MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 6 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Str 6 z 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2018-07-10 19:33:30 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Nie mam żadnych problemów z tym, że ktoś potrzebuje pomocy finansowej od państwa.


A ja uważam że moje pieniądze mogą być wydane lepiej - niech dziecko utrzymuje rodzina i ojciec.

Uwaga moderatora: Częśc postu edytowana. Konefka 2. Na forum nie wolno umieszczać postów lub tematów, które: a) wyśmiewają innych użytkowników forum, ubliżają im, albo naruszają wolność osobistą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2018-07-10 19:58:36 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20617

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wlasnie obrazasz OP, zupelnie bez sensu i powodu.
Jednym z problemow m.in. Polski byl brak polityki prorodzinnej i brak zastepowalnosci pokolen.
Nie jest niczym nowym wsparcie panstwa dla mlodych rodzicow, szczegolnie w takiej sytuacji, gdzie samotny rodzic godzi prace w pelnym wymiarze i wychowanie dziecka.
Nie lekcewazylabym i nie nazywala prosta pracy opiekuna, z czasem byc moze i Ty bedziesz korzystal z takich uslug...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2018-07-10 20:10:05 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-07-10 19:58:36, karjo1 napisał(a):
Wlasnie obrazasz OP, zupelnie bez sensu i powodu.


Nie obrażam - tylko wyrażam swoją opinię. Czyżbyś była kolejnym przedstawicielem snowflake generation?


Cytat:

Jednym z problemow m.in. Polski byl brak polityki prorodzinnej i brak zastepowalnosci pokolen.
Nie jest niczym nowym wsparcie panstwa dla mlodych rodzicow, szczegolnie w takiej sytuacji, gdzie samotny rodzic godzi prace w pelnym wymiarze i wychowanie dziecka.


Teraz jest 500+ dla Polaków. Też jest źle?

Cytat:

Nie lekcewazylabym i nie nazywala prosta pracy opiekuna, z czasem byc moze i Ty bedziesz korzystal z takich uslug...


Ale nadal jest prosta - to nie inżynieria kwantowa gdzie trzeba się uczyć 15 lat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2018-07-10 20:19:27 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20617

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Mozna w rozny sposob wyrazac opinie.
To, co napisales wczesniej, jest obrazliwe.
Teraz dalej probujesz obrazac?

Co do Pl, tez masz pretensje, ze jest wsparcie dla rodzicow, mimo rezydencji w innym kraju?
Czy tylko polityka socjalna UK nie pasuje?

Niezaleznie od rodzaju pracy, nie ma powodu jej lekcewazenia. Tym bardziej, ze przydatna spolecznstwu i podnoszaca komfort zycia jednostki bardziej niz rozwazania teoretyczne w ramach fizyki kwantowej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2018-07-10 21:02:45 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-07-10 20:19:27, karjo1 napisał(a):
Mozna w rozny sposob wyrazac opinie.
To, co napisales wczesniej, jest obrazliwe.
Teraz dalej probujesz obrazac?


Co jest obraźliwe - że ojciec powienien dziecko utrzymywać? Czy że przez całe swoje życie zawodowe nie spłaci zasiłków które otrzyma i będzie obciążeniem dla gospodarki?

Cytat:

Co do Pl, tez masz pretensje, ze jest wsparcie dla rodzicow, mimo rezydencji w innym kraju?


To 500+ może otrzymać każdy kto przyjedzie do Polski z EU?


Cytat:

Tym bardziej, ze przydatna spolecznstwu i podnoszaca komfort zycia jednostki bardziej niz rozwazania teoretyczne w ramach fizyki kwantowej.


Jak będziesz miała badanie w szpitalu 'na rezonansie' to pomyśl sobie że urządzenie powstało dzięki 'nieprzydatnym rozważaniom w ramach fizyki kwantowej' :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #6 Ocena: 0

2018-07-10 21:11:05 (6 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Dla każdego kto ma problem z zasiłkami radzę pomyśleć o tym że 90%kasy na całym świecie jest w posiadaniu 10% najbogatszych ludzi a pozostałe 10 należy do całej reszty
Pewnie 50%. Tych 90% leżakuje sobie w rajach podatkowych ta myśl jest kojąca
Pomaga robić swoje i wiedzieć że pewnych rzeczy się nie przeskoczy
0+)

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 10-07-2018 21:11 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

observer_haters

Post #7 Ocena: 0

2018-07-10 23:29:05 (6 lat temu)

observer_haters

Posty: 458

Mężczyzna

Z nami od: 14-01-2014

Skąd: Wyspa

Cytat:

2018-07-10 19:30:36, AgentOrange napisał(a):

Nie zgadzam się aby koszt jej wygodnego życia został przerzucony na mnie.



