MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 8 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Str 8 z 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Wembley27

Post #1 Ocena: 0

2018-07-11 20:24:54 (6 lat temu)

Wembley27

Posty: n/a

Konto usunięte

Na temat brania benefitow.
Ja musze wstac rano o 6 ,dziecko obudzic zeby poszlo na breakfast club do szkoly na 7_15.
Ja ide do pracy
Mam sasiadow....ktorzy nie pracuja maja 3 dzieci malych,kiedys mnie zaczepila I zapytala sie ile ja place za wynajecie to z grzecznosci jej odpowiedzialam,a ona I sie zasmiala w twarz I mowi ze ona mieszkanie dostala,pracowac ona i maz nie musza
Panstwo daje
Az we mnie sie zagotowalo,I gdzie tutaj jest sprawiedliwosc?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #2 Ocena: 0

2018-07-11 20:25:07 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Cytat:

2018-07-11 18:08:55, SweetLiar napisał(a):
NightFury chyba trochę przesadzasz w tym przypadku. Ja zawsze byłam zdania, że państwo powinno wspierać ludzi w potrzebie. Autorka się nie zna na tutejszym systemie zasiłków bo widocznie wcześniej sama sobie dawała radę. Teraz ma małe dziecko i sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

I nie można też pominąć milczeniem faktu, że x lat wstecz zdecydowana większość z nas nie miała dzieci przyjeżdżając tutaj, ludzie pracowali po kilkanaście godzin dziennie, mieszkali ściśnięci na pokojach. Jeśli ktoś miał dziecko to zostawiał je w kraju o ile miał z kim, niestety nie każdy ma ten komfort.

Piszesz o szczebelkach, ale chyba masz na myśli tylko swoje własne i zapominasz, że każdy z nas ma swoją drabinkę, a autorka potrzebuje w tej chwili wsparcia, żeby wspiąć się wyżej


Nie państwo tylko pracujący obywatele. Powtarzając za MT...państwo samo w sobie nie posiada gotówki. By ja komuś dać musi ja najpierw komuś odebrać. Tak wiec to nie państwo pomaga tylko ci co płaca podatki.
Może w twoim otoczeniu nie było osób z dziećmi. W moim byli. Dziewczyna pracująca na rożne zmiany w kasynie mająca 4 letniego syna, sympatyczna parka z córka, koleżanka z 7 letnim synem...tak na szybko... Wszyscy zaczynali razem ze mną te X lat temu.
Tak pracowaliśmy wszyscy po kilkanaście godzin dziennie. Pracy było wbrod, rwalismy sie do niej o zasiłkach nawet nie myśląc. Teraz jest inaczej.
No i te drabinki... :) każda z nich ma szczebelki. Taka juz jest natura drabinek :) nie widziałam drabinki bez szczebelek. :)
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #3 Ocena: 0

2018-07-11 20:43:54 (6 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2018-07-11 20:25:07, NightFury napisał(a):
Cytat:

2018-07-11 18:08:55, SweetLiar napisał(a):
NightFury chyba trochę przesadzasz w tym przypadku. Ja zawsze byłam zdania, że państwo powinno wspierać ludzi w potrzebie. Autorka się nie zna na tutejszym systemie zasiłków bo widocznie wcześniej sama sobie dawała radę. Teraz ma małe dziecko i sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

I nie można też pominąć milczeniem faktu, że x lat wstecz zdecydowana większość z nas nie miała dzieci przyjeżdżając tutaj, ludzie pracowali po kilkanaście godzin dziennie, mieszkali ściśnięci na pokojach. Jeśli ktoś miał dziecko to zostawiał je w kraju o ile miał z kim, niestety nie każdy ma ten komfort.

