MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

WTC, CTC troche inaczej – odwolanie od decyzji?

 

Postów: 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2019-01-31 21:46:21 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Nie bardzo w temacie jestem, dostalam pytanie na twarz i fajnie by bylo ludziom pomoc, cos podpowiedziec.

A sytuacja dosc ciekawa. Rodzina dostawala WTC/CTC przez pewien czas, w terminie zglaszajac wszelkie zmiany. Z czasem dostala informacje o nadplacie nienaleznych swiadczen, rozliczenia dosc skomplikowane i niejasne, ale nie protestowali.
Ugadali sie na splaty miesieczne i powoli splacali.

Pare miesiecy temu dostali info, ze jedyna droga zakonczenia przyznawania zasilkow jest niedostarczenie formularza odnowienia zasilkow (swiadomi, ze nie przysluguja im, a obawiajacy sie kolejnej pomylki urzedu). Nie dostarczyli druku i jesienia otrzymali wezwanie do uregulowania zaleglosci z wyznaczonym terminem kolejnych kilku tygodni. Nastepnego dnia po wezwaniu dostali pismo z agencji komorniczej z wezwaniem do splaty +oplata agencyjna. Kwota nie byla duza, splacili od reki dla swietego spokoju. Pare dni pozniej kolejne wezwanie do splaty, juz w duzych kwotach, z zaznaczeniem, ze w ramach miesiecznych wplat wplynela niewielka kwota. Ludzie maja potwierdzenie przelewow bankowych standing order na duzo wieksza sume.

Napisali odwolanie i wlasnie dostali decyzje, ze odwolanie i sprawdzenie przypadku im nie przysluguje, urzad nie widzi ani potrzeby ani mozliwosci.

I padlo pytanie, czy gdzies mozna jeszcze ruszyc temat, zlozyc odwolanie, w tym ujac kwestie komornika i zawyzona kwote splaty w czasie, kiedy przyslugiwal im termin na normalnych warunkach, bez oplaty agencyjnej?

Moze ktos cos podpowie?
Ja az tak nie jestem w tematach pomocy socjalnej, niestety.

Dzieki piekne za wszelkie podpowiedzi!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #2 Ocena: 0

2019-01-31 22:25:25 (5 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Parę lat temu słyszałem o podobnej sprawie,ale trochę mniej skomplikowanej.Wiem,że te osoby uzyskały w lokalnym CAB podstawową poradę prawną.Potem zostali umówieni na darmową wizytę w renomowanej agencji prawniczej.Nie wiem jak obecnie,ale wtedy wszystkie agencje prawnicze miały kilka darmowych porad w miesiącu dla osób skierowanych i umówionych przez CAB.Chodziło chyba o skomplikowane przypadki tylko dla prawników.
Myślę,że należy pierwsze kroki skierować do CAB ewentualnie próbować zasięgnąć języka w polskich kancelariach prawnych.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #3 Ocena: 0

2019-02-01 17:32:09 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Dzieki

Moze ktos cos jeszcze?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #4 Ocena: 0

2019-02-02 15:00:21 (5 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

rzeczywiscie, dziwaczna sytuacja.... CAB jak wyzej..

https://www.gov.uk/tax-credits-appeals-complaints

[ Ostatnio edytowany przez: kik1976 02-02-2019 15:01 ]

Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2019-02-07 17:10:47 (5 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Dzieki piekne.
Podeslane ludziom, oby sie wyjasnilo.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,