Theresa May
10 Downing St
Westminster
London
SW1A 2AA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

littleflower

Post #8 Ocena: 0

2018-07-11 07:41:57 (6 lat temu)

littleflower

Posty: 7681

Kobieta

Z nami od: 15-07-2008

Skąd: birmingham

Autorka potrzebuje pomocy teraz, moze za rok I ona bedzie w pozycji ze zasilki nie beda jej przyslugiwaly ze wzgledu na wysokie dochody. Nigdzie nie jest powiedziane ze bedzie je brala do konca zycia czy do 18-tki najmlodszego dziecka.

Welug mnie jezeli cos przysluguje nalezy sie o to starac a zyskane dodatkowo ( legalnie) pieiadze przeznaczyc na na cos konkretnego - najpilniejsze potrzeby czy rozwoj swoj czy dziecka.

J aprzyjechalam tutaj z 5 dziecki - tez pobieralam zasilki, prace mialam podrzedna ale swoja szanse wykorzystalam - teraz zarobki za wysokie na zasilki z czego jestem dumna. Mam nadzieje ze ze I w przypadku autorki tez bedzie tak samo - trzymam kciuki choc jak pisalam wczesniej nie liczylabym na ich szybkie dostanie albo jako glowne zrodlo utrzymania
"Take a chance because you never know how absolutely perfect something could turn out to be."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer MSN MessengerNumer gadu-gadu

Emeryt56

Post #9 Ocena: 0

2018-07-11 13:29:38 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1661

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-07-11 07:41:57, littleflower napisał(a):
Autorka potrzebuje pomocy teraz, moze za rok I ona bedzie w pozycji ze zasilki nie beda jej przyslugiwaly ze wzgledu na wysokie dochody. Nigdzie nie jest powiedziane ze bedzie je brala do konca zycia czy do 18-tki najmlodszego dziecka.

Welug mnie jezeli cos przysluguje nalezy sie o to starac a zyskane dodatkowo ( legalnie) pieiadze przeznaczyc na na cos konkretnego - najpilniejsze potrzeby czy rozwoj swoj czy dziecka.

J aprzyjechalam tutaj z 5 dziecki - tez pobieralam zasilki, prace mialam podrzedna ale swoja szanse wykorzystalam - teraz zarobki za wysokie na zasilki z czego jestem dumna. Mam nadzieje ze ze I w przypadku autorki tez bedzie tak samo - trzymam kciuki choc jak pisalam wczesniej nie liczylabym na ich szybkie dostanie albo jako glowne zrodlo utrzymania


Popieram , ale i też po części rozumiem krytyczne spojrzenie tych co płacą wysokie podatki i co to idzie na wszelkiego rodzaju zasiłki czy ulgi podatkowe, po prostu to jest ich kasa i nie chcieli by aby była wyrzucana przez okno.

Jednak w takich wypadkach uważam że to jest dobra inwestycja ze społecznych funduszy.

Przez moje 35 lat na emigracji widziałem wiele rodzin na zasiłkach i dorabiających na "czarno" ale z czasem z tego wyrośli a obecnie oni oraz ich wykształcone dzieci są przykładnymi podatnikami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #10 Ocena: 0

2018-07-11 15:30:09 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Moze byc tak ze zostana przykladnymi podatnikami...pytanie tylko w ktorym panstwie? Obecnie mobilnosc ludzka jest o wiele wieksza i tak jak ponad milion osob wyjechalo z PL tak i te przyszle dzieci "zasilkujacych" moga wyfrunac z gniazda i podjac prace np za oceanem. Jednym czy drugim.
Osoby majace to szczescie w nieszczesciu ze udalo im sie wyksztalcic i dostac dobra prace nie dostaja nic od rzadu, ba..na kazdym kroku slychac ze tu nam sie obetnie, tam ukroci a gdzie indziej zabierze. Mimo ze ja kazdy grosz podatku uczciwie w zebach oddaje juz na tyle dlugo ze tez moglabym powiedziec ze "mnie sie cos nalezy". Nieuczciwym jest zabieranie jednym zeby dac drugim. Na moje i meza dziecko lozymy ja i maz. Nikt inny. Czemu wiec nie wymagac zeby ten co splodzil lozyl na potomstwo?
Mnie do glowy nie przychodzi pytac o zasilki. Jak potrzebuje pieniedzy na cos to zastanawiam sie jak je zarobic a nie skad je dostac. Zauwazylam ta roznice miedzy pierwsza fala emigracji a tymi kolejnymi...Po 2004 roku na stronach internetowych najbardziej oblegane byly strony gdzie oglaszaly sie agencje z praca. Obecnie to sa strony ktore radza jak wydobyc zasilki z prawa i lewa. Osobie ktora przez 13 lat dorabiala sie uczciwie wlasna ciezka praca wszystkiego od szczoteczki do zebow zaczynajac na domu z ogrodem konczac takie juz na wstepie pytanie o zasilki wywoluje gleboki bunt i niesmak.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 6 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,