzysu nie mają za co żyć , co lepsi okazali się ,że nawet żyli na pokoju a teraz po tygodniu kryzysu nie mają za co żyć i muszą się wyprowadzić , albo obłuda i zakłamanie tego narodu to poziom master albo to po prostu debile , nie żartuje teraz , to jakaś szopka, poziom wiedzy na temat Universal credit to best max , ale zadziwił mnie jeden , ledwo tydzień w kryzysie (bynajmniej w tym biznesie) a on już nie ma jak zapłacić ZA POKÓJ I MUSI SIE WYPROWADZIĆ :-] *ROFL*

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Wielim</i> 21-03-2020 01:10 ]




Wielim a wiesz ze wprowadzili tez przepisy ze przez co najmniej trzy miesiace NIE WOLNO TERAZ WYRZUCIC LOKATORA? Na to sa wakacje kredytowe dla wlascicieli tych pokojow zeby tez zapewnic ochrone mieszkancom. Co sie wiec dziwisz taksowkarzom na pokojach jesli wyglada na to ze wiecej ludzi tu nie wie na jakim swiecie zyja :-]

https://news.sky.com/story/coronavirus-new-evictions-banned-to-help-renters-during-crisis-11959877

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2020-03-21 08:50:13 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14700

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ciekawe skad wezma kase na to rozdawanie?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2020-03-21 09:06:27 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

panna przeczytalem tylko kilka akapitow pisali ze to bedzie alternatywa dla pracodawcow w kontekscie zwalniania pracownikow : P
pewnie wiekszosc branz sie kwalifikuje bo wszedzie bedzie spadek przychodow


ale np zaklady pogrzebowe myslisz ze przedsiebiorcy w tej branzy tez beda potrzebowali wsparcia panstwa i dostana 80% dofinansowania? : P

pewnie bedzie jakas weryfikacja ai nie bedzie to kwestia zlozenia samego wniosku
tak sobie mysle *DRINK*

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 21-03-2020 09:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2020-03-21 09:13:58 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Martin ha mam taxi za 60k funtów nawet nie w PCP tylko w hire purchase co daje wyższa ratę i nie płaczę bo można odroczyć płacenie o 3 miesiące , mówię wam, tu niektórzy po kilkudziesięciu latach pracy , gdzie nie ma naprawdę złych pieniędzy , po tygodniu nie ma za co żyć

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 21-03-2020 09:14 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

slimfat

Post #6 Ocena: 0

2020-03-21 23:07:34 (4 lata temu)

slimfat

Posty: 36

Mężczyzna

Z nami od: 17-06-2009

Skąd: Bristol

Ktos wczesniej wspomnial o pracownikach na kontraktach "zero hours".
Zona ma taka troche nieciekawa sytuacje, ktora powstala wczoraj na spotkaniu w pracy ( coffee shop ). Ja osobiscie mam obawy, i bardzo zaluje, ze nie upewnilem sie, aby uczulic na niepodpisywanie niczego "na szybko" - za pozno - czesc ekipy zgodzila sie w zamieszaniu podpisac zmiane do kontraktu, ze przechodza na "zero hours".
Moja zona pracuje w tej firmie od ponad 4 lat, po urodzeniu dziecka firma zgodzila sie i dostosowala sie do mojej roty, i zmienili jej godziny na part-time 16 godzin tygdoniowo. pracuje tak praktycznie od roku czasu - do wczoraj - kiedy wlasciciele zrobili meeting "na szybko" i zebrali cala zaloge. Pomimo tego, ze moja kobieta ma juz poand 10 letnie doswiadczenie w jakis sposob podpisala ten papier o przejsciu na zero godzin ;/ Po rozmowie ze mna w domu, bardzo sie zdenerwowala, bo praktycznie pozbyla sie mozliwosci ubiegania sie w tym momencie o jakakolwiek pomoc finansowa, jak rowniez firma w razie likwidacji nie musi ( moim zdaniem) teraz placi im zadnych odpraw. Wlasciciele uspokajaja pracownikow mailowo, aby nie martwilili sie o to "zero hours", okazuje sie nieoficjalnie, ze probowali sie zabezpieczyc na wypadek , gdyby rzad nie pomogl w zaden sposob. Moim zdaniem jest to bardzo nie fair, aby w takich nerwowych i "szybkich" spotkaniach po prostu "wyludzac" zmiane kontraktu... Niby zapewniaja, ze obowiazuja dalej stare kontrakty , czyli w przypadku mojej zony 16 godzin tygodniowo i bedzie dostawac te 80% dofinansowania...
Jakie sa Wasze odczucia ? ( ja bede pisal do wsparcia prawnego w mojej firmie,aby ocenili jak to wyglda ich zdaniem )

Mam tez konkretne pytanie - z tego co czytam, to te 80% doplat bedzie bazowalo na wyplatach z Lutego ?
Jesli moja zona do tej pory, miala kontrakt na "do 16 godzin tygodniowo" , ale w lutym np. miala 2 dni chorobowego, ktorego firma nie placi i tak naprawde byl to chyba najgorszy miesiac ( finansowo ) podczas Jej pracy od 12 miesiecy, to w jaki sposob te 80% bedzie obliczone ? Na podstawie kontraky i tych 16 kontraktowych godzin, czy faktycznej sumy, ktora dostala w Lytym ?
Pytam, bo jak pewnie wielu z nas ta sytuacja troche dociska finansowo i niestety nasz budzet musi zostac zmieniony dosc mocno i nawet £100 roznicy miesiecznie w naszym przypadku moze spowodowac komplikacje ;/


Bede wdzieczny za Wasze opinie i porady.
Dzieki i pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #7 Ocena: 0

2020-03-22 03:02:11 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Wydrukujcie sobie ten email z firmy gdzie pisza ze obowiazuja stare umowy. To bardzo wazne ze przekazali to pismiennie i trzymajcie dowod na papierze w razie czego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2020-03-22 08:32:03 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zdaje się, ze duzo firm dalo pracownikom te umowy zero hours. Czytałam dzisiaj o tym.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2020-03-22 08:46:55 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

wczoraj przegladalem oloszenia na job search gov.uk
to wysyp prac typu cleaner asda tesco i w domach opieki tez bylo od zatrzesienia

wielim moze taka praca dorywcza to opcja dla ciebie? siedziec i czekac na d. 2 miesiace to kiepska perspektywa nawet jak cie na to stac

kasa szybko idzie jak nie ma nowego dochodu

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 22-03-2020 08:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #10 Ocena: 0

2020-03-22 12:10:54 (4 lata temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Pracownicy z sektora hospitality mogą ubiegać się o zasiłek/grant z charytatywnej organizacji, wczoraj czytałam - tutaj info:
https://grants-search.turn2us.org.uk/grant/hospitality-action-12733
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 53 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ... 51 | 52 | 53 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,