MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

grzesiuniu

Post #1 Ocena: 0

2019-08-27 09:40:00 (5 lat temu)

grzesiuniu

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Sutton-in-ashfield

Witajcie ponownie Rodacy.

niestety po przeanalizowaniu calego okresu mojej choroby i efektu 1-operacji kregoslupa musze aplikowac o ?
Wlasnie o to chodzi ze nie bardzo wiem co dalej? 20/01/2020 konczy mi sie PIP mobility i wciaz ESA group 15 punktow Trybunal.Wiec zastanawiam sie czy powinienem o PIP czy inny, gdyz do pracy to juz sie nie nadaje ani siedziec ani stac ani chodzic ...wiec mysle ze niestety bede potrzebowal nastepnych ingerencji neurochirurgicznej. wiem ze CAB tu pomoze jak wczesniej lecz pytam was Polakow .?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2019-08-27 20:17:28 (5 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak twój stan zdrowia się nie polepszy,to będziesz aplikować o to samo co masz do tej pory. Zrobią rozeznanie w odniesieniu do PIP, a ESA będzie kontynuowany jak będziesz spełniał warunki.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grzesiuniu

Post #3 Ocena: 0

2019-08-28 10:37:49 (5 lat temu)

grzesiuniu

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Sutton-in-ashfield

zgadza sie tez tak mysle... lecz podobno beda wyplacac do czasu kiedy skoncza sie pieniadze na funduszu na ktory odprowadzane byly skladki do DWP przez 6 lat pracy ,? dziekuje i pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #4 Ocena: 0

2019-08-28 10:53:36 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

"Three months before your PIP ends, if the DWP has not already reviewed your claim and you have not already started to renew, the DWP will contact you about renewing your claim. To renew, you will need to complete another form and go to another medical assessment."
Tyle w sprawie PIP. Co do ESA to zazwyczaj co 6 miesięcy DWP przysyła formularz co do stanu zdrowia i jeśli jest, jak opisałeś, to kontynuują bez dodatkowego assessmentu lub z assessmentem.

GRZESIUNIU:
"lecz podobno beda wyplacac do czasu kiedy skoncza sie pieniadze na funduszu na ktory odprowadzane byly skladki do DWP"- nie wiem skąd masz takie informacje,ale nie jest to prawda. ESA jest wypłacane w oparciu o składki (contribution based) a potem income related.

PS.
Natomiast nie mam pewności co do sytuacji, gdy okres pobytu, pracy w UK był krótki - np przed operacją. Ja jestem obecnie po trzeciej operacji ortopedycznej (tydzień temu). Pierwsza w 2015, ale prawa stałego rezydenta otrzymałem w styczniu 2013 (5 lat życia i pracy w UK).
Stąd nie interesowałem się tym zagadnieniem. Można się domyślać, że jeśli ktoś (niekoniecznie autor wątku) po roku pracy ma operację i "wskakuje" na PIP oraz ESA bez perspektyw na wyzdrowienie, to system będzie chciał się takiej osoby pozbyć. Zatem "habitual residence" przeprowadzane po kilka razy itd.

Zauważyłem, że już kilkakrotnie w minionych latach ten temat poruszałeś na MW, to chyba już wszystko winno być dla Ciebie oczywiste... Pozdrawiam.

*THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 28-08-2019 11:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

grzesiuniu

Post #5 Ocena: 0

2019-08-28 13:47:12 (5 lat temu)

grzesiuniu

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Sutton-in-ashfield

ok zgadza sie juz wypelnialem od nich dokumenty czyli jest ok dzieki wielkie za utrwalenie mnie w przekonaniu iz jeszcze ogarniam co nieco pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: grzesiuniu 28-08-2019 13:52 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,