Piszesz o szczebelkach, ale chyba masz na myśli tylko swoje własne i zapominasz, że każdy z nas ma swoją drabinkę, a autorka potrzebuje w tej chwili wsparcia, żeby wspiąć się wyżej


Nie państwo tylko pracujący obywatele. Powtarzając za MT...państwo samo w sobie nie posiada gotówki. By ja komuś dać musi ja najpierw komuś odebrać. Tak wiec to nie państwo pomaga tylko ci co płaca podatki.
Może w twoim otoczeniu nie było osób z dziećmi. W moim byli. Dziewczyna pracująca na rożne zmiany w kasynie mająca 4 letniego syna, sympatyczna parka z córka, koleżanka z 7 letnim synem...tak na szybko... Wszyscy zaczynali razem ze mną te X lat temu.
Tak pracowaliśmy wszyscy po kilkanaście godzin dziennie. Pracy było wbrod, rwalismy sie do niej o zasiłkach nawet nie myśląc. Teraz jest inaczej.
No i te drabinki... :) każda z nich ma szczebelki. Taka juz jest natura drabinek :) nie widziałam drabinki bez szczebelek. :)

Więc ja myśle, że kazdy powinien pilnować swojej drabinki i nie uważać jej za wzór do naśladowania bo ile ludzi tyle drabinek

I masz rację, państwo nie ma żadnych swoich pieniędzy, to są nasze cieżko zarobione pieniądze, ale czy na tej samej zasadzie nie będzie uzasadnione powiedzieć, że ja nie chcę płacić za leczenie raka płuc, alkoholizmu czy chorób związanych z otyłością skoro sama jakiś nałóg porzuciłam, albo wręcz nigdy nie miałam z nim nic wspólnego?
Tak jak ktoś wcześniej napisał nie ma sprawiedliwego systemu pomocy społecznej i pewnie długo nie będzie, ale państwo (czyli nasze podatki) jest na tyle bogate, żeby pomagać słabszym. Nie dożywotnio oczywiście, ale dopóki nie staną na nogi. Takie jest moje zdanie i nigdy nie miałam problemów z pomaganiem innym.

Może rzeczywiście spotkałam innych ludzi w moim otoczeniu niż Ty i stąd taka rozbiezność, ale to nie zmienia faktu, że tak naprawdę ani ja, ani Ty czy też on lub ona przyjeżdżając tu x lat temu nie mieli bladego pojęcia o istnieniu wogóle takich czy innych zasiłków. Teraz ludzie tą wiedzę mają i chcą skorzystać z tego co im przysługuje. I mówimy tu o legalnie pracujących ludziach, którzy płacą podatki (jakiekolwiek by one nie były), to nie oni siedzą w rządzie i nie oni ustalają takie czy inne kryteria


[ Ostatnio edytowany przez: SweetLiar 11-07-2018 20:48 ]

Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

littleflower

Post #4 Ocena: 0

2018-07-11 22:03:20 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Chyba zaden kraj nie ma sprawiedliwego systemu zasilkow.

Mnie tez denerwuje ze leki dla cukrzykow typu 2 sa bezplatne i inne np okulista, a wiekszosc diabetykow sama sie o ta chorobe prosila , tak samo narkomanow, kliniki seksulane, palacze - ale skoro sa takie instytucje i pomoc to sa po to by pomagac i nie ma nic zlego korzystac z tej pomocy.

Ja wole zeby moj podatek poszedl na samotna matke i niech ona np kupi dziecku lepszy couch czy zabierze na wakacje niz moje pieniadze szly na pijakow.

Wiem ze system jest wykorzystywany i to przez samotne matki jak i inne grupy - ale dopoki nie moge nic zmienic albo wymyslic innego ktory bylby bardziej sprawiedliwy musze sie godzic z tym co mamy.

Autorce postu radze sie nie zrazac - jezeli zasilki beda sie nalezec to aplikowac ale nie myslec o nich jako pewne zrodlo dochodu a raczej jako tymczasowa pomoc, no i ze byc moze trzeba bedzie troche poczekac tez.

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

hants

Post #5 Ocena: 0

2018-07-12 00:22:44 (6 lat temu)

hants

Posty: 522

Mężczyzna

Z nami od: 28-03-2006

Skąd: Solent

Cytat:

2018-07-11 20:24:54, Wembley27 napisał(a):

Az we mnie sie zagotowalo,I gdzie tutaj jest sprawiedliwosc?


