MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Czy i na jakie benefity moge liczyc ?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 9 z 13 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 ] - Skocz do strony

Str 9 z 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

gosian

Post #1 Ocena: 0

2020-03-17 08:02:32 (4 lata temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

choraalicja napisała :
To po co tu pracowac, skoro polowe minimalnej wyplaty (80godzin pracy) dostaje sie za siedzenie na dupie - ale patologia. Nie spodziewalam sie az takiego poziomu w UK.....

Nie sądzisz ze emeryci się już dość napracowali i teraz mogą dostać dofinansowanie, żeby godnie odpocząć na starość?
Co za hipokryzja...
Sama chcesz brać zasiłki a innymi, którzy biorą gardzisz.
Jak masz nie wystarczająco pieniędzy, idź do dodatkowej pracy. Jesteś młoda i jak się domyślam ponad przeciętna :-8
Dawno się nie spotkałam z takim typem człowieka.
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

tesstickle

Post #2 Ocena: 0

2020-03-17 08:12:52 (4 lata temu)

tesstickle

Posty: 4131

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Cytat:

2020-03-17 08:02:32, gosian napisał(a):
...
Jak masz nie wystarczająco pieniędzy, idź do dodatkowej pracy. Jesteś młoda i jak się domyślam ponad przeciętna :-8
Dawno się nie spotkałam z takim typem człowieka.



Było czytać od początku. tematu.

Pierwszy wpis.


Cytat:

2020-03-14 02:36:07, choraalicja napisał(a):


Mam ~30 lat, od ~2 lat jestem i pracuje w UK. Kontrakt full time (40h tygodniowo) brutto okolo 23tys/rok.

[ Ostatnio edytowany przez: tesstickle 17-03-2020 08:13 ]

- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

choraalicja

Post #3 Ocena: 0

2020-03-17 08:13:14 (4 lata temu)

choraalicja

Posty: 90

Kobieta

Z nami od: 29-01-2020

Skąd: Londyn

Cytat:

2020-03-17 08:02:32, gosian napisał(a):
choraalicja napisała :
To po co tu pracowac, skoro polowe minimalnej wyplaty (80godzin pracy) dostaje sie za siedzenie na dupie - ale patologia. Nie spodziewalam sie az takiego poziomu w UK.....

Nie sądzisz ze emeryci się już dość napracowali i teraz mogą dostać dofinansowanie, żeby godnie odpocząć na starość?
Co za hipokryzja...
Sama chcesz brać zasiłki a innymi, którzy biorą gardzisz.
Jak masz nie wystarczająco pieniędzy, idź do dodatkowej pracy. Jesteś młoda i jak się domyślam ponad przeciętna :-8
Dawno się nie spotkałam z takim typem człowieka.


Dofinansowanie powinno byc z ich wlasnych kieszen. Jezeli oszczedzali/odkladali na starosc - to beda ja mieli. Kazdy jest kowalem wlasnego losu.

Ja nie chce socjalu, ja jedynie chce zeby mi urzedasy oddaly to co ukradly z moich wyplat - na nierobow. Chce swoje ciezko zarobione pieniadze.


Uwaga moderatora: Post edytowany. 2. Na forum nie wolno umieszczać postów lub tematów, które: a) wyśmiewają innych użytkowników forum, ubliżają im, albo naruszają wolność osobistą b) są sprzeczne z prawem i zasadami ładu społecznego Nie po raz pierwszy w tym temacie twoje uwagi sa obraźlwie. Moze trzy dni wystarcza na zapoznanie sie z regulaminem jaki obowiazuje na forum. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

choraalicja

Post #4 Ocena: 0

2020-03-17 08:20:42 (4 lata temu)

choraalicja

Posty: 90

Kobieta

Z nami od: 29-01-2020

Skąd: Londyn

Cytat:

2020-03-15 21:41:03, NightFury napisał(a):
Cytat:

2020-03-15 20:04:46, choraalicja napisał(a):
Cytat:

2020-03-15 11:21:47, stanislawski napisał(a):
Cytat:

2020-03-15 07:00:53, gosian napisał(a):
Chora, dlaczego się tak uczepiłaś tych samotnych matek? Wszystkie wrzucasz do jednego worka, a tak naprawdę większość tych kobiet pracuje, zostały samotne nie ze swojej winy itd... A pieniądze są dla dzieci nie dla tych kobiet.


