MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

COVID19: Zasilki/Grants/Chorobowe/Statutory Sick Pay

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 19 z 53 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 18 | 19 | 20 ... 51 | 52 | 53 ] - Skocz do strony

Str 19 z 53

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

cris82

Post #1 Ocena: 0

2020-04-04 18:49:07 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Cytat:

2020-04-04 18:00:10, dominikana36 napisał(a):
Cytat:

2020-04-04 17:30:26, Wielim napisał(a):
Wszyscy mają rozłożone na 10 miesięcy, czy płacą DD czy nie to nie spotkałem się z tym by było inaczej niż płatność od kwietnia do stycznia a później dwa miesiące oddechu i następny rachunek


Nieprawda. Ja place DD I mam rozlozone na rowne raty na 12 miesiecy. Jak wypelnialam forme o DD (lata temu) to byla opcja czy chce rozlozenia 3, 10 czy 12 rat.
Moze zalezy od council, nie wiem.

ja tez mam dd na 12 miesiecy rozbity

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

GochaEm

Post #2 Ocena: 0

2020-04-05 13:46:51 (4 lata temu)

GochaEm

Posty: 1

Kobieta

Z nami od: 05-04-2020

Skąd: Worksop

Cześć Wszystkim 🙂
To mój pierwszy post na forum choć podczytuje od dawna. Niestety sytuacja zmusza mnie poprosić Was o pomoc bo sama nie umiem sobie tego wszystkiego ułożyć w głowie, a tu tęgie głowy wiec ...🙂
Słuchajcie, jestem health care assistant.
Zarabiam:
-jako pracownik agencyjny na PAYE ( zero
hours contract)
-własna Ltd i czasem dochody, zależy czy biorę dodatkowe shifty w innej agencji
Dodatkowo zarejestrowana działalność self employed ale od dawna bez dochodów. Jedna z agencji tego wymagała, ale w tym roku nic dla nich nie robiłam.
Teraz jestem od 26 bez pracy ponieważ mam zepsuty samochód i nie mam możliwości naprawy, wszystkie warsztaty pozamykane a ja mam prace z dojazdami wiec jest problem.
Mąż pracownik agencyjny, na self isolation ze względu na podejrzenie covid 19. W czwartek upłynęło mu 7 dni. Od jutra agencja zaoferowała mu nowa pracę.
Podpowiedzcie prosze jak to ogarnąć jeśli chodzi o jakieś benefity, nigdy z niczego nie korzystaliśmy, ale teraz jestesmy w kropce.
Kolejne pytanie co bedzie jeśli mąż nie zaakceptuje propozycji agencji bo boimy sie aby sie nie zaraził i wolimy zostać w domu.
Mam nadzieje, ze opisałam w miarę klarownie i ze znajdzie sie ktoś kto pomoze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #3 Ocena: 0

2020-04-05 15:08:03 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-04-05 13:46:51, GochaEm napisał(a):
Cześć Wszystkim 🙂
To mój pierwszy post na forum choć podczytuje od dawna. Niestety sytuacja zmusza mnie poprosić Was o pomoc bo sama nie umiem sobie tego wszystkiego ułożyć w głowie, a tu tęgie głowy wiec ...🙂
Słuchajcie, jestem health care assistant.
Zarabiam:
-jako pracownik agencyjny na PAYE ( zero
hours contract)
-własna Ltd i czasem dochody, zależy czy biorę dodatkowe shifty w innej agencji
Dodatkowo zarejestrowana działalność self employed ale od dawna bez dochodów. Jedna z agencji tego wymagała, ale w tym roku nic dla nich nie robiłam.
Teraz jestem od 26 bez pracy ponieważ mam zepsuty samochód i nie mam możliwości naprawy, wszystkie warsztaty pozamykane a ja mam prace z dojazdami wiec jest problem.
Mąż pracownik agencyjny, na self isolation ze względu na podejrzenie covid 19. W czwartek upłynęło mu 7 dni. Od jutra agencja zaoferowała mu nowa pracę.
Podpowiedzcie prosze jak to ogarnąć jeśli chodzi o jakieś benefity, nigdy z niczego nie korzystaliśmy, ale teraz jestesmy w kropce.
Kolejne pytanie co bedzie jeśli mąż nie zaakceptuje propozycji agencji bo boimy sie aby sie nie zaraził i wolimy zostać w domu.
Mam nadzieje, ze opisałam w miarę klarownie i ze znajdzie sie ktoś kto pomoze.