Nie ma czegoś takiego jak sprawiedliwość. Jesli to Cię pocieszy, to powiem tylko, że jesteś wartościowym obywatelem, a Twoi sąsiadzi zwykłymi pasożytami. Ponadto Ty, kiedyś sobie kupisz coś lepszego, a oni niczym polski rolnik, są uwiązani do tej ziemi, wsi i hrabstwa.
Chcieć to znaczy móc!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

observer_haters

Post #6 Ocena: 0

2018-07-12 15:24:03 (6 lat temu)

observer_haters

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-01-2014

Skąd: Wyspa

I jak takiej mamie odmowic zasilkow :-]

Mom

[ Ostatnio edytowany przez: observer_haters 12-07-2018 15:25 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

NightFury

Post #7 Ocena: 0

2018-07-12 15:53:55 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Dane pieniadze nie zmuszaja do rozwoju, nie zmuszaja do poszukiwania lepszej kariery. Dane pieniadze bardzo szybko staja sie regularnym dodatkiem do domowego budgetu. Bo po co sie wysilac i sie ksztalcic czy zdobywac nowe doswiadczenia kiedy panstwo da jakies tam dodatkowe pieniadze regularnie raz na miesiac/tydzien czy co jakis czas? Po co aplikowac o prace platna o te £200 kiedy panstwo te £200 da w zasadzie za nic.
Jestem za dawaniem ludziom wedki a nie ryby.
O sprawiedliwosci celowo nie mowie bo rzeczywiscie to jest utopia. Ale brak wplywu nie oznacza ze musze sie z niesprawiedliwoscia godzic
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

autor65

Post #8 Ocena: 0

2018-07-12 16:45:03 (6 lat temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

''....Mnie tez denerwuje ze leki dla cukrzykow typu 2 sa bezplatne i inne np okulista, a wiekszosc diabetykow sama sie o ta chorobe prosila..''
mam prosić w aptece, ze zapłacę?
moja była zona jest samotna matka, pracuje na part time, musi sie opiekować najmłodszym synem, który jest praktycznie niesamodzielny
...to może oddać go do opieki a on niech zap....na full etat i płaci podatki jak każdy z WAS!


człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

littleflower

Post #9 Ocena: 0

2018-07-12 17:01:21 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Author - kazdy ma prawo do swojej opinii jak chce by swoje pieniadze maja byc wydawane w "taxach" . Co do cukrzykow , typu 2 - wiekszisc I to wyzej tez wsoamnialam jest nimi na wlasne zyczenie - nieodpowiednia dieta, tak samo jak alkoholicy czy narkomani - zazywania czy to tlustego I slodzonego jedzenia tak samo jak narkotykow czy nikotyny skutki sa znane - czlowiek ktory je zazywa powinien liczyc sie ze skutkami I placic za to

"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Mustafa1975

Post #10 Ocena: +1

2018-07-13 18:51:57 (6 lat temu)

Mustafa1975

Posty: 754

Mężczyzna

Z nami od: 30-01-2010

Skąd: Birmingham

Cytat:

2018-07-12 17:01:21, littleflower napisał(a):
Author - kazdy ma prawo do swojej opinii jak chce by swoje pieniadze maja byc wydawane w "taxach" . Co do cukrzykow , typu 2 - wiekszisc I to wyzej tez wsoamnialam jest nimi na wlasne zyczenie - nieodpowiednia dieta, tak samo jak alkoholicy czy narkomani - zazywania czy to tlustego I slodzonego jedzenia tak samo jak narkotykow czy nikotyny skutki sa znane - czlowiek ktory je zazywa powinien liczyc sie ze skutkami I placic za to


Takim tokiem myślenia można dodać ze samotna matka jest także sobie winna.
Zanim zdecydowała się z kimś na dzieci mogła zdobyć dobry zawód ,kupić dom ,zabezpieczyć się finansowo,wybrać odpowiedniego partnera,poszukać innego partnera itd.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 8 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 7 | 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,