MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dofinansowania dla mojej dziewczyny - przyszłej matki

 

Postów: 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adisky

Post #1 Ocena: 0

2018-05-26 13:19:48 (6 lat temu)

Adisky

Posty: 70

Mężczyzna

Z nami od: 10-11-2014

Skąd: Anglia

cześć.
Moja dziewczyna pracowała ponad pół roku przez agencję, jak była już w 3 tygodniu-1 miesiącu ciąży (o czym nie wiedzieliśmy) to zwolniła się i przeprowadziliśmy się do Bristolu (23 marca). Termin porodu ma na koniec listopada. Obecnie te dwa miesiące od 23 marca do dziś przepracowała razem może dwa tygodnie, bo nie mogła znaleźć pracy, ale od 4 czerwca zaczyna prace w Sport Direct, gdzie jednak nie ma zagwarantowanych godzin.
Ja mam stała pracę.
Jest to nasze pierwsze dziecko, a sytuacja ułożyła się na tyle niefortunnie, ze na kalkulatorach rządowych z tego co widzę to nic oprócz tych 500f wyprawki jej nie przysługuje, co oznacza ze będzie nam trochę ciężko jak już się to dziecko urodzi. Czy jest ktos w stanie to potwierdzic, ewentualnie doradzić jak działać by coś jej jednak przysługiwało na ten okres po porodzie? Do porodu mamy jeszcze 5 miesięcy.
Z góry dziękuje

[ Ostatnio edytowany przez: Adisky 26-05-2018 13:22 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2018-05-26 16:15:35 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Jezeli bedziecie wspolnie mieszkac to z Twoja wyplata moga wam przyslugiwac zasilki dla wsparcia budzetu
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2018-05-26 17:58:11 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:
Czy jest ktos w stanie to potwierdzic, ewentualnie doradzić jak działać by coś jej jednak przysługiwało na ten okres po porodzie? Do porodu mamy jeszcze 5 miesięcy.


Wrócić do Polski do rodziny, bo inaczej będzie ciężko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #4 Ocena: 0

2018-05-26 18:34:12 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Jesli przepracuje Do porodu razem 26 tygodni I dostanie £30 tygodniowo, bedzie Jej przyslugiwac Maternity Allowance, platne z Job Centre. Pozniej moga Wam przyslugiwac zasilki, Jesli mieszkacie razem I Wasz wspolny dochod Nie przekroczy 26K rocznie.
Jeszcze jedna opcja jest zarejestrowanie przez dziewczyne swojej dzialanosci , moze ze wsteczna data, do trzech miesiecy , jakies sprzedawanie na EBay czy sprzatanie I oplacenie pelnych skladek NI za ten czas, to podczas rocznego rozliczenia. Wtedy tez sie zalapie na Maternity Allowance.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Adisky

Post #5 Ocena: 0

2018-06-05 19:46:35 (6 lat temu)

Adisky

Posty: 70

Mężczyzna

Z nami od: 10-11-2014

Skąd: Anglia

Cytat:

2018-05-26 17:58:11, AgentOrange napisał(a):
Cytat:
Czy jest ktos w stanie to potwierdzic, ewentualnie doradzić jak działać by coś jej jednak przysługiwało na ten okres po porodzie? Do porodu mamy jeszcze 5 miesięcy.


Wrócić do Polski do rodziny, bo inaczej będzie ciężko.


Całkiem dobrze sobie radzimy i bez benefitów. Uważam, że skoro place od kilku lat podatku to mam prawo sobie z tego systemu skorzystać jak każdy, który do niego dopłaca.

Nie pytam o to jak Ty byś sobie poradził. Patrząc na Twoj złośliwy ton to z kolei ja współczuję Twojej rodzinie atmosfery w domu gdy to Ty wracasz.


Aktualnie moja zaczyna pracę pojutrze w SD. Nie ma stałych godzin, ale jakoś damy rade. Najprościej będzie chyba iść do Job Center i zapytać o możliwości.
Dzięki wszystkim za odpowiedź tak czy siak.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adisky

Post #6 Ocena: 0

2018-06-21 01:02:29 (6 lat temu)

Adisky

Posty: 70

Mężczyzna

Z nami od: 10-11-2014

Skąd: Anglia

Policzyliśmy wszystko i pracowała 26 tygodni w ciągu tych 66 tygodni poprzedzających jej ciążę, więc kwalifikuje się na maternity pay. Pracowała przez agencję, zwolniła się w marcu.
Wypełnialiśmy wniosek o maternity pay i według tabelki jeśli pracowała 20 sierpnia 2017 (15th week before the week your
baby is due), to powinna ubiegać się o SMP od pracodawcy, tylko nie ma tam nic o tym co wtedy gdy już się zwolniła. Myślicie, że składać wniosek o maternity pay czy odzywać się do pracodawcy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #7 Ocena: 0

2018-06-21 07:42:47 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Tak na zdrowy rozsądek jeśli sie zwolniła to niby dlaczego pracodawca ma jej płacić?
Musiałaby pozostać zatrudniona zeby dostać SMP
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla

Post #8 Ocena: 0

2018-06-21 09:13:04 (6 lat temu)

ZlotaPerla

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-06-21 07:42:47, NightFury napisał(a):
Tak na zdrowy rozsądek jeśli sie zwolniła to niby dlaczego pracodawca ma jej płacić?
Musiałaby pozostać zatrudniona zeby dostać SMP


Dokładnie, zwolniła się i koniec.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,