Czesc, GochaEm. Po pierwsze, jesli Twoj maz mial podejrzenie Covid-19, to Ty tez powinnas sie izolowac przez 14 dni. Szybciutko zglos ze sie izolujesz i wystap o Statutory Sick Pay. Z tego, co sie orientuje, obecnie zglasza sie podejrzenie przez internet zeby nie obciazac linii 111, zeby miec swistek w razie potrzeby.
To pierwsza rzecz ktora powinnas, wedlug mnie, zalatwic jak najszybciej.

---
Tutaj mozesz dostac isolation note

https://111.nhs.uk/isolation-note/

tutaj

[ Ostatnio edytowany przez: PannaZMokraGlowa 05-04-2020 15:38 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #4 Ocena: 0

2020-04-09 13:55:34 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Złożyłem wniosek o przesunięcie płatności za council tax do lipca bo niby od czerwca mają wypłacać pomoc dla self employed. Wniosek złożyłem online już tydzień temu , dostałem potwierdzenie na e-maila że wniosek złożony i to wszystko . Minął ponad tydzień i zero odpowiedzi a za council tax muszę zapłacić już jutro ... I co robić? Czekać i nie płacić ? Czy zapłacić i czekać ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2020-04-09 14:41:30 (4 lata temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Jak zlozyles wniosek i masz potwierdzenie, to raczej nikt nie bedzie Cie scigal dzien po tym jak nie zaplacisz. Wyslij moze jakies ponaglenie w ramach odpowiedzi na to potwierdzenie.

Ja mam termin platnosci 1 dnia miesiaca, a zawsze place po siodmym, bo uzywam do tego konkretnej karty i ona zamyka sie wlasnie siodmego. Nigdy nie dostalam zadnego listu w tej sprawie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #6 Ocena: 0

2020-04-09 14:49:48 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14701

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Tego council tax nie pobrali wogole z konta w tym miesiacu .
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #7 Ocena: 0

2020-04-09 14:52:58 (4 lata temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Mnie zeszedł normalnie 1szego kwietnia.
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2020-04-09 15:40:38 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Richmond w tym problem ze Thurrock council to banda kretynów. Moja sytuacja sprzed kilku miesięcy. Płatnośc mam zawsze do 10tego każdego miesiąca i zawsze płace przez ich stronę internetową. I wtedy ich strona nie działała ani 9tego , ani 10tego i tak dalej . Udało się zapłacić 16tego ale już na następny dzień dostałem list z datą na liście 15tego (co było dziwne bo wtedy 15ty był w niedzielę) że mam natychmiast zapłacić , że mam dwa dni , że jak nie to sąd , komornik albo więzienie . Nie powiem , wkur... się strasznie i dzwonię tam z pretensjami że jak miałem zapłacić jak wasza strona nie działała do 16tego? Ona mówi że dzwonili do mnie chyba 13tego . Mówię tak dzwonił jakiś automat i chciał numer karty itd mówię że chyba za dużo kawy tam piją bo na mózg im tam padło bym jakiemuś komputerowi z numeru zastrzeżonego dawał dane do płatności , ona mówi że mogłem zadzwonić , mówię tak oczywiście , tylko tam wtedy też odzywa się automat który chce numer konta mojego council I pytań już nieźle wkur... skąd mam go wziąść skoro mam konto internetowe a rachunki wysyłacie mi co roku online bo oszczędzacie pieniądze a ja nie mogę się zalogować na mój rachunek bo wasza strona nie działa !!! To skąd mam wziąść ten numer ? Baba odpowiada że mogłem dzwonić na numer councilu normalny , odpowiedziałem że próbowałem ale po 15 minutach czekania zrezygnowałem bo nam inne sprawy na głowie niż płacenie council taxu . 4 lata ani razu się nie spóźniłem a teraz kilka dni z ich winy a wy mnie straszycie więzieniem , złożyłem ustna skargę podczas tej rozmowy , pisemnych przeprosin i wykreślenie mojego nazwiska z systemu byłych dłużników ... Po kilku tygodniach dostałem łaskawie odpowiedź na e-maila że nie można mnie wykasować z systemu bo to wszystko automatycznie , o przeprosinach nawet nie wspomnieli..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2020-04-09 17:46:52 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Dobra dostałem takiego emaila

Thank you for contacting us to request that your Council Tax payments are deferred until July. The team are working through the applications and we aim to send revised bills as soon as possible. If you currently pay by direct debit, unfortunately it is too late for us to stop the April instalment being claimed from your bank. If this will cause you an issue you should contact your bank and ask them not to make this payment.
I hope this message is of assistance.

Rozumiem że skoro nie mam direct debit to nie muszę jutro płacić council taxu?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2020-04-09 18:01:01 (4 lata temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 19 z 53 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 18 | 19 | 20 ... 51 | 52 | 53 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,