Praktycznie codziennie z rana jak chodze do pobliskiego premiera, ulice wypelnione sa glownie mamuskami z nadwaga ktore popychaja wozki. Nie raz sie zdarzylo jak widzialam jak biala kobieta pchala wozek z czarnym dzieckiem.

Oczywiscie w powyzszych sytuacjach nigdy nie bylo ojca. Stawiam swoje jedrne piersi na to wiele z nich jest samotna, a znaczna wiekszosc ciagnie benefity na babelkow.
historyjka:

Niedawno moj znajomy zaplodnil swoja kobiete. Kobieta pracowala za najnizsza. Wyliczyli ze nie oplaca jej sie kompletnie pracowac w bliskiej przyszlosci bo nie zarobi nawet na nianke. Tutaj jest mowa o parze, a nie o samotnej mamie - wiec wyobrazcie sobie jaki problem musza miec samotne samice.


Uogólniasz aż strach.
Nadwaga po ciazy nie jest niczym szczególnym. Jedna kobieta zgubi te kg szybko inna wolniej. Są jeszcze przypadki ciąż zakończonych cc po którym nie powinno się ćwiczyć do sześciu miesięcy. Poza tym, co ma nadwaga do tego jakim jest się człowiekiem? Wole dobra przyjaciółkę z nadwaga niż kiepska ale z jędrnymi cyckami.
Tez rano popycham wózek. Akurat poranki to najlepsza pora na spacery. Ojca dziecka tez ze mną nie ma bo jest w pracy. Ja jestem na macierzyńskim co nie oznacza, ze mam siedzieć w domu.
Co do czarnych dzieci...nie zamierzam komentować. Nie twoja sprawa z kim inne kobiety maja dzieci.
Samotne, jak to określasz ze wzgarda samice, maja ciężko bo los samotnej matki to nie są wczasy pod grusza. Nie zrozumie ten, kogo to nie spotkało.
Nie wiem w czym jest problem. Pragniesz benefitów? Złap pierwszego lepszego samca alfa, rozłóż nogi i siup. Benefity poleca szerokim strumieniem. Jestem pewna, ze posiadaczce jędrnych cycków nie sprawi żadnego problemu zaciągniecie jakiegoś samca do łóżka.


Wiekszosc kobiet jest gruba bo je za duzo i za malo sie rusza. Nie mowilam o otylosci, kiedy kobieta jest w X miesiacu ciazy.
Wiele dla mnie mowi waga, zarowno kobiet jak i mezczyzn. Jezeli czlowiek jest gruby to swiadczy o tym ze jest leniwy. Czyli ilosc nagromadzonego sadla rzutuje na charakter danej osoby.

Co do bialych matek ktore popychaja wozki z kolorowymi dziecmi - nie bulwersuj sie do mnie tylko do faktow. Fakty sa takie ze czarni mezczyzni sa bardzo nieodpowiedzialni i aktualnie 4/5 czytaj: 80% afroamerykanek wychowuje samotnie dzieci.

Teraz sie zastanow jaka szansa jest na to ze angielski murzyn bedzie widzial w bialej blondynce kandydatke na zycie, z ktora bedzie nianczyl dzieci. Ja mysle ze ~80% czarnoskorych potraktuje taka blondyneczke jedynie jak zabawke. Nie walcz z faktami, emocje zostaw na boku.

Bronisz sie, atakujac mnie personalnie. Pisalam juz. Jestem rozsadna kobieta - nie stac mnie na dziecko. Zeby miec dziecko i wychowac je na porzadnego czlowieka, potrzeba na start: wlasnosciowe mieszkanie/dom + z 500tys pln na koncie oszczednosci. Jezeli tych warunkow sie nie spelnia, jest to w czystej postaci glupota i lekkomyslnosc. Bo jakos to bedzie, bo wezme kolejny kredyt.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #5 Ocena: 0

2020-03-17 08:30:26 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Koleżanka zdaje sié nie rozumie systemu emerytalnego. Który istnieje nie tylko tutaj.
Trzeba by zrobić wykład od podstaw...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

choraalicja

Post #6 Ocena: 0

2020-03-17 08:39:48 (4 lata temu)

choraalicja

Posty: 90

Kobieta

Z nami od: 29-01-2020

Skąd: Londyn

Cytat:

2020-03-17 08:30:26, stanislawski napisał(a):
Koleżanka zdaje sié nie rozumie systemu emerytalnego. Który istnieje nie tylko tutaj.
Trzeba by zrobić wykład od podstaw...


Fajna insynuacja. Kolejna wycieczka osobista ktora powinna zostac nagrodzona warnem.

Doskonale rozumiem system emerytalny, jest to system na ktorym traci obywatel, nawet jezeli ma opcje wyboru. Przy prywatnych skladkach, obywatel nigdy nie traci.

Wyzej byla opisana inna sytuacja. Benefity. Emerytura to nie benefit.

Opinia moderatora: Post Misia13 i Choraalicja usuniety. Konefka

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2020-03-17 09:54:43 (4 lata temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

No ale nie jesteś wcale ponadprzeciętna , nawet nie jesteś przeciętna , jesteś grubo poniżej przeciętnej. Zarabiasz 23k brutto rocznie , to grubo poniżej przeciętnej , nie tłumacz się nadgodzinami w tej fabryce czy magazynie , obrażasz innych ludzi , a samej Ci do zwykłych przeciętnych ludzi dużo brakuje

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #8 Ocena: +1

2020-03-17 10:16:35 (4 lata temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Wielim, tu jest chyba kompleks.
Alicja zmaga się z choroba i ma pretensje do zdrowych, ze są zdrowi.
Murzyni są nieodpowiedzialni, białe kobiety grube i leniwe, starsi maja „zdychać” itd...see where I go with this?
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #9 Ocena: 0

2020-03-17 10:48:29 (4 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

W pewnych poglądach się z koleżanką zgodzę (nie ma mnie za co zablokować, bo nie powiedziałem w których, nie?) ale nie co do całości i będę się trzymał diagnozy (choć postawionej przez amatorów).
Jednak nie rozumiesz systemu emerytalnego. A "rozumiesz" nie znaczy "popierasz" - mnie też się niektóre jego założenia nie podobają. Ja tylko mówię, że taki jest.
Płaci się w jego części zasadniczej nie tyle na siebie, ile na tych, którzy teraz pobierają świadczenia - co nie znaczy, że od twoich obecnych zarobków i czasu pracy nie zależy wysokość przyszłej emerytury.
A odkładać na samego siebie przecież zawsze można - i to nawet nie do banków, żeby nic nie zabrali. W złoto i zakopać, a w przyszłości samemu korzystać i żadne samotne matki ani ich Murzyni się do tego nie dobiorą (raczej ;-) ).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

tesstickle

Post #10 Ocena: 0

2020-03-17 10:49:48 (4 lata temu)

tesstickle

Posty: 4131

Mężczyzna

Z nami od: 19-01-2020

Skąd: Dolna szuflada

Cytat:

2020-03-17 09:54:43, Wielim napisał(a):
.. Zarabiasz 23k brutto rocznie , to grubo poniżej przeciętnej


- Jurandzie, powiedziałeś, żebym wydał wszystkie pieniądze, bo umrę w maju. A mamy wrzesień. - Ale pieniądze wydałeś? - Tak - Czasem moje przepowiednie sprawdzają się tylko w połowie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 9 z 